Yandex
Ev Dekorasyonu

Dikdörtgen Salon Yerleşimi ve Önerileri

25.08.2020
98
Dikdörtgen Salon Yerleşimi ve Önerileri

Yeni bir eve taşındınız veya evinizin salonunun dekorasyonunu değiştirme niyetine girdiniz fakat nasıl veya nereden başlayacağını bilemiyorsunuz. Özellikle dikdörtgen salon yerleşimi oldukça sıkıntılı ve zor olabilmektedir. Hele bir de şeklinin yanında metre karesi de küçükse eşyalar tıkış tıkış üst üste olabilir. Bu da tabiki haliyle sizin moralinizi bozmakla kalmaz keyfinize de kaçırabilir. Bu sebepten dolayı dikdörtgen bir salonunuz varsa ve eşyalarınızı nasıl dizayn edeceğinizi bilemiyorsanız bu yazımızın içeriğini okumadan hiçbir işe başlamamanızı tavsiye ederiz. Bu yüzden salonlarınızın geometrik şekillerini öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Dikdörtgen olan bir salon ile dikey şekli olan bir salon arasında kesinlikler farklar vardır.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikli olarak böyle bir işe kalkışmadan önce iyi bir plan yapmak gerekir. Özellikle mobilyalarınızı yerleştirme ile işe başlanması daha doğru olur. Dikdörtgen salon yerleşimi doğru planlandığı takdirde ortaya güzel bir sonuç çıkacaktır. İlk olarak mobilya seçiminizin L şeklinde olmasını önerebiliriz. Bu şekilde hem çok yer kaplamaz hem de salonunuz daha ferah bir görüntüye kavuşur. Gereksiz yere çok fazla masa kullanmamanızı öneririz. Bunun yerine bir tane şık bir masa ve yere halı seriyorsanız bir tane de şık ama sade bir halı sermenizi önerebiliriz. Duvarlar illaki boş kalmasın deyip de her şeyi duvarlara asmayınız. Bunun yerine güzel ve şık bir ayna asabilirsiniz. Çünkü ayna salonunuzun daha geniş görünmesine etkide bulunacaktır.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Yaparken Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dikdörtgen salon yerleşimi yaparken renk seçimine de dikkat etmek gerekir. Özellikle salonunuz küçük ise daha ferah olması açısından açık tonlardaki mobilya perde veya halıları seçmenizi önerebiliriz. Bu şekilde hem salonunuz daha geniş görünür hem de sizleri de kasvetli bir havadan çıkarır ve kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Aksesuarları da seçerken çok fazla abartıya gitmemek gerekir. Aydınlatma lambaları kullanabilir ve bu aksesuarları da yine açık tonlardan seçebilirsiniz. Mobilyalarınızı tam duvara yapıştırmadan yerleştirir iseniz daha iyi olur çünkü o şekilde odanın görüntüsü çok kalabalık gözükmez.

  Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri