Ev Dekorasyonu

Dekoratif Duvar Aksesuarları

15.04.2020
195
Dekoratif Duvar Aksesuarları

Evimizin her yerini kendi keyfimize göre döşemek , evde gezerken keyif almak isteriz hepimiz. Ev bizim evimiz olduğu içinde her yerinde bizi yansıtan bir şeyler olsun isteriz. Bu bazen mobilyalar olur bazen bitkiler halılar olur bazen de yalnızca aksesuarlardır. Evimizi süslemek isteriz. Süsten kastettiğimiz şatafatlı kokoş salonlar değil , en sade zevklere sahip kişilerinde hoşuna gidecek bazı aksesuarları da kastediyorum . Salonlarımızda mutfaklarımızda yatak odalarımızda evimizin her yerinde bazı aksesuarlar görmek isteriz. Yalnızca masalarımızın üstü veya yerleri değil duvarları süslemekten bahsediyorum. Şimdi sizlerle biraz dekoratif duvar aksesuarları hakkında konuşalım.

Evin her yanını kapatan zaten evi ev yapan duvarları..! Kapıdan girdiğimiz anda gözümüzün ilk çarptığı yerlerden biri olan duvarlar. İster tablolarla , ister saatlerle aklınıza gelebilecek her şeyi aksesuar olarak kullanabileceğiniz tamamen hayal gücünüze bağlı bir alan. Bir tuval gibi düşünebilirsiniz. Siz bir ressamın yaptığı gibi boyamak yerine , bazı materyallerle şekillendirip değerlendireceksiniz bu boş tuvali. Size de bu durum çok zevkli gelmiyor mu ?

Evlerinizde dekorasyon yaparken yalnızca koltuklarınızı değiştirmek yeni halılar almak her zaman yeterli olmaz. Uygun yastıklar , lambaderler ,masalar, sehpalar görünümü tamamlamak için büyük detaylardır. Evdeki bütün mobilyalarınızı değiştirseniz bile tamamlanması gereken farklı bir konu daha var. Duvarlarınız..

Duvar Dekorasyon Modelleri

Artık evlerde duvarların boş kalmasından çok insanların kendilerini daha huzurlu hissedebilecekleri ortamlar oluşturmaları daha büyük önem taşıyor. İş stresi , çocuk yorgunluğu ya da komple hayat yorgunluğunu atmak İçin evlerde minik kaçamak alanlar oluşturmak artık hepimiz için gerekli. Bu alanlar İçin illa yepyeni mobilyalara gerek yok. Küçük değişikliklerle biraz da yaratıcılıkla istediğinizi elde etmek kolay. Çocuğunuzun duvarına oyuncaklarını assanız size kim engel olabilir ki? Peki oluşacak olan o rengarenk görüntüyü bir düşünün. Sizin de hoşunuza gitmedi mi ? Bir şapka koleksiyonunuz var. Ve sürekli kapalı kutularda duruyor. O kutularda çürüyeceklerine o şapkaları düzenli bir şekilde , zarar görmeden duvarlarınıza asmak istemez misiniz ?

  Modern Ayakkabılık ve Portmanto

Duvarlarınızın hem çok güzel anılarınızla hem de verdiğiniz emeklerle dolu olması belki de en pahalı tablodan bile daha çok zevk verecektir size. Farklı terlikleri de koridorunuz boyunca asabilirsiniz ve ilginç görüntüler oluşturabilirsiniz. Aklınıza gelen her şeyle duvarlarınızı dekor edebilirsiniz. Hoşunuza giden 15 tane tablo alın ve kafanıza göre salonunuza asın. Birbirleriyle uyumlu olsalar da olmasalar da ortaya çıkan görüntü mutlaka hoş bir görüntü olacaktır. Bu dekorasyonları evdeki birkaç eşyayla daha eşleştirerek komple bir uyum sağlayabilirsiniz. Duvarlarınıza çeşitli aynalar asabilirsiniz. Farklı figürlerde aynalar.. veya hayvan figürleri olarak kesilmiş tablolar , raflar veya askılıklar da kullanabilirsiniz.

Evinizin her yerinde , bütün duvarlarınızı istediğiniz gibi değerlendirebileceksiniz. Tamamen size ait alanlarınız var. Ve ister bozun ister harikalar yaratın. Hepsi size bağlı ve sizin eseriniz. Sizce de çok cazip değil mi ?

Dekoratif Duvar Aksesuarları Nelerdir?

Evlerimizin ilk alanlarından başlayalım yazımıza. Evlerin girişlerinden. Dışarıdan yorgun argın eve geldiniz. Ve içeri girdiğiniz ilk andan itibaren ilk gördüğünüz duvarda bile size ait bir şeyler görmek motivenizi yükseltmez mi ? Çok beğendiğiniz bir tabloyla veya çok beğenerek aldığınız bir saatle eve girer girmez karşılaşmak sizi de mutlu etmez mi? Farkında olmasanızda evin size ait olduğunuz hissedersiniz. Bu aidiyet hissiyle daha verimli zaman geçirirsiniz. Salonlara gelelim. Eviniz İster küçük ister büyük olsun. Salonlar bir evde en çok vakit geçirilen yer. Hal böyle olunca da salonda keyifli vakit geçirmek bir ihtiyaç haline geliyor. Duvarların boş olduğu  bir alana bakmak yerine çeşit çeşit aksesuarların olduğu rengarenk duvara bakmak bize daha hoş bir fikir olarak geliyor.

Duvar aksesuarı olayını yalnızca tablo veya saat olarak düşünmeyin. Suni hayvan büsleri , boynuzları , desenli aynalar , bazı oyuncaklar , yalnızca aksesuar olarak kullanılan yapay dövüş-savaş ekipmanları ( kılıç , ok , yay vb. gibi) çeşitli tabaklar , bir bisiklet , kilim , saksıda bitki , raflar , posterler ve daha bunlar gibi belki daha önce aklınıza gelmemiş bir çok eşya ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Çok farklı tarzlar oluşturarak salonunuza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Ve bunu yaparken de maliyetinden çekinmeden yapmanız mümkün. Çünkü özellikle bile bir şeyler almanıza gerek yok. En sevdiğiniz objelerinizi , yıllardır kutularda sakladığınız eşyalarınızı da asabilirsiniz. Ve ekstra maliyet çıkmadan evinizi istediğiniz duruma getirebilirsiniz.

  Taş Duvar Modelleri

Yatak odalarında bu durum yine aynı. Fakat yatak odalarınızda bu aksesuarların yanında raf ağırlıklı objeler kullanarak hem duvarınızı daha kullanışlı hem de daha şık kullanabilirsiniz. Yatak başlarının üstüne parçalı birçok tablo asarak modern görünümler , desenini zevkinize göre oluşturacağınız veya seçeceğiniz kilimler asarak daha mistik yatak odalarına sahip olabilirsiniz. Her sabah uyandığınızda , gözlerinizi açtığınızda en sevdiğiniz tabloyu görmenin verdiği hazzı bir düşünün. Güne pozitif başlamak İçin mükemmel bir motive şekli.

Dekoratif Duvar Aksesuarları Nerede Kullanılabilir?

Mutfaklarınızda daha yemek ve mutfak eşyası ağırlıklı objeler kullanabilirsiniz. Çatal ve kaşıklardan oluşan bir saat, belki kuruyemişlerle yapılmış bir tablo gibi. Tabi ki illa mutfakla alakası olması gerekmiyor. Mutfağa girdiğinizde sizi mutlu edecek herhangi bir şeyin duvarınızda asılı olması duvarlarınızı daha güzel görmeniz için yeterli. Banyolar dahil evinizin her yerinde kullanabileceğiniz tablolar , saatler ve birçok aksesuar var. Fakat bunları en verimli şekilde değerlendirmeniz tamamen sizin elinizde. Kullanışlı ve aynı zamanda şık görüntüye sahip birçok obje bulabilirsiniz. Bu sayede Küçük eşyalarınızı koyacak ekstra bir alan elde edebilirsiniz. Artık Aksesuar almak İçin evden çıkmanıza bile gerek kalmayan bir döneme geçtik. Oturduğunuz yerden istediğiniz modelin istediğiniz eşyanın siparişini verip ürünlerinizin ayağınıza gelmesini bekleyebilirsiniz.

İnternet sitelerinde de satışa çıkan birçok duvar aksesuarı artık çok kolay şekillerde monte edilebiliyor. Duvara aksesuarlarınızı monte etmek için de matkap ve vidalarınızın olması da şart değil. Çok kuvvetli yapışkanlar da artık iş görüyor. Bu şekilde duvarınız delinmemiş oluyor ve de duvar boyanız zarar görmüyor. Birçok yapıştırıcı markasında asmak istediğiniz objeye göre dayanıklılıklarına göre farklılık gösteren sakız yapıştırıcılar , çift taraflı bantlar veya vakumlu aparatlar var. Dekorasyon , siz yapmak istedikten sonra çok kolay.

  Benzersiz Orta Sehpa Modelleri

Birkaç duvar dekorasyon örneğini sizlerle birlikte incelemek istedik. Hem satın alabileceğiniz hem de evinizde hali hazırda bulunan eşyalarla yapabileceğiniz birkaç örneği de sizler için bulduk. Toplamda 15 tane fotoğrafla sizlere birkaç duvar aksesuar çeşitlerinden örnekler verdik. Özel bir alışverişe gerek kalmadan da elinizde olan kullanmadığınız eşyalarınızla da çok şık duvarlar ve göz alıcı aksesuarlar yapabilmeniz için birkaç örneği de sizlere sunmaya çalıştık. Beğenmenizi temenni ediyoruz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri