Ev Dekorasyonu

Dekoratif Ayna Modelleri

07.01.2017
2.326

Dekoratif Ayna Modelleri Evinize Derinlik Katan Aksesuarlardır. Evinize Dekoratif Ayna Seçerken Bilmeniz Gerekenler Ve En Güzel Örnekler.

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif ayna modelleri bulunduğu mekânı güzelleştiren ve derinlik katan aksesuardır. Evimizdeki dekorasyonun önemli parçalarından dekoratif ayna modelleri; evin rengine, dokusuna ve tarzına uygun modellerden seçilmelidir. Göz kamaştırıcı etkiler bırakan en güzel ayna modelleri varaklı, işlemeli, sportif veya klasik tarzda seçilerek bulundukları mekâna iç açıcı enerji yayar.

Ayna Modeli Nasıl Seçilir?

  1. Evinizde hangi oda için ayna modeli seçecekseniz ayna modelinin büyüklüğü duvarla koordine bir şekilde görünmelidir. Büyük bir duvara seçeceğiniz küçük ayna modelleri ne kadar vasat görünürse küçük bir alana seçeceğiniz ayna modeli daha küçük ebatlara sahip olmalıdır.
  2. En güzel ayna modellerine örnek olarak yuvarlak, kare ve dikdörtgen aynalar gösterilir. Fakat gelişen teknoloji ile üretilen bin bir çeşit ayna modellerinden yapışkanlı, oval, çerçevesiz, geometrik veya 3D modellerini de dekorasyonunda kullanarak şık bir tasarım elde edebilirsiniz.
  3. Tarza göre ayna seçimi yapacaksanız eğer mobilyalarınızın bu seçimde etkisi büyüktür. Sportif tarzda döşenmiş mobilyaların bulunduğu bir dekorasyonda asimetrik çizgileri bulunan veya geometrik ayna modellerinden seçilebilir. Klasik, avangard veya masif mobilyalara sahipseniz tercih edeceğiniz oymalı ayna modelleridir.
  4. Çerçeveli ayna modelleri seçilirken odanın renginden duvar rengine kadar düşünmek gerekir. Ahşap, beyaz ve bej renklerdeki çerçeveli aynaların her renk ile dekore edildiği kararsız kalanlar için iyi bir alternatif seçimdir.

Aynaların Ev Dekorundaki Yeri

  1. Aldığınız ayna modeli tüm duvarı kaplamıyor ise ideal olan yerden 1.20 yükseklikte konuşlandırılmalıdır. Bu sayede evde yaşayan tüm bireyler kendini ayna modelinde rahatlıkla görebilir.
  2. Dış kapıdan çıkarken kendinizi tam hazır halde görebileceğiniz bir noktaya ayna asmak birçok evde gördüğümüz dekorasyonlardandır. Tam hazır bir halde kapıdan çıkışınızı veya eve ne halde döndüğünüzü gösteren bu boy aynaları yine antredeki ayakkabı dolabı ile bütünlük sağlamalıdır.
  3. Ayna modellerini ön plana çıkarmak istiyorsanız sağında, solunda veya altında kullanacağınız objelerin daha sade veya ayna modelinin bu objelerden daha şaşalı görünmesi gerekir. Örneğin konsolun üzerine asılacak olan ayna ya ayna ile eşdeğer özelliklere sahip olmalı ya da daha albenisiz konsol modellerinden seçilmelidir.
  Dekoratif Mutfak Saatleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri