Yandex
Ev Dekorasyonu

Dekoratif Ayna Modelleri

24.02.2020
593
Dekoratif Ayna Modelleri

Dekorasyon dediğimizde aklımıza ilk gelen yer genellikle evimiz oluyor. Salonun, yatak odasının, mutfağın kısacası bütün odaların nasıl dekore edileceği hakkında uzun süre düşünür, kafa yorarız. Evimizde yapacağımız büyük değişimlerle  dekorasyonu elde edebileceğimizi düşünürüz hep. Ancak buna gerek kalan minik değişimlerle de dekorasyonu elde edebiliriz. Değişim yapacağınız odanın nasıl görünmesini istedikten sonra küçük, büyük obje ve aksesuar gibi ürünler ile dekore edebilirsiniz. Aynı zamanda sadece ev dekorasyonuna yardımcı olmak için değil evi olduğundan büyük, aydınlık ve ferah göstermek için kullanılan eşyalar vardır. Nedir bu bahsettiğiniz aksesuarlar diyorsanız. Tabi ki aynalardan bahsediyoruz. Her anlamda sizin için çok kullanışlı bir eşya olacaktır. Düşündüğünüz birçok yerde kullanılabilir. Bazen paravan görevi bile görebilir. Ayrıca dekoratif ayna modelleri konusunda çok fazla seçeneğe sahip olduğunuz için çok şanlısınız. Çok fazla uzatmadan konumuzu detaylıca incelemeye başlayalım.

Eviniz modern tarzda döşeli ancak biraz klasik bir görüntü mü katmak istiyorsunuz ya da fazla avangart ürünler var biraz daha sade aksesuarlarla odanıza nefes aldırmak daha ferah görünmesini sağlamak mı istiyorsunuz. Bu isteklerinizin hepsini ayna kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Odayı olduğundan büyük gösterebilir, ferah bir ortam yaratır aynı zamanda biraz da olsa sadeleştirmesi gereken dekorasyonlar için akla gelecek ilk dekoratif üründür. Her modelde ve her şekilde bulmanız mümkün. O yüzden tek düşüneceğiniz ne istediğinize karar vermek olmalı. İsterseniz şimdi dekoratif ayna modellerinin nerede kullanılacağından biraz bahsedelim. Hem bu şekilde aklınızda farklı tasarımlar ve aynanın yeri daha iyi oluşur.

Dekoratif Ayna Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Koridorda Kullanılan Dekoratif Aynalar

Evden dışarı çıkarken ya da eve döndüğünüzde içeri girerken genellikle ilk baktığınız yer aynalar oluyor. Son bir bakıyım nasıl olmuşum deyip ya da ne halde döndüm eve acaba diye düşünürken soluğu aynanın karşısında alıyoruz. Bu yüzden aynaları çoğunlukla dış kapıya yakın alanlara monte etmeye çalışıyoruz. Bahsettiğimiz bu aynalar kesinlikle boy aynası şeklinde olanlar. Kendimi daha rahat görebilmemiz açısından bize en yardımcı olacak model boy aynasıdır. Dikdörtgen bir kesime sahip olan bu aynaları ev dekorasyonunuza göre tercih edebilirsiniz. Ya da ters köşe yaparak ev dekorasyonunuzun tam tersi olan bir model seçip farklı bir hava katabilirsiniz. Sakin ve sade bir koridorunuz varsa kesinlikle daha şık bir ayna tercih etmenizi öneririz.

Oturma Odasında Kullanılan Dekoratif Aynalar

Gelelim oturma odası için kullanılan dekoratif ayna modellerine. Çoğunlukla bu tarz aynalar kendimize bakmak için değil de daha çok oturma odasını ferah ve geniş göstersin diye tercih ediliyor. Kullanıldığı yerlerde genellikle boş kalan duvar ya da konsol masasının üst tarafı oluyor. Bu tarz aynalar daha çok oturma odasında tercih edildiği için büyüklüğü değişebiliyor. Ancak dış kapının yakınına konulan boy aynaları kadar büyük olmuyor. Ayrıca odadaki dekoru daha iyi göstersin diye şekli ve dizaynı normale göre biraz daha farklı olabiliyor. İşçiliği özenle yapılmış aynalar oturma odalarında yerini alıyor.

  Teras Süslemesi Nasıl Süslenir?

Yatak Odasında Kullanılan Dekoratif Aynalar

Yatak odalarındaki aynalardan bahsedecek olursak eğer, çoğunlukla giysi dolaplarının üstüne monte edildiğini göreceksiniz. Ancak bu görüntü artık çok eskidi. Yerine yeni tasarımlar, farklı fikirler gelmeye başladı. Dolaba monte etmek yerine büyük bir boy aynası alıp, düşmeyecek şekilde duvara yaslayabilirsiniz. Ya da koridorumda, dış kapının orada boy aynam var odamda gerek yok diyorsanız, Makyaj masası olarak kullanacağınız masasın üst tarafına geometrik şekilli aynalar tercih edebilirsiniz. Hem modern hem şık bir görüntüye sahip bu aynalar yatak odanıza olduğundan daha farklı bir hava katacaktır.

Banyoda Kullanılan Dekoratif Aynalar

Aynanın kesinlikle olması gereken odalardan biri şüphesiz ki banyodur. Sabah uyandığımızda elimizi yüzümüzü yıkamak için soluğu aldığımız ilk yerdir. Diş fırçalarken, saçımızı düzeltirken ya da makyaj yaparken genellikle ona ihtiyaç duyarız. Lavabonun hemen üzerinde yer alması bize bu anlamda çok büyük kolaylık sağlar. Banyolarda genellikle ayna konusunda çok büyük ürünler tercih etmenize gerek yoktur. Banyolar diğer odalara göre daha küçük olduğu için alanınızı daraltır. Ancak her anlamda banyonuza ferahlık sağlar. Ayrıca diğer odalar gibi, banyo tasarımları için de oluşturulmuş müthiş aynalar var. Etnik, vintage, modern gibi birçok aynaya sahip olabilirsiniz. Banyonuzun tasarımı nasıl ise ona uygun bir ayna seçebilirsiniz.

Dekoratif Ayna Modelleri Nelerdir?

Her odada severek kullanılan aynalar, evimize farklı bir hava ve yenilik katmaya devam ediyor. Neredeyse birçok tasarıma ve şekle sahip olan dekoratif ayna modelleri çok severek tercih ediliyor. Ancak bazen bu kadar çok seçenek olması bize karar verme konusunda zorluk yaşamamıza sebep oluyor. O yüzden aklınızda fikir oluşması için biraz bu modellerden bahsedeceğiz.

Her geçen gün ev dekorasyonunun ve tasarımların değişmesi ile mobilyalardan tutunda evde kullanılan aksesuarlarda da bambaşka ürünler bizleri beklemeye başladı. Normalde ayna konusu olduğunda klasik ürünler kullanmaya alışmıştık. Dikdörtgen, yuvarlak ya da kare şeklinde olanlar en çok tercih ettiğimiz ürünlerdi. Ancak daha önce de dediğimiz gibi değişen tasarımlar sayesinde şimdi petek şeklinde, elips şeklinde, eskitmeli ya da varaklı aynalar karşımıza çıkmaya başladı. Bu ürünler ile ev dekorasyonunuza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Neredeyse her ev tarzına uygun olacak ürünler bulmanız mümkün.

  2021 Filli Boya Renk Kataloğu Fikirleri

Bambaşka dekoratif ayna modelleri ile evinize yeni bir tarz getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri