Ev Dekorasyonu

Çocuk Odası Tasarımları

01.01.2017
2.359

Çocuğunuzun Sağlıklı Ve Mutlu Gelişimini Destekleyen Kullanışlı Çocuk Odası Tasarımları. Çocuk Odası Tasarım İçin Kullanabileceğiniz Renkler Ve En Güzel Modeller.

Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odası tasarımları; Kıymetli çocuklarınız için en güzel odaları hazırlamak ebeveynlerin keyifle yaptıkları dizaynlardandır. Atmosferde huzur vermesi gereken çocuk odaları; enerjik, eğlenceli ve modern olmalıdır. Birbirinden harika tasarımlarla yapılan çocuk odalarında isterseniz ilginç tasarımlar yapabilir, isterseniz çocuğunuzun iç dünyasını odaya taşıyabilirsiniz. Çocuk Odası Tasarım Örnekleri ve çocuğunuz odasında kullanabileceğiniz renk kombinlerini sizler için yazdık.

Çocuk Odası Tasarımları Ne Renk Olmalı?

Çocuklarınızın hoşlandığı renkleri duvarlara uygulamak ilk etken olmalıdır. Çocuğunuz bu konuda zevki size bırakıyorsa seçeceğiniz renkler soft ve dinginlik sağlayıcı, zekayı etkileyecek renklerden tercih edilmelidir.

Mor ve pembe: Özellikle kız çocuklarının çok hoşuna giden pembe ve mor renklerin birleşimi odalarda koordine bir şekilde tasarlanarak duvarlara uygulanabilir. Harika bir dekora imza atan pembe ve mor renk mobilyalarda, perde fonlarında veya duvarlarda kullanılabilir.

Pembe ve yeşil: Kız çocukların aşık oldukları pembe rengi çiğ durmasını önlemek için başka renklerle bir arada kullanmak dekora hareketlilik katar. Yeşille kombinlenen pembe renk cazibeli, romantik ve enerjiyi bir arada barındırır. Ferah ve tarz görünen pembe yeşil renkleri duvarlarda, halı ve perdeler gibi farklı alanlarda eşit şekilde odada düzenlenebilir.

Yeşil ve turkuaz: Genellikle birden fazla çocuğunuz aynı odayı paylaşıyorsa yeşil ve turkuaz renklerini ayrı alanlara kullanarak odaları dekore edebilirsiniz. küçük için yeşil rengi tercih ederken büyük kardeş için turkuaz renk iyi bir seçimidir. Odaya sakinlik ve neşe katan bu renkler kardeşlerinde odalarında birbirlerine sınır koymaları için ideal olabilir.

Altın ve mavi: Kız ve erkek çocuğunuz tek odada yaşam alanını paylaşacaklarsa hem mavi hem de altın renkleri ideal bir ayırım sağlar. Mavi renkli alanı erkekler için çalışma masasında ve özel dolabında kullanırken, altın rengini kız çocuklarınızın eşyaları için kullanabilirsiniz.

  Çilek Genç Odası Takımları

Kırmızı – mavi ve beyaz: Erkek odalarında hep kullanılan renkler mavidir. Siz sıra dışı bir tasarım yaparak mavi rengi kırmızı ve beyaz renkle konsetleyebilirsiniz. Beyaz ve mavi renk gökyüzünün rengi olduğu için huzur verir. Birde bu renklere kırmızı rengi eklerseniz erkek çocuklarının odalarını sevmeleri için ekstra dekore edebilirsiniz.

Kırmızı ve gri: Gri tonları her mekanda ferahlığın artmasına neden olur. Grinin kırmızı ile birleşimi trend olan renklerdendir. Nötr olarak bilinen gri renk kırmızı renk ile canlandırılarak hem kız hem de erkek çocuklarının odalarında kullanılabilir.

Pembe ve lacivert: İki renk bir arada nasıl olur diye düşünüyorsanız sofistike ve etkileyici duracağının garantisini veriyoruz. Farklı bir oda tasarımı isteyenler için harika bir renk kombini oluşturan lacivert ve pembe perdelerde ve oda mobilyalarında eşit şekilde dekore edilebilir.

Turuncu ve kahverengi: Her dekorda harika görünen kahverengiyi yine sıcak tonlarla kombinlemek gerekir. Turuncu en yumuşak ve samimi renk olarak bilindiği için en çok çocuk odalarında tercih edilir. Mobilyalarda kahvenin tonları kullanıldıysa perde ve halı dekorunda turuncu renkler kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri