Yandex
Ev Dekorasyonu

Çocuk Odası Ranza Modelleri

13.12.2016
2.641

Çocuk Odası Ranza Modelleri, Kullanışlı Ve Estetiktir. Çocukların Güvenliği için Ranza Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve En Güzel Çocuk Odası Ranzaları.

Çocuk Odası Ranza Modelleri

Çocuk odası ranza modelleri birden fazla çocuklu aileler için önerilen yatak modellerindendir. Çift katlı olarak tasarlanan ranza modelleri kimi zaman üretim şekillerine göre üç kişilik olarak da kullanılabilir. Çocuk sayınız birden fazla ise yerden tasarruf etmek için ve bol oyun alanı sağlamak için ranza kullanımı en ideal yöntemlerdendir. Ranza seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve en güzel çocuk odası ranzaları.

Ranza Seçimi Nasıl Yapılır?

  1. En önemli özellik kesinlikle sağlam mobilyalardan üretim yapılan ranzalar olmalıdır. Sunta gibi hiç bir özelliği bulunmayan sıkıştırılmış ahşap tortusu ile üretilen ranzalar, oyun esnasında kırılarak çocukların zarar görmesine neden olabilir.
  2. Ranzalarda alt katta yatan için çok fazla sorun olmasa da üst katta bulunan çocuk için sağlam bir korkuluk ve ızgaralık yaptırılmalıdır. Uyurken sağa sola dönerken yataktan düşme riski ortadan kaldırılmalıdır.
  3. Ranzaların üst katında bulunan yatak alanı sağlam iskelete sahip olursa aşağıya düşme tehlikesi yaşanma sorunu kalmaz. Bu sayede altta yatan çocuğunuz güven içinde yatağında vakit geçirir.
  4. Ahşap dışında tercih edeceğiniz ranza modeli metal içerikli olacaksa korkuluklarının profilleri ve yatak ızgaraları sabitlenmelidir.
  5. Masif ayaklara sahip ahşap mobilyalardan seçmeye özen göstermelisiniz.
  6. Yüksekliğinin iyi ayarlanması hem altta hem de üstte yatan çocuğun rahat etmesini sağlar. Ne çok yüksek ne de çok alçak ranza modellerine yeltenmeyin.
  7. Sağlıklı bir ürün istiyorsanız tercih edeceğiniz ürünler kesinlikle ahşap olmalıdır.
  8. Çekmeceli merdivenlere sahip bazı ranza modelleri hayatı kolaylaştırmak son derece ideal seçimlerdir.
  9. Uzun süreli kullanımlarda esneyebilen ranza modelleri, bombe yaparak şişebilir veya çökebilir bu durum çocuklarınız için tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Ranzanın sağlamlığını her yıl kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
  10. Katlamalı ranzalardan da seçerek oyun odası boyutunu arttırabilirsiniz. Akıllı yatak sistemi dedikleri bu ürünler hem ebeveynlere rahatlık sağlarken çocuklarında odalarında rahatça vakit geçirmelerini sağlıyor.
  Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Ranza modellerinde en çok tercih edilenlerden biri de koltuk olabilen yatak modelleridir. Çekyat kıvamında olan bu modeller gündüzleri çocuklarınızın arkadaşları geldiğinde hoş bir sohbet alanı oluşturuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri