Ev Dekorasyonu

Çocuk Odası Duvar Kağıtları

13.01.2017
2.275

Çocuk odalarında duvar kağıdı nasıl seçilir? Çocuk odaları için seçtiğiniz duvar kağıtları ne kadar sağlıklı merak ediyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

Çocuk Odası Duvar Kağıtları

Çocuk odası duvar kağıtları; Odanın rengine, çocukların isteklerine ve tarzına göre döşenmelidir. Sakin ve huzur verici ortamlar oluşturmak için açık renklerde pastel tonları seçilir. Hayal gücünü genişleten çocuk odası duvar kağıdı modelleri renkli ve baskın tonlarda seçildiğinde enerjik ve pozitif etkiler bırakır. Çizgi film kahramanları, hayran oldukları bir müzik grubu veya en sevdikleri hayvanların dekore edilebileceği çocuk odası duvar kağıtları modern ve şık etkilerde dizayn edilerek harika bir çocuk odası dekorasyonunu bütünlemiş olur.

Çocuk Odasında Hangi Alana Duvar Kağıdı Uygulanmalı?

 1. Seçtiğiniz çocuk odası duvar kağıdı modelinde iri desenler bulunuyorsa tüm oda duvarlarına duvar kağıdını uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Çocuğunuzun yatağının bulunduğu arka duvara uygulamak yeterli olacaktır.
 2. Diğer yandan desensiz çocuk odası duvar kağıtları odanın her alanına rahatlıkla uygulanabilir.
 3. Çizgi film karakterli çocuk odası duvar kağıtlarını önü kapanmayacak duvara uygulamak tam anlamı ile odayı doldurmak için uygundur.

Çocuk Odaları İçin Seçtiğiniz Duvar Kağıtları Sağlıklı mı?

 1. Çocuk odası için seçtiğiniz duvar kağıdının mükemmel görünmesi yeterli değildir.
 2. Çocuğunuzun odasına duvar kağıdı seçerken antialerjik özelliğe sahip olup olmadığını mutlaka öğrenin.
 3. Sertifikalı ürünleri almaya yönelin ve hangi marka boya kullanılmış mutlaka sorun.
 4. Banyolar için en çok tercih edilen vinil kaplama duvar kağıtları birçok alanda çocuk odaları içinde önerilir. Sakın!.. Bu duvar kağıtları nefes almadığı için çocuk odalarında kullanımı tavsiye edilmez.
 5. Çocuk odalarına duvar kağıdı seçerken kağıt tabanı olmasına özen gösterin.
 6. Aldığınız duvar kağıtlarının testlerden geçirilip geçirilmediğini satıcı firmaya sorun.

Çocuk Odalarına Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

 1. Yaşam alanı çocuklara ait olan odalarda öncelik onların fikirlerine yer vermektir.
 2. Çocuğunuzun en sevdiği kahraman, en sevdiği Disney karakteri veya hayran olarak dinlediği rock yıldızını çocuklarınızın odalarında duvar kağıdı olarak özel yaptırabilirsiniz.
 3. Açık renklerin tavsiye edildiği çocuk odalarında en fazla pastel tonlar kullanılır. Çocuğun pozitif düşünmesini sağlayan pastel tonlar çocuklarınızın daha sakin ve huzurlu büyümelerine yardımcı olur.
 4. Renkli çocuk odası duvar kağıtlarını tüm duvarlara dekore etmek önerilmez. Tek bir alanda uygulayabileceğiniz kırmızı renk duvar kağıdı modeline kontrast oluşturması için krem renklerde diğer duvarlar boyanabilir.
 5. Çocuk odalarında en çok tercih edilen modeller arasında gökyüzü desenleri ilk sıralarda. Mavinin ve beyaz rengin birleşiminden oluşan duvar kağıtları zekayı olumlu yönde yükseltirken ferahlatıcı etkiye de sahip.
  Saten Boya Renkleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri