Yandex
Ev Dekorasyonu

Çeyiz Nedir ve Nasıl Yapılır?

16.09.2020
25
Çeyiz Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çeyiz  eski yıllardan beri devam eden bir adet olarak bilinmektedir. Aslına bakılırsa çeyiz eski yıllarda sadece erkekler çalıştığı için evleneceği kadının el emeği ile yapmış olduğu eşyalarda maddi olarak katkı sağlaması olarak bilinirdi. Fakat uzun yıllardan beri çeyiz kavramı bir miktar değişikliğe uğramıştır. Bu değişiklik ise şu şekilde olmuştur.  Evlenecek olan gelin ve damadın kendi evlerinde kullanmaları gereken ihtiyaç duydukları eşyaları belli bir liste hazırlayarak ortak bütçe ile aldıkları eşyalardır.  Bu eşyalar zamanla temin edilip düzgün bir biçimde yerleştirilmektedir.  Bu çeyizlerin satın alınılabileceği çok fazla çeyiz mağazası bulunmaktadır ve aynı zamanda bazı internet sitelerinden de satın almak mümkündür. Bunu yanı sıra çeyiz listesinde bulunan koltuk takımlarını ve yatak odası takımlarını özel tasarım olarak yaptırıp kullanabilirsiniz.  Bu sayede yeni evlenecek olan yeni evlenecek çiftlerin evine bu eşyaların yerleştirilmesi ve dekore edilmesi oldukça kolay olacaktır.

Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Yeni evlenecek olan çiftler kendilerine ait yeni bir ev dekore ederken birçok eşyaya ihtiyaç duyarlar. Evlenecek olan gelin ve damadın kendi evlerinde kullanmaları gereken ihtiyaç duydukları eşyaları belli bir liste hazırlayarak ortak bütçe ile aldıkları eşyalardır.  Bu eşyalar zamanla temin edilip düzgün bir biçimde yerleştirilmektedir.  Bu çeyizlerin satın alınılabileceği çok fazla çeyiz mağazası bulunmaktadır ve aynı zamanda bazı internet sitelerinden de satın almak mümkündür. Bu eşyalar ise fiyatları ile aşağıda sıralanmaktadır.

Yeni evlenecek çiftler için uygun fiyatlı liste:

  • Mutfak malzemeleri ve gereçleri – 9.800 TL
  • TV ve beyaz eşya takımı – 18.200 TL
  • Elektrikli küçük ev aletleri – 5.000 TL
  • Salon takımı – 17.950 TL
  • Yatak odası – 12.300 TL
  • Banyo malzemeleri ve gereçleri – 100 TL
  • Hol/ Antre – 1.200 TL
  • Diğer malzemeler – 450
  Yaratıcı Ev Hediyeleri Seçimi

Yapmış olduğumuz çeyiz listesi neredeyse her bütçeye uyum sağlayabilen ve her bütçenin nerdeyse kolaylıkla elde edebileceği fiyatlardadır. Bu eşyaların toplam fiyatı ise 67.000 TL olarak hesaplanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri