Yandex
Ev Dekorasyonu

Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri

10.04.2020
376
Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri

Sıcacık yaz akşamlarında dondurmanızı kaşıklayıp çayınızı ve meşrubatınızı keyifle içeceğiniz ister salıncakta sallanıp isterseniz de sandalyenize sırtınızı yaslayıp keyifle oturacağınız bir alan balkonlar. Yaz akşamlarımızın vazgeçilmezi balkon sefaları değil mi ? Keyifli sohbetlerin edildiği , gülmelerin kahkaların eksik olmadığı güzel balkon anları. Peki ya bahar aylarında üstünüze aldığınız hırkalarla oturduğumuz köşelerimiz yine balkonlarımız oluyor mu ? Bazen kahve saatlerinin vazgeçilmezi bazen de evden sıkıldığınız anlarda derin bir nefes aldığınız evlerin olmazsa olmaz bölümü balkonlarımız. Son zamanlarda ise cam balkon dekorasyon konusu çok fazla gündeme gelmekte.

Yaz mevsiminde , bahar aylarında vazgeçilmezimiz olan balkonları kış mevsiminde de üstümüzde battaniyeler ellerimizde kahveler varken kullanmak istemez misiniz? Sadece yazın değil yılın sıcak soğuk her mevsiminde büyük bir keyifle oturmak balkonlarda güzel zamanlar geçirmek bu zevkten mahrum kalmamak hepimizin hakkı. E soğuk havalarda bu durum nasıl keyif verici olucak ? Tabi ki balkonlarımızı camla kaplatarak.. istediğimiz zaman açıp istediğimiz zaman kapatabileceğimiz şeffaf perdeler gibi düşünün. Yazın sonuna kadar açıp serinlemenin keyfine , kışın ise tamamen kapatıp sıcaklığın keyfine varın.

Cam Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evet. Balkonlar dedik. Keyif dolu anlarımızı sahiplenen alanlarımız balkonlarımız. Hem kışın hem de yazın orada zaman geçirmek isteriz. Yazın tabi ki mümkünken , kış aylarında bu durum biraz daha sıkıntılı olabiliyor. Kış mevsiminde de balkonlarda zaman geçirebilmemiz için çok kolay bir çözüm var. Cam balkonlar. Balkonlarımızı cam ile kaplatarak hem yazın keyfini hem de kışın keyfinizi sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Balkonları camla kaplamanın birçok çeşidi var. Evlerin yeni eski oluşlarına , uygun materyallerin seçilmesiyle ve tabi tercihe bağlı olarak modellerde birçok değişikliğe gidilebiliyor. Fakat Genellikle balkonlara yapılan kaplamalarda boydan boya katlanarak açılabilen camlar daha çok tercih ediliyor.

Kenarları silikonla kapatıldığı İçin kışın asla hava geçirmiyorlar. İçerideki sıcak havayı da dışarı vermiyorlar. Peki balkonumuzu camla kaplattık. Balkon keyfini istediğimiz zaman yapabileceğiz. Peki ya bu cam balkon alanın dekorasyonu ne olacak ? Balkonları kaplattığınız andan itibaren artık evinize yepyeni bir köşe katmış oluyorsunuz. Ve bu durumda bütün evinizi döşediğiniz gibi sıra balkonunuza da zevkinize uygun dekorasyonlar yapmaya geliyor. Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanılacağından ya mevsimden mevsime dönüştürmesi kolay olmalı. Ya da her ikisine de uyan mobilyalar aksesuarlar seçerek bu durumu daha da kolaylaştırmalısınız.

  Çalışma Odası Dekorasyonları

Balkon Dekorasyonu İçin Hangi Eşyalar Kullanılmalı?

Normal balkonlarda kullandığınız plastik masa ve sandalyeler yerine artık evinizin sıcaklığınız balkonunuzda da yansıtacak mobilyalar seçmelisiniz. Fakat bu durumu gözünüzde çokta büyütmemekte fayda var. Çünkü çok büyük masraflar yapmadan ya da çok zorlanmadan yine de çok güzel göze hitap eden dekoratif alanlar oluşturmanız mümkün. Küçük masalar , küçük salıncaklar , belki mini koltuklarla göz zevkinizi doyuracak ve balkona geçtiğiniz anda bile keyif alacağınız alanlar oluşturmalısınız. Bazen yorgunluğunuzu atacağınızı bir ortam bazen kahve keyfi yapmanız İçin güzel bir köşe bazen de ilham alacağınız bir alan olarak düşünün.

Tabi ki bu mobilya seçimlerinde ağır salon takımlarından , ağır renklerden , boğucu modellerden uzak durarak daha ferah modeller seçmelisiniz. Daha açık renkleri ve daha çok bahçe havasını yansıtan tarzda mobilyaları tercih ederek hem balkonunuzu olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz hem de daha ferah bir alana sahip olabilirsiniz. Çok büyük balkon her evde olan bi durum değil. Bu yüzden balkonlarımızı ne kadar geniş gösterebilirsek balkondan alacağımız zevk bir o kadar artmış olur. Basık duran bir alanda oturmak istemeyiz. Balkona girip çıkarken de zorlanmak çoğunuzun hoşuna gitmeyecektir. O yüzden bu küçük alanları da en kullanışlı şekilde nasıl dekor edebiliriz bunları fotoğraflarla inceleyeceğiz.

Cam Balkon Dekorasyonu İçin Aksesuarlar

Mobilyalar kadar önemli olan bir diğer konu ise kesinlikle aksesuarlar. Nasıl giyindiğiniz zaman küpenizi kolyenizi de mutlak kıyafetinize uygun seçiyorsanız aynı şey evinizi dekor ederken de geçerli. Uygun renkleri uygun boyutlarda aksesuarları kullanarak evinizi olduğundan daha şık ve daha havalı gösterebilirsiniz. İstediğiniz havayı bohem olabilir , mistik olabilir , veya modern tarzlarınızı bu şekilde yansıtabilirsiniz. Balkonlarınıza koyacağınız bitkilerle -büyük veya küçük fark etmez alana daha havadar bir görünüm sağlayabilirsiniz.

  Bahçe Tasarım Örnekleri

Minik veya çeşit çeşit aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Duvar aksesuarları ile balkonunuzu destekleyebilir istediğiniz tarzda balkonlara sahip olabilirsiniz. Örneğin çeşitli tablolarla , veya içinde yaprak olan çerçevelerle güzel görünümler elde edebilirsiniz. Hatta balkonunuzu halılarla bile kaplatabilirsiniz. Seçeceğiniz halılarla komple veya bir bölümü kapatabilir istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Evinizde eğer varsa küçük çocuklarınızın bu sayede daha sağlıklı bir ortamda olmalarını ve yere basmaktansa halının üzerinde olmalarını sağlayabilirsiniz. Halı olarak çim halı da tercihler arasında olabilir.Bu sayede hem gözleriniz yeşil renge doyacak hem de kendinizi bahçede hissedeceksiniz. Tercihen balkonunuzu oyun alanına da çevirebilirsiniz. Ailecek keyif verici bir alana sahip olabilirsiniz. Birçok şekilde balkonunuzu dekor edebilir ve bu alanı bu şekilde daha motive edici daha enerji depolayacağınız bir alana dönüştürebilirsiniz.

Balkonunuz Küçük ise Yapılması Gerekenler

Eğer balkonunuz çok küçükse yine de üzülmeyin. Küçük balkonu olan hanımlar ve beyler için de birkaç önerimiz olacak. Camla kaplattığınız balkonunuz küçük olsa bile artık Duvara sabit oturaklar ile önünüzde istediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz katlamalı masalar kullanarak bu küçük alanı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Masa için bile yer yok diyorsanız da yalnızca oturabileceğiniz minik bir alan oluşturabilirsiniz. İlla koltuk kullanmak zorunda tabi ki değilsiniz. Sandalyelerle ve taburelerle de aynı şekilde sıcak samimi bir hava yakalayabilirsiniz ve dekorasyonunuzu bu şekilde yapabilirsiniz. Örneğin ne koltuk ne de sandalye kullanmak istemediniz.

Hem yer kaplamasın hem de rahatça oturmak istiyorsunuz. Bu mümkün mü ? Tabi ki mümkün. Büyük minderler ve puflarla balkonunuzun istediğiniz alanında oturabilir küçük sehpalar kullanarak ve bu alanı birkaç bitkiyle de yeşillendirerek yine çok motive edici bir alan oluşturabilirsiniz. Peki sadece oturmak İçin mi kullanacağız balkonları? Kullandığınız puflarla ya da mobilyalarla uygun alanınız var ise yatak olarak ayarladığınız mobilyanız da balkonlar uzanma şekerleme yapma keyfini de çıkarabilirsiniz.

  2020 Minimal Ev Dekorasyonu Fikirleri

Etrafınız apartmanlarla dolu ise ve siz insanlar sizi görmeden oturmak istiyorsanız cam kaplama olan balkonlarınıza hafif perdeler kullanarak hem alanınızı boğmayıp hem de dışarıdan bakmalara karşı daha rahat hissedebileceğiniz bir salana sahip olmuş olursunuz. Hemde güneş ışığının fazla olduğu dönemde kavrulmaktan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu perdeler hem tül hem de store perdeler de olabilir. Yeter ki bazı salon takımlarında kullanılan ağır nakışlı taşlı perdelerden olmasın. Tabi ki yine tercih meselesi fakat daha geniş görünen ferah alanlar istiyorsak bu tarz mobilyalardan ve perdelerden uzak durmamız gerekiyor.

Bu yazımızda açıkladığımız gibi cam balkon dekorasyon önerilerini 15 tane fotoğraf üzerinden yapılan dekorasyonlar ile inceleyeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri