Ev Dekorasyonu

Büyük Salon Dekorasyonu

24.01.2017
3.974

Geniş Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Geniş Alana Sahip Salonlarınız için Büyük Salon Dekorasyonu Örneklerimizi İncelemeden Salon Dizaynına Başlamayın.

Büyük Salon Dekorasyonu

Büyük bir salonunuz varsa geniş salon dekorasyonu yaparken oldukça şanslısınız demektir. Gerek yerleşim, gerek aksesuar seçimi ve gerekse mobilyalar için bol alternatif sunan büyük salon dekorasyonları, küçük salon dekorasyonlarına göre çok daha konforlu ve rahat dönebiliyor. Kare salon, dikdörtgen salon veya mutfakla birleşik salona sahip olan, bu alanların mükemmel görünmesi sizin elinizde. Geniş salon dizayn edilirken bilinmesi gerekenleri aşağıda adım adım anlattık, bunlara uymanız yeterli.

İyi düşünülerek düzenlenmiş bir salon küçük de olsa rahatlatıcı, estetik ve zarif görünür. Salon dekorasyonuna başlamadan önce yapılması gerekenler, tasarım aşamasında kullanılacak pratik bilgiler ve salon dizayn örneklerinden faydalanabilirsiniz.

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Duvar rengi: Salonunuza eşyaları koymadan önce hangi renk duvar boyası seçeceğinize karar verin. Duvar rengi çok önemsenmese de dekorasyonun gizli kahramanıdır. Büyük salonlar için renk seçeneği çok fazla olsa da küçük salonlar için geniş görünüm açısından kemik, bej ve çağıl renkler tercih edilmelidir. Bu renkler mekanın daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olur.

Yer döşemesi: Duvar rengi gibi yerlerde açık renklerde dekore edildiğinde evin ferah ve büyük görünmesinde faydalıdır. Diğer yandan koyu renk döşemeler asil durması dışında büyük salonlar da oldukça şık duracaktır.

Işıklandırma: Salonunuzda fark oluşturacak diğer bir etken de aydınlatmalardır. Lambader, şık avizeler ve ayaklı ışıklandırmalar kullanarak eşyalarınızın güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

Aksesuar: Özellikle büyük seçilen aksesuarlar ufak, ufak konulmuş biblolardan daha şık duracaktır. Sade bir salonunuz var ise taşlı ve simli aksesuarlar salonunuza zengin bir hava verecektir.

Geniş Salon Dekorasyonu Fikirleri

  1. Salonunuzun şekli kare ise evinize aldığınız koltukları karşılıklı koyarak daha samimi bir ortam sağlayabilirsiniz. Kare mekanlarda orta sehpalar daha büyük seçilerek ortam doldurulabilir seçilen aksesuarlar büyük ve gösterişli olmalıdır.
  2. L koltuk seçimleri özellikle dikdörtgen salonlar için daha uygun seçimler arasındadır. Aynı şekilde tercih edilen dikdörtgen orta sehpa ve alçak tasarlanmış gümüşlükler şık bir hava katar.
  3. Salonunuz çok küçükse katlanabilir fonksiyonel mobilyalardan tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız sehpa modelleri iç içe geçen ürünlerden tercih edilmelidir. Küçük salonlarda küçük gümüşlük ve televizyon üniteleri en iyi tercihler arasındadır. Aksi taktir de büyük eşyalar mekanın daha sıkıcı olmasını sağlar.
  4. Salonunuzda farklılık ve değişiklik oluşturmak istiyorsanız son yıllarda alçıpan tavanlar yaptırılırken duvarın bir bölümüne taş döşeme yaptırılabilir.
  5. Salon duvarları için yapılabilecek bir diğer çalışmada ledli nişlerdir. Ledli nişler evin daha zengin ve havalı görünmesine yardımcı olur.
  6. 3 boyutlu yapılan duvar kağıtları ile evinize çok farklı bir hava katabilir, seçtiğiniz model doğrultusunda istediğiniz mekanı evinize taşıyabilirsiniz.
  Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri