Ev Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

03.12.2018
542
Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Moda dünyasında vintage ve bohem stilleri oldukça popüler. Ev dekorasyonunda da bu akımlara uyum sağlayabiliriz. Bohem yatak odası dekorasyonu için öncelikle bohem akımını anlamanız gerekiyor. 1960’larda yaşam tarzı olarak hayatlara giren bohem tarzda genellikle uçuk renkler ve desenler bir arada kullanılıyor. Normalde yan yana yakışmayacağını düşündüğünüz renkleri bir araya getirerek yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Zıt renklerin birlikte kullanıldığı bol desenli yatak örtülerini ya da tülleri yatak odanızda kullanarak bohem stili yansıtabilirsiniz.

Bohem Yatak Odası Modelleri 2019

Yatak odanızda bohem yatak odası dekorasyonu yapmak için rahatlığı ön planı tutmanızın yanı sıra, sıra dışı olmaya devam etmeniz gerekiyor. Farklı pek çok şeyin bir araya gelmesi ile oluşan uyumsuz bir tarz olduğu için dekore etmek oldukça kolay. Sık sık seyahate çıkıyorsanız her seyahatinizde edindiğiniz bir eşyayı odanızda dekore edebilirsiniz. Her eşyanın kendine ait bir anısı olduğu için yatak odanıza bu şekilde bir karakter verebilirsiniz. Yatak olarak demir trabzanları bulunan yatak modellerini tercih edebilirsiniz.

Bohem bir yatak odasının en önemli kurallarından birisi de sıcak renklerin hakim olduğu bir yatak odası. Kırmızı, mor, turuncu ve pembe gibi renklere sahip nevresim modelleri ile çok daha bohem bir hava oluşturmuş olursunuz. Çiçek desenleri yerine daha oryantal desenler içeren nevresim takımlarını tercih etmelisiniz. Yatak örtünüzde saten kumaş tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda yatak yanı sehpası olarak ahşap sehpaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca sehpaların üzerinde bitki kullanarak çok daha ferah bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu 2019

Bohem yatak odaları genellikle mistik bir hava barındırırlar. Odanızda kokulu mumlar tercih ederek çok daha mistik odalara kavuşabilirsiniz. Bohem yatak odası dekorasyonu yaparken el yapımı halı veya kilim modellerini tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda aynı zamanda sanatsal havayı da yansıtmanız gerekiyor. Bunun için yaptığınız tabloları ya da el işi ürünlerini odanızda kullanabilirsiniz. Farklı ve cesur bir ruha sahipseniz yatak odanızı kesinlikle bohem stilde döşemeniz gerekiyor. Oldukça eğlenceli olan bu tarz ile kullanışlı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

  2020 Bellona Yatak Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri