Yandex
Ev Dekorasyonu

Bohem Yatak Odası Dekorasyonları

23.06.2020
83
Bohem Yatak Odası Dekorasyonları

Bohem denildiğinde baktığınızda, bir arada durduklarında birbirlerine uymayacağını düşündüğünüz eşyaları fırsat bularak yaratıcı şekilde konbinlemektir. Ya da birbirinden ayrı renklerin aynı ayna kullanıldığı, zenginlik gösteren desenlerin bohem stil tasarlamasıdır. İlk göz kalabalığı gibi dursa da ayrıntılı dikkat edildiğinde detayların her birinde estetik uyum fark edilir. Bohem yatak odası rahatlık ön plandadır ve çizginin dışına çıkılmaz. Ayrıca rahatına ve konforuna düşkün insanların çok daha severek kullandığı bir stildir. İlginç zevkleri ve tarzları olan insanlar içinde özel bir tarzdır. Bu stilde eşyalar etnik desenli bir eşyalardan oluşabilir. Eski bir aksesuarın odada kullanılması gibi. Minder, yastık gibi etnik desenli eşyaları kullanabilirsiniz. Zengin duruşlarıyla birbirinden şık minderleri koltuklara koyarak minik bir dokunuş ile odanızı değiştirebilirsiniz. Canlı, farklı ve birbirine apayrı renkleri ve desenleri bir arada gönül rahatlığıyla bir arada kullanabilirsiniz.

Bohem yatak odası tasarlarken birden çok farklı stilleri bir arada kullanabilirsiniz. Etnik, vintage, modern gibi tarzları sıralanabilir. Aynı zamanda birdebunları kullanırken hepsinin uyum içinde olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü çok gözü yoran ve dağınık bir ortama dönüşebilir. Bu bohem tarzı evinizin neresinde, hangi odasında dilerseniz kullanabilirsiniz. Bohem tarzı kendine ait stiliyle evinizin her bir görünüşünü harika yapacaktır. Uyumsuzluktan harika ve sıra dışı bir görünüm yaratan çok özel bir tarzdır.

Bohem  Yatak Odası Nasıl Dekore Edilmelidir ?

Eski eşyalardan bulunan bir mağazaya bulduğunuzda yatak başınızı günümüz modern bir dolaplarla kombin yapabilirsiniz. Ya da modern bir resimle bulduğunuz eski bir abajuru konbinleyebilirsiniz. Gittiğiniz bir yerlerdeki hoşunuza giden ufak etnik veya vintage objeleri yatak odası dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Bu eşyaların kendilerine ait bir hikayeleri olduğu için odanızda özel dururlar ve kişiliğinizi yansıtırlar. Herkes bohem bir tarz stiline sahip olabilir. Rahat olarak bilinen bohem dekorasyonu konforlu olduğu için yatak odalarına çok daha uygundur. Kendi zevkinize göre tasarlayabileceğiniz bohem tarzı kendine has stili olduğundan size rahat, konforlu ortam hazırlayacaktır. Değişik etnik, vintage desenler ve göz alıcı canlı renklerin bir arada kullanıldığı bir tarzdır. En çok kullanılan tonlar ve renkler ise; Pembe, mavi, kahverengi, mor, turuncu ve sarı. Kumaş seçerken canlı tonlar seçmeniz gerekmektedir. Odanızın her bir detayında renk kullanmaktan kaçınmayın. Fakat desen veya renk istemiyorsanız şık ve sade, açık tonlar tercih edebilirsiniz. Bohem tarz etkisini aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. El yapımı halı, kilim gibi etnik dekorlar renkli ve canlı desenler odanızın havasına hava katar. Ayrıca harika bir bohem tarzı oda için muhteşem kokulardan faydalanabilirsiniz. Yatak odanızda tütsü yakabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen herkesin kullanmış olduğu oda kokuları veya parfümlerden kullanırsanız sizi rahat hissettirecektir.

  Gömme Dolap Modelleri ve Fiyatları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri