Yandex
Ev Dekorasyonu

Birbirinden Kullanışlı Farklı Çatı Modelleri

21.09.2020
21
Birbirinden Kullanışlı Farklı Çatı Modelleri

Birbirinden kullanışlı farklı çatı modelleri, evlere hem kullanışlılık özelliğini hem de estetik görünümü getiriyor. Hazır olan apartman dairelerine tonla para harcamak yerine kendi evinizi kendiniz yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazı tam size göre… Bu yazıda ideal çatı modellerine ve örneklerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda yer alan galeri de bu noktada farklı çatı fikirlerine ve modellerine göz atmanızı sağlayacaktır.

Birbirinden kullanışlı farklı çatı modelleri üzerine oluşturduğumuz bu yazıda bazı dikkat çeken ve birbirinden güzel olan çatı modellerinden bahsedeceğiz. Bu noktada elbette pek çok çatı modeli bulunuyor. Ancak bazıları var ki; hem çok tercih ediliyor hem de klasikleşmiş seçenekler olarak çatı modelleri arasında öne çıkıyor. Bu modelleri incelediğiniz ve fikir sahibi olduğunuz zaman hayalinizde de evinizle ilgili ideal çatı modeli fikri belirecektir.

Birbirinden Kullanışlı Farklı Çatı Modelleri İçinde A Tipi Ahşap Çatı Modeli

Birbirinden kullanışlı farklı çatı modelleri içinde A tipi ahşap çatı modeli en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Aslında en yalın ve en sade olan model de bu klasik tipteki A tipi çatı modelleridir. Yalın olmasına karşın evlere masalsı bir hava getirme noktasında çok başarılıdır. Bu çatı modeli, özellikle de ahşap striktürlü şekildeki kır evlerinde ve dağ evlerinde vazgeçilmeyen konseptler içerisinde yer alıyor. Eğer alternatif yapı model ve sistemlerini kullanıp bu şekilde bir ev yaptıracaksanız çatı için bu modeli seçebilirsiniz.

Teras Çatı Modeli

Teras çatı modeli, yine çok tercih edilen modellerden… Ancak yerine göre değişiyor tabii. Bir çatıya pek ihtiyacınızın olmayacağı bir iklimde yaşıyorsanız o zaman bu teras çatı modeli, çok avantajlı bir seçim olacaktır. Bu çatılar, aslında eve oldukça açık kullanım alanları kazandıran çatı modelleridir. Bu modelde çatının yalıtım sistemini de doğru bir biçimde yaparsanız o zaman size oldukça fazla avantaj sağlayacaktır.

  2020 Teras Dekorasyonu Fikirleri

Kırma Çatı Modeli

Birbirinden farklı çatı modelleri içerisinde kırma çatı modeli, özellikle de villa tipi konutlara çok yakışmaktadır. İki veya üç katlı şekilde olan villa tipi evlere çok yakışan bir modeldir. Bu kırma model çatıların özellikle de koyu bir renk ile kaplama yapılmış olanları oldukça dikkat çekmektedir. Bu çatı tipi, bilhassa da taş ya da kiremit gibi malzemeler ile son derece inanılmaz bir uyum içindedir. Ahenk içinde bir konsepti yakalamak için villa tipi bir eviniz varsa bu çatı tipini tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri