Ev Dekorasyonu

Bilgisayar Kablolarını Gizlemek için Ne Yapılabilir?

21.07.2020
17
Bilgisayar Kablolarını Gizlemek için Ne Yapılabilir?

Kimse evin içinde özellikle çalışma masalarının altında duran bilgisayar kablolarını karman çorman bir şekilde görmek istemez. Bu yüzden de bilgisayar kablolarını gizlemek için hangi yöntemlerin kullanıldığını merak ederler. Günümüzde her ne kadar masaüstü bilgisayarlar yerine dizüstü bilgisayarı veya tablet gibi cihazları daha sık kullansak da hali hazırda özellikle ofislerin birçoğunda masaüstü bilgisayarlar halen kullanılmaktadır. Ofis ortamında da kablo görüntüsü oldukça çirkin durmaktadır. Sadece bilgisayarın kablosu da değil, klavyenin kablosu, monitörün kabloları gibi daha birçok kabloda aynı şekilde ortalıkta gözükmektedir. Bu kabloların ortalıktan kaldırmanın daha doğrusu gizlemenin oldukça pratik birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu pratik yöntemlerin neler olduğundan bahsedeceğiz.

Bilgisayar Kabloları için Gizleme Yöntemleri

Ortalıkta duran ve oldukça kötü bir görüntüye sebep olan kabloları gizlemek her zaman mümkün olmaktadır. Özellikle bilgisayar kablolarını gizlemek için çok basit ve pratik birkaç yöntem bulunmaktadır. İlk sunacağımız gizleme yöntemi anahtarlı çoklu priz kullanımıdır. Çoklu priz alıp monte ettiğinizde kabloların fişlerini buraya takabilir ve kabloların hepsini açmak yerine bir kısmını toplayarak kablo kelepçeleri ile sarabilirsiniz. Böylelikle hep fişlerde düzenli görünür hem de kablolar ayağınızın da altına dolaşmamış olur. Hediye kutularından da yararlanabilmeniz mümkündür. Kutuların içine kabloları düzenli bir şekilde yerleştirip hem ortalıktan toplamış olursunuz hem de ortama hoş bir dekoratif hava katmış olursunuz.

Bilgisayar Kablolarını Gizlemek için Dekoratif Öneriler

Kabloların çok olması insanı gerçekten bazen sinir edebilmektedir. Çalışma masasının altında yer alan bu kablolar insanın ayağına dahi takılabilmektedir. Bilgisayar kablolarını gizlemek için yukarıda bahsettiğimiz yöntemler dışında dekoratif çözümlerde bulunmaktadır. Küçük bir sepetin içine bütün kabloları koyarak hem kabloları ortadan kaldırmış olursunuz hem de görüntü açısından daha şık bir görünüm olur. Aynı şekilde duvara bir kutu monte ederek içine de çoklu priz koyarak fişleri buraya takıp, kutunun içine de kabloları düzenli bir şekilde sarıp koyabilirsiniz. Bu şekilde de oldukça şık ve dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Böylelikle de karman çorman ve görüntü açısından çirkin gözüken kablolardan kurtulmuş olursunuz.

  Bellona Orta Sehpa Modelleri 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri