Yandex
Ev Dekorasyonu

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

09.12.2016
2.593

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri ve Uyumlu Renkler. Mutfaklarda Tercih Edilen Beyaz Dolaplar Ne Kadar Kullanışlı? Düzenlemek için Yapılması Gerekenler.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Beyaz mutfak dolabı modelleri basit bir güzelliği sunan ve geniş mekanlar vaat eden tasarımlardır. İster geleneksel isterseniz de çağdaş yaşamdan alıntı olsun her daim nötr tuval sağlar. Beyaz mutfaklarda parlak bir görünüm sağlamak tüm evin konseptini daha muazzam gösterir. Beyaz mutfak dolabı yaptıracaksanız meşe zemin ve tezgah tercih ederek beyazın etkisini yumuşatabilirsiniz. Sıcak renklerde beyaz ile uyumlu ceviz renginde zeminler kullanabilir bej renklerini duvar rengi olarak seçebilir ve gri renkte tezgah tasarlayabilirsiniz.

Mutfak Dolapları Nasıl Düzenlenir?

  1. Mutfak dolaplarını temizlemeden önce gereksiz olan tüm ürünleri ayırarak kiler dolabına saklayın. Tarihi geçmiş tüm ürünleri kontrol ederek zarar görmemek adına hepsini çöpe atın.
  2. Sirke ve sudan oluşan temizlik suyunuzu hazırlayıp başka kimyasal içerikli ürün kullanmadan temizliğe başlayın. Sünger ile ilk kiri alarak ardından temiz bir bezle kuruyana kadar silin. Nemli kalması ahşabın kabarmasına neden olabilir.
  3. Aktarlarda veya yapı marketlerde bulabileceğiniz koku keseciklerinden edinerek dolabın dip köşesine koyun. Bunun için illa esans etkisi olması gerekmiyor. Çok hoş bir bitki de örneğin lavanta harika bir koku yayacaktır.
  4. Birçok yapı markette bulunan bölücüler veya düzenleyiciler edinerek yerleştirme işlemine geçebilirsiniz. Çatak, kaşık ve bıçak bölmeleri oluştururken kahve fincanlarınız için askı aparatlar alarak yerden tasarruf edebilirsiniz.
  5. Beyaz mutfak dolapları içerisinde düzensiz ve yer kaplayan tüm bakliyatları kavanozlara boşaltabilirsiniz. Hem cam sağlık açısından da tavsiye edildiği için bakliyatların kavanozlarda bozulması ve dökülmesi imkânsızdır. Düzenli bir şekilde yerleştirerek düzen sağlayabilirsiniz.
  6. Tencere ve tavalar ocağa en yakın alana konuşlandırılmalıdır. Sık kullanılanları ön bölüme sıralayın az kullananları arka bölümlerde düzenleyin. Tavalar çabuk çizileceğinden aralarında peçete kullanmak mantıklıdır.
  7. Sadece misafir geldiğinde çıkan çay setleri, özel kahve takımları veya meyve sıkacakları dolapların en üst raflarında yerlerini almalıdır. Bir sandalye çekerek misafiriniz geldiğinde hemen alırsınız. Maksat gün içinde gereksiz eşyalar göz önünde olmasın.
  8. Ocak yanında en sık kullanılan baharatlar bulunmalıdır. Yemek yaparken, yemek yerken de sık kullandığımız baharatlıklar için aparat alarak ocak yanında sabitlenebilir. Nemlenmesi çabuk oluşan baharatlıklar için cam ürünler kullanmalı ve ağızları sıkı kapanmalıdır.
  Mutfak Dolabı Modelleri 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri