Ev Dekorasyonu

Berjer Koltuk Modelleri

03.01.2017
2.332

Berjer Nedir? Salon ve Oturma Odalarınızın Şıklığına Şıklık Katacak En Güzel Berjer Koltuk Modelleri, Berjer Seçerken Bilmeniz Gerekenler Detaylar.

Berjer Koltuk Modelleri

Berjer nedir? Berjer mobilyaları bütünleyen ve farklı formlarda seçebileceğiniz mekanın önemli parçalarından biridir. Kendi zevkinize göre seçeceğiniz berjer modellerinde modern, klasik, kapitone, alaturka veya deri olarak tercih edebilirsiniz. Her renk seçebileceğiniz berjer modellerini dilerseniz koltuk takımları ile bütünlük sağlayabilir, isterseniz de zıt bir renk kullanarak berjeri dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Ucuz berjer koltuk modellerini resim galerimizde bulabilirsiniz.

Berjer Koltuk Modelleri Nasıl Kullanılır?

 1. Koltuklara bakılarak daha mütevazi ölçüleri bulunan berjer modelleri sırt kısımları yüksek ve daha fonksiyonel etkilere sahiptir.
 2. Genellikle üçlü ve ikili koltukların tamamlayıcısı olarak sunulan berjer koltuklar genellikle farklı renklere sahiptir.
 3. Mekanların daha sıcak görünmesini sağlayan berjer koltuk takımları çizgili, patchwork, desenli veya soft renklerde seçilebilir.
 4. Televizyon koltuğu da denilen berjer koltuklar ayaklarınızı uzatabilme imkanı sunarak rahat ve fonksiyonel bir kullanım sağlar.
 5. Aldığınız berjer koltukları sadece salon koltukları ile birleştirmek zorunda değilsiniz. İki üçlü iki tanede tekli berjer odanızda çok yer kaplıyorsa bir tanesini takımdan ayırarak kendinize cam önünde şık bir alan oluşturarak okuma veya çalışma alanı yapabilirsiniz.
 6. İki berjeri mekanda yan yana koyarak fiskos köşesi hazırlayabilir veya berjerleri zıt kutuplarda bulundurarak dekorda renkleri bütünleyen derinlik sağlayabilirsiniz.
 7. Modern yapılan salonlarda genellikle elektrikli veya kömürlü şömineler bulunuyor. şöminenin önüne koyabileceğiniz berjerlerinizle romantik bir ortama zemin hazırlar, yer zemininde post halılardan kullanarak muazzam bir görünüm yakalarsınız.

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Berjer koltuklardan seçerken oturma alanına dikkat edilmelidir. Her renk ve modelde seçebileceğiniz berjer koltuk modelleri her koltuk takımı ile kolaylıkla uyum sağlayabilir. Bu nedenle oturacağınız alanın rahat ve geniş olması konfor açısından önem kazanır.
 2. Berjer alırken dikkat edersiniz ki yan alanlarında kol kısımları var. Bazı modellerde bulunmayan kol kısımları rahatsız bir ortam hazırlayabilir. Kitap veya gazete okurken rahat edeceğiniz kol bölümleri berjer seçerken dikkat etmeniz gereken ayrıntıdır.
 3. İster ofisinizde ister evinizde berjer koltukları kullanın bütüne baktığınızda eğreti görünecek bir berjer seçmekten kaçının.
 4. Berjer alırken satış yapan yer genellikle puf almanızı da önerir. Bu tamamen size kalmış bir durum olsa da ayaklarınızı uzatarak rahatlık sağlayan puflar kalabalık misafirler geldiğinde oturma alanını da çoğaltır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri