Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Duvar Kağıdı

12.01.2017
2.102

Bebeklerin hayal dünyasını genişleten en güzel bebek odası duvar kağıtları. Üç boyutlu, desenli, sade ve hiçbir yerde görmediğiniz duvar kağıtları galerimizde.

Bebek Odası Duvar Kağıdı

Bebek odası duvar kağıdı modelleri hem doğal hem de sağlığa zararsız ürünlerden seçilmelidir. Belli bir marka ve sertifikası bulunan ürünlerden seçmek bebeğinizin gelişimini de etkilemez. Bebek odası duvar kağıtları seçilirken mobilyalar ve duvar renkleri baz alınmalıdır. Bütüne baktığınızda zarif ve eğlenceli bir oda görüyorsanız bebek odası duvar kağıdını doğru seçmişsiniz demektir. Bebek odaları için seçtiğimiz birbirinden güzel bebek odası duvar kağıtlarını galerimizden inceleyebilirsiniz.

Bebek Odalarında Feng Shui

 1. Rüzgar ve su anlamına gelen feng shui yönteminde amaç her objenin birbiri ile uyum içinde olmasıdır. Uzak doğu felsefesi olan feng shui yöntemini her her metrekareye sahip alanlarda uygulanabilir.
 2. Bebek odaları kesinlik doğuya bakmalı ve gün ışığından bol yararlanmalıdır. Çünkü normal kullanılan ısıtma aletlerinin fazla kullanımı feng shui yönteminde kabul edilemez. Sabah güneşi ( chi ) yani enerji ile bebeğin beslenmesini sağlayacaktır.
 3. Bebek odaları yatak odalarının yanına tasarlanmalı ve oturma odasında uzakta konuşlandırılmalıdır.
 4. Bebek odalarında yatak her zaman duvar kenarına düşünülmelidir. Pencere kenarı veya kapı kenarından uzak tutacağınız bebek yatağını gelen chi enerjisinden de uzaklaştırmış olursunuz. Eğer başka bir alternatif yok ve pencere kenarına yatağı koymak zorundaysanız pencereler uykuyu engellemeyecek perdeler ile kapatılmalıdır.
 5. Bebeğiniz şiddetli bir uykusuzluk çekiyorsa yatağın yerini aralıklarla değiştirin. Hangi alanda huzurlu uykuya dalıyorsa doğru yer orasıdır. Feng shui yönteminde çok etkin olan stres dalgası çocuğu etkileyerek uykusuzluk çekmesine neden olabilir.
 6. Bebek odaları manzaralı bir doğayı görüyorsa bebeğiniz oldukça şanslıdır. Şayet oturduğunuz mekanda böyle bir imkan yok ise duvarlara harika doğa manzaralı bebek odası duvar kağıtları seçerek, yada sevebileceği bir çizgi film karakterini duvarlarında hareket sağlaması ve incelemesi için döşenmelidir.
 7. Bebeğiniz hareketlenmeye başladığında emekleyerek odasını keşfe çıkar. Bebeğinizin hareketlerini takip ederek dekorasyonu tekrar elden geçirebilirsiniz.
 8. Feng shui tarzı bebek odaları huzur veren soft ve pastel renklerle boyanmalıdır. Aşırı canlı renklerden kaçınılmalıdır.
 9. Bebek odalarında sürekli düzenli olmanız bebeğinizin bilinç altına kazınarak ileriki döneminde düzenli olmasına yol açar.
 10. Bebek odalarına mobilya seçerken sivri hatlardan uzak durmak gerekir. Feng shui yönteminde göre mobilyalarda bulunan sivri alanlar enerjinin rahatlıkla odada gezinmesini engeller.
 11. Toprak ve ateş tonları sıcak renkler olarak bilinir. Bu açıdan bebek odalarında tek bir renk kullanımından kaçınmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri