Yandex
Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu Modelleri

19.11.2016
3.584

Bebek Odası Dekorasyonu Modelleri ile Yeni Doğan Yavrunuzun Bebeğinizin Yaşayacağı Odayı En Güzel Şekilde Dekore Edebileceğiniz Öneriler.

Bebek Odası Dekorasyonu Modelleri

Bebek odası dekorasyonu her anne ve babanın özenle ve mutlulukla döşedikleri alanlardır. Kız odaları için pembe ve mor renklerin düşünüldüğü erkek bebekler içinse mavi rengin hakim olduğu bebek odaları modern çağda çok farklı renklerde döşeniyor. Bebek odası dekorasyonunda kararsız kaldıysanız veya bebeğinizin cinsiyetini merak etmiyorsanız hem erkek hem de kız bebekler için galerimize göz atabilir beyaz renk mobilyalar tercih ederek her iki cinse de bu rengi rahatlıkla uyarlayabilirsiniz.

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Modern, klasik, şık, avangard veya İskandinav hangi tarz döşerseniz döşeyin kesinlikle bebek odalarında uyuma önem verin. Bebek odalarında öncelikle hangi mobilyaları odada istediğinize karar vermeli temel eşyaları almalısınız. Yaptıracağınız mobilyalar sabit değilse odayı döşemek veya farklı dizaynlar denemek daha rahat olacaktır. Tabi tüm bunları yaparken bebeğin cinsiyeti büyük bir ayrıntı. Cinsiyeti ne olursa olsun seçtiğiniz renklerin pastel tonlarda olması mekana sıcaklık, huzur, sakinlik ve dinginlik katacaktır.

Bebek odalarında duvarları yukarıda belirttiğimiz gibi mavi ve pembe gibi iki renkle sınırlamayın. Çocuğunuzun odası büyüklüğü veya küçüklüğü odanın rengini belirlemede büyük etkendir. Örneğin 3 duvarı pastel açık renklerde kullanırken tek bir duvara farklı bir renk uygulayarak bebeğinizin hayal gücünü arttırabilirsiniz. Diğer yandan önerilerimizden biri de duvarın bir alanını yazı alanı olarak bırakmak ya da bu yönde döşetmek. Belli bir aydan sonra bebeğiniz çizmeye ve karalamaya meraklı olacağı için odasında böyle bir alan oluşturulması hem çocuğunuza hem de size fayda sağlar.

Bebek Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat

  1. Bebeğinizin odasını dekore ederken bebek yatağının yeri pencere kenarında değil cereyan almayan bir alana kurulmalıdır.
  2. Eşyaları için bir dolap ve şifonyer olmazsa olmazlar arasında.
  3. Minicik olan yavrunuzun küçük, küçük bir dünya eşyası olacağını göz ardı etmeyin.
  4. Diğer yandan bebeğinizin odasında mutlaka oyun alanı ve oyuncak saklama deposu bulunması gerekir.
  5. Duvarlarda da bebekleriniz için renkli hayvan figürlerinden duvar kağıtları yaptırabilir ya da ya da ortamı canlandıracak renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz.
  6. Bebeğiniz biraz büyüdüğünde hareketlenecek ve enerji harcaması gerekecek. Bu durumu rahatlıkla atlatabilmek için bebeğinizin duvarlarına tırmanma alanları veya büyük odalarınız varsa farklı parkurlarda oyun alanları oluşturabilirsiniz.
  Bebek Odası Dolap Modelleri 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri