Yandex
Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

12.12.2016
1.749

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Bebek Odası Dekorasyonları Özen İster, Yeni Doğan Bebeğiniz İçin Fonksiyonel Ve Güvenli Bebek Odası Dekorasyonları.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek odası dekorasyonların da amaç hem işlevsel hem de koruma alanlı olmalıdır. Yeni doğan bebeğinizin dünyanın en kıymetli varlığı olduğunu düşünürsek bebeğiniz için en iyisini istemek ve en güzelini düşünmek hakkınız. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı? diye görsel merak içerisindeyseniz galerimizdeki en modern bebek odalarını inceleyerek fikir alabilir sizde odaları bu tarz döşetebilirsiniz. Ayrıca bebek odasını güvenli hale getirecek önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Güvenli Bebek Odası Nasıl Olur?

  1. Bebek odanızı dekore ederken yatağın konulduğu alana yakın bebeğin ulaşabileceği eşyalar bulunmamalıdır. Mümkünse ortada bir alana konuşlandırarak eline bir şey alması engellenmelidir.
  2. Bebek yatağının kenarlarında mutlaka korumalar olmalı, bebeğiniz ayağa kalktığında yatağı sallasa bile yatak sarsılmamalı ve korunak düzenekleri boyundan kısa olmamalıdır.
  3. Çocuğunuza bebek odası hazırlarken sizin odanıza en yakın oda olmasına dikkat edin. Zira herhangi bir ağlama da hemen yanında olabilmek için sesini duymalısınız. Kamera ve dinleme cihazının olsa da bebeğinizin güvenliği için oda en yakın alana dizayn edilmelidir.
  4. Bebek odası sessiz bir ortamda olmalı ve yol geçen alanda bulunmamalı havalandırma yapıldığında içeriye toz alması engellenmelidir.
  5. Bebeğiniz emeklemeye başladığında her yeri kurcalamaya ve keşfetmeye başlayacaktır. Bu açıdan öncelik açık olan prizlere koruma takmak, sivri alanları kapatmak ve ortalıkta keskin yada ağza atabileceği nesneler bulundurmamaktır.
  6. Bebek odasında pencere olması, yeteri kadar odayı havalandırmayı sağlayacağından uygun konumlarda yaptırılmalıdır. Mesela odasındaki penler üstten açılır yaptırılmalı ve altında pencereye çıkabileceği tabure veya koltuk olmamalıdır.
  7. Bebek odalarındaki ışık sistemi loş olmalıdır. Fazla ışık bebeğinize zarar verebilir hele gündüz gün ışığından faydalanacağından hiç ışık yakılmamalıdır.
  8. Bebek odalarında tabi ki her rengi kullanarak dekor sağlayabilirsiniz. Fakat uzmanların görüşlerine göre soft ve pastel renkler dinginlik sağlarken bebek mavisi ve mint yeşili renkler hayal gücünü arttırarak zekayı da yükseltiyormuş.
  9. Bebek odalarına döşeyeceğiniz yer zemini ve diğer mobilyalar kirden ve tozdan kolay sıyrılma özelliğine sahip olmalıdır. Bu açıdan hijyenik halı perde ve yer laminantı seçin.
  10. Bebek odalarında kullanacağınız mobilya malzemeleri ya masif ya da ağaç olmalıdır. Doğallığın saklıklı kabuk edildiğini düşünürsek tüm mobilyalar yumuşak hatlara sahip ahşaptan seçilmelidir.
  Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri