Yandex
Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonları 2020

08.02.2020
544
Bebek Odası Dekorasyonları 2020

Bebek odası bir evin en çok dikkat çeken ve en mutlu olunan yerlerdir. Küçük evlatları için en iyisini isteyen ailelerin bebek odası dekorasyonları 2020 da yüzleri daha çok gülecek. Kız odaları için pembe, erkek odaları içinse mavi eskisi gibi tercih edilse de günümüzde beyaz gibi bir cinsiyetle bağdaştırmadığımız bebek odası takımları da popülerleşmeye başladı. Bu durum özellikle cinsiyetleri farklı ikiz bebek sahibi aileleri mutlu etti.

Bebek Odası Duvar Kağıdı Dekorasyonları

Her odada olduğu gibi bebek odasında da eşyaların rengini belirleyecek olan duvar kağıdıdır. Duvar kağıdınızı seçerken odayı iyi planlamak önemlidir. Bebek odası dekorasyonları 2020 da duvar kağıtlarında bize hem renk hem de model farklılıkları sağlıyor. Uzay cisimleri, denizaltı desenleri ya da sevimli hayvan dostlarımızın olduğu bir duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Bebek odası duvar kağıtları için çizgi film kahramanlarını da kullanabilirsiniz. Bu tür yoğun desenli duvar kağıtlı modellerde bebek takımı eşyalarınızı daha sade tutmanızı öneririz.

Bebek odasında en çok dikkat etmek gereken şey tabi ki bebeğin rahatı. Özellikle bej, açık mavi ve açık yeşil tonları bebekleri rahatlatır ve uykuya dalmalarını kolaylaştırır. Ayrıca odanın her duvarında aynı ton rengi kullanmaktansa farklı tonları ya da renkleri kullanmak hem odada ki monotonluğu bozacaktır hem de bebeğinizin dikkatini biraz daha çekecektir. Eğer düz bir duvar kağıdınız varsa ve odayı daha renkli yapmak istiyorsanız, duvarı renklendirmek için raflara oyuncak yerleştirebilirsiniz ya da duvar stickerları kullanabilirsiniz.

İkiz Bebek Odası Dekorasyonları

Bir bebeğin odasını süslemekten daha zor bir şey varsa o da iki bebeğin odasını süslemektir. Özellikle farklı cinsiyetteki ikiz bebeklerin odası daha zordur. Uyumlu görünmesi için farklı beşik modelleri veya farklı renkleri yerine, aynı renk ve modelden olması daha iyi olacaktır. Beşiklerin arasına uzun bir halı konulabilir. Halının antibaktriel ve antialerjik olması önemlidir. Kare beşikler yerine daha yuvarlak olan beşikleri de tercih edebilirsiniz. Beşiklerin arasına kıyafet dolabı ya da komidin koyabilirsiniz. Tavan lambası dışında abajur kullanabilirsiniz.

  Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri