Yandex
Ev Dekorasyonu

Bebek Beşikleri

31.12.2016
1.510

Bebek Beşiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Uyudukça Büyüyen Bebeklerin Sağlıklı ve Mutlu Gelişimini Destekleyen En Güzel Bebek Beşiği Modelleri.

Bebek Beşikleri

Bebek beşikleri, bebek gelişimini etkileyen ve emeklemeye kadar vakit geçirdikleri, rahat uyumasını sağlayan etkenlerdir. Rahat uyumayan bir bebek, gece boyu sizi huzursuz ederken büyüme düzenini de etkileyecektir. Bebeklerin büyümesi için uyku düzeni şarttır. Uyudukça büyüyen bebekler, sağlıklı ve mutlu gelişimi kavuşurlar. Bebeğinizin rahatını sağlayacak en güzel bebek beşiği modelleri, dikkat edilmesi gerekenler ve bebeğin uyku düzeni.

Bebek Beşiği Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. Bebek beşikleri düşme tehlikesi açısından yüksek korumalıklara sahiptir ve görme alanınızın dışında kalabilir. Bu nedenler bebek beşiği seçerken güven en dikkat edilmesi gereken husustur.
  2. Bebek beşiklerinde bulunan parmak araları 6 santimden fazla olmamalıdır. Aksi takdir de bebeğiniz başı beşik korumalıklarında sıkışma tehlikesi yaşayabilir.
  3. Bebek beşikleri seçerken en iyisini alın demiyoruz. Fakat kurşun içeriği bulunan bebek beşiklerinden kesinlikle uzak durulmalıdır.
  4. Bebeğiniz altı aylık olduğunda oturacak, yavaş, yavaş koruluklara tırmanacağı için ayarlanabilir özellikleri bulunmalıdır. Yerden yüksek ebatlarda yapılan beşiğinizi, bebeğiniz ayaklandığında hem oturma hem de ayağa kalkması hesaplanarak yere doğru indirilebilmelidir.
  5. Beşiklere en çok takılan oyuncaklardan biri de dönencelerdir. Dönenceleri bebeğiniz ayaklandığında uzanamayacağı yükseklikte ayarlanmalı hatta mümkünse beşikten çıkarılmalıdır.
  6. Bebek beşiklerine alınan yataklarda aralarda boşluk olmaması, bebeğin kayarak bu alana sıkışmaması için önemlidir. Bu açıdan beşikle birlikte yatak da dikkatli seçilmelidir.
  7. Ağaçtan yapılan bebek beşikleri en sağlıklı olanlardır. Fakat bu beşikleri alırken kıymık olan alanları mutlaka törpülemeli ya da beşiği iade etmelisiniz.

Bebekler İçin Uyku Düzeni Nasıl Sağlanır?

  1. Bebekleriniz için illa bir giyim düzeni oluşturmaya çalışmayın. Bebekleriniz için pijama seçerken ne kalın nede ince kumaş tercih edin.
  2. Uykudan önce bebeklerinizi yorun. Yorulan bebeklerinizin uykuya geçişi de oldukça kolay olur. Bebeklerinizle oyun oynarken sakinleştirici oyunlar seçilmeli bebek çok hareketlendirilerek uykusu kaçırılmamalıdır.
  3. Bebeğinizin düzenli bir uyku saati olmalıdır. Bebeğiniz düzenli sekizde yatıyorsa on beş dakika öncesinde yatağına yatırın ve kendi uyuma alışkanlığını sağlayın.
  Bebek Odası Dolap Modelleri 2020

Verdiğimizin birbirinden güzel beşik modellerine galerimize bakarak inceleyebilir linklerinden online satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri