Ev Dekorasyonu

Banyo Fayans Döşeme Örnekleri

25.05.2020
83
Banyo Fayans Döşeme Örnekleri

Hayatımızda çoğu zaman değişiklik yapmayı severiz. Bize iyi geleceğini düşündüğümüz şekilde bir şeyleri değiştirmeyi ya da tekrar baştan dekore etmeyi. Bu değişiklikleri genellikle yaşam alanımız olan evimizde gerçekleştiririz. Çünkü en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biridir. Bir süre sonra evimizde bazı şeyler eskimeye başlar ya da biz sıkıldığımız için birkaç eşyanın yerini değiştirir veya farklı bir renge boyarız. Her geçen gün farklı dekorasyon modelleri çıkmaya başladığı için biz de onlara ayak uydurmak isteriz. Evin neredeyse her odasını baştan yaratmak yerine doğru ve nokta atışı değişiklikler yapmak hem sizi maddi açıdan hem de zaman açısından kazandırır. Gelelim bugün ki asıl konumuza. Evin normalde odalarından biri değilmiş gibi görülen banyolarımız. Aslında çok şık ve farklı dekore edildiğinde bir odadan farksız bir hale gelecektir. Banyo dekorasyonları en önemli faktörlerden biri banyo fayans döşeme modelleridir. Fayanslar sayesinde banyonuza istediğiniz görüntüyü ve havayı kolayca verebilirsiniz. İsterseniz şimdi biraz banyonuz için fayans döşeme konusunda detaylıca bahsedelim.

Yaşam alanımız olan evlerin büyüklüğü her zaman aynı olmuyor. En büyük sebeplerinden biri tabi ki konut sayıları ve evlerin yapıldığı alanlar. Durum böyle olunca evlerin metrekareleri de olması gerektiğinden daha küçük ya da daha büyük inşa ediliyor. Ancak metrekarelerin büyük ya da küçük olması evinizin dekorasyonun şık ve modern olmasını engellemiyor. Unutmadan şöyle bir dipnot düşelim. Bazı aileler de evlerini bilerek büyük tercih edebiliyor. Daha geniş alanlarda yaşamak istiyorlar. Bu konu da tercih tabi ki size kalmış. Büyük banyolar içinde kullanılabilecek çok farklı fayans döşeme örnekleri mevcuttur.

Öncelikle banyonuzun evin dekorasyonu ile bir bütün olmasını istiyorsanız ona göre dekorasyon tarzı belirlemelisiniz. Farklı olsun diyorsanız da birçok seçenek mevcut. Dekorasyon tarzları hangileri diyorsanız, hemen onlardan da kısaca bahsedelim. Country, iskandinav, klasik, modern, bohem ve avangart. Bunlar ev dekorasyon tarzlarından şimdilik sadece birkaç tanesi. Yeni trendler ve yaratıcı tasarımlar sayesinde birçok yeni ev dekorasyon tarzı daha vardır elbet. Bakalım sizin arasından seçeceğiniz hangisi olacak.

Country Tarzda Banyo Fayans Döşeme Örnekleri

Country tarz son zamanlarda ülkemizde de çok fazla tercih edilen dekorasyon tarzlarından biridir. Genellikle ahşap ve beyaz rengin çok sık kullanıldığı bir tarzdır. Aynı zamanda pastel tonlar ve koyu renklerde bu detayları izler. Evin her odasını bu tarzda döşemek isterseniz size tam bir kasaba ya da orman evi havası sunacaktır. İçinizin huzur dolduğu bir evde yaşamının keyfine varacaksınız. Başlarda mutfak ve oturma odası bu tarz döşenirken şimdi neredeyse her oda bu modele dönmeye başladı. Ayrıca unutmadan söyleyelim banyo dekorasyonu içinde  en sevilen fayans döşeme örneklerinden. Renkli seramik görünümlü fayanslar ya da ahşap görünümlü fayanslar banyoya hoş bir hava katıyor.

  Bej Rengi Banyo Modelleri

Country tarzdaki banyo fayans döşeme örnekleri için aslında birçok seçeneğiniz var. Az önce de dediğimiz gibi genellikle beyaz ve pastel tonlar kullanılıyor. Ancak çok güzel dekore edilmiş, tam country tarzına uygun siyah ya da gri tonlarının da dekorasyon modelleri mevcut. Ortamı karanlık ve küçük göstermemek adına yine beyaz renkler birkaç değişiklik yapılabilir. Ama her ne olursa olsun country tarzı asıl bulacağınız şeyler desenli ya da renkli fayanslar olacaktır. Ayrıca ahşap ve beyaz da kesinlikle vazgeçilmez parçalarındandır. Eskitmeli ahşap görünümlü fayanslar da banyo fayans döşeme örneği olarak tam size göre olabilir.

Klasik Tarzda Banyo Fayans Döşeme

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmezi haline gelen klasik tarz, herkesin sevdiği bir dekorasyon tarzıdır. Evin salon, mutfak ya da yatak odası gibi her alanında görebilirsiniz. Ve tabi ki artık yerini banyoda da aldı diyebiliriz. Klasik tarzın kendine has parçaları ve renkleri vardır. Mesela hangi renkler klasik tarzda tercih ediliyor diye soracak olursanız, hemen söyeleyelim. Siyah ve kahve tonları aynı zaman da açık renk isterseniz krem tonları da bu tarzın en sevilen renkleri. Siyah banyo için çok koyu olmaz mı derseniz şöyle bir fikir ile gelelim size. Banyo fayans döşeme kısmında siyah fayanslar tercih edip duvarları beyaz yapabilirsiniz. Klozetin olduğu kısma da siyahlı beyazlı aşağıdan yukarı fayans döşerseniz banyonuzdaki görüntü çiğ durmamış ve sizi rahatsız etmemiş olur.

Gelelim diğer renklere. Kahverengi ve krem tonlarında fayans bulmak ve banyonuzu o şekilde döşemek en kolayı. Çünkü daha öncede dediğimiz gibi bu renkler klasik tarzda sevilen ve klasik tarzda her ev dekorasyonunda olan bir model. Klasik tarzda genellikle ahşap görünümlü fayanslar ya da çiçekli, desenli seramik fayanslar tercih edilmiyor. Daha çok düz mat kaydırmayan fayanslar kullanılıyor. Renk olarak da daha önce yazdığımız gibi krem tonları olabilir ya da koyu renk istiyorsanız kahverengi tam size göre olabilir. Klasik tarzdaki banyolar genellikle bünyesinde hem sadeliği hem de gösterişi barındırabiliyor.

  Banyo Modelleri 2020

Bohem Tarzda Banyo Fayans Modelleri

Bohem tarz herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir tarz değildir. Bohem tarzın eğlenceli, deli dolu ve canlı bir havası vardır. Zıt renklerin bile müthiş bir uyum içerisinde kullanıldığı tarzlardan biridir. Aslında bohemin sakin kullanılığı bir tarz daha var. Yine kendini belli eden dokunuşlar var ancak bu sefer renkler ve desenler normalden daha az daha pastel. Siz hangi bohemi seviyorsanız ona göre dekore edebilirsiniz. Ayrıca bence bohem tarz en çok banyo dekorasyonuna yakışıyor. Duş almak için ya da sabah kalkıp yüzünüzü yıkamak için banyonuza girdiğinizde oradaki farklı hava sizi kısa süreliğine yolculuğa çıkarıyor gibi. Gelelim asıl konumuza banyo fayans döşeme örneklerinde bu sefer bohem tarza uygun olanlardan bahsedeceğiz.

Az öncede bahsettiğimiz gibi bohem tarzın iki farklı modeli var biri çok fazla renk, çiçek ve desen, diğeri ise daha pastel renklerin ağırlıkta olduğu ve daha sakin desen, çiçeklerin kullanıldığı tarz. Banyo fayans döşeme örneklerinde bu iki modeli de görmeniz mümkün. Her odada olduğu gibi banyoda da canlı renkleri görmek istiyorsanız tercihiniz pembe, turuncu, yeşil ve mavi gibi renklerden yana olabilir. Bu renklerin üzerine çizilmiş geometrik desenler ya da çiçekler de çok hoş bir hava yaratacaktır.

Modern Tarzda Banyo Fayans Döşeme Modelleri

Klasik tarza en yakın olan dekorasyon modellerinden biri de modern tarz. Kendine has özelliklerinden biri gri rengi, ev dekorasyonunda mükemmel bir uyum içerisinde kullanabilmesi. Tabi sadece gri renk ile kalmıyor bu durum. Beyaz ve siyah renkleri de modern tarzın vazgeçilmezlerinden. Evin her alanında bu müthiş uyumu görebilirsiniz. Ayrıca hem şık hem de sade bir ortam yaratacaktır size. Seve seve kullanacağınız bu dekorasyon tarzı banyonuza da çok yakışacaktır. Banyolarda lavabo, banyo dolabı ve duşa kabin ya da küvetin yanı sıra kendini en fazla gösteren şeylerden biri banyo fayans döşeme modelleridir. Dekorasyonun temel taşlarından diyebiliriz. Pekiii, modern tarzda bir banyo fayans döşemesi için hangi örnekler kullanılmalı? Hemen kısaca size ilham verecek örneklerden bahsedelim.

  Küçük Banyo Modelleri

Modern banyolarda mat renk çok fazla tercih edilir. Eğer banyo dolabınızı akrilik ya da parlak malzemelerden tercih ederseniz yeri mat görünümlü gri giranit fayans ile döşeyebilirsiniz. Aynı zaman da mermer desenli fayans modelleri de bu tarz banyo ve ev dekorasyonlarında çok seviliyor. Siyah parlak olan ancak kaymayan fayanslarla da modern görüntüyü elde edebilirsiniz. Şimdi gelelim görsellere. Banyo fayans döşeme örneklerinde size en çok yardımcı olacak örnekleri toparladık, bir göz atın deriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri