Ev Dekorasyonu

Banyo Fayans Boyama Nasıl Yapılır?

06.04.2019
585
Banyo Fayans Boyama Nasıl Yapılır?

Banyoları yeniden dekore etmek ve kır dök yapmak çok pahalı olabilir. Alternatif olarak evde kendiniz fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Peki banyo fayans boyama nasıl yapılır? Fayanslar genellikle zaman geçtikçe sararır ve renklerini yitirir. Fayans arasındaki derzleri düzenli olarak temizlemek bu süreci biraz daha geciktirir. Artık fayans yüzeyine uygun, suyla temas ettiğinde dağılmayan ve uzun ömürlü boyalara erişim oldukça kolaylaştı. Evde banyoyu kırıp dökmeden ekstra bir masraf harcamadan kendiniz rahat bir şekilde boyayabilirsiniz.

Banyo Fayans Boyaları 2019

Fayanslarınızı boyamadan önce uygun ve doğru bir renk tercih etmelisiniz. Daha doğru bir görünüm oluşturmak için fayansların şimdiki renginden bir ton koyu boya tercih etmelisiniz. Bu sayede çok daha rahat ve zahmetsiz bir şekilde banyo fayanslarını boyayabilirsiniz. Ayrıca motif kalıplarından faydalanarak banyo duvarınızda istediğiniz deseni rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Banyo fayans boyama nasıl yapılır? Yeni sezonda özellikle mavi, yeşil gibi canlandıran ve rahatlatan renk tonları tercih ediliyor.

Banyonuz için geri dönüştürülmüş boyaları tercih edebilirsiniz. Multisurface denilen bu boya türü çok daha kolay ve pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Ayrıca pek çok renk ve ton seçeneklerini bu boyalarda bulabilirsiniz. Multisurface boyaların çok dayanıklı olduklarını söyleyemeyiz. Diğer boya çeşidi de epoksi boyalar bu boya çeşidi daha uzun süre yıpranmadan dayanabilir. Ayrıca parlak görünümlü ve toz kir tutmayan yapıları ile banyonuzun daha parlak görünmesini sağlar. Suya dayanıklı bir malzeme olan epoksi boyaları tercih ederek daha profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Banyo Fayans Boyama Nasıl Yapılır?

Banyonuzun fayanslarını ilk defa boyayacaksanız multisurface boyaları tercih etmelisiniz. Boyama işlemine başlamadan önce fayansları güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Daha sonra rulo fırça kullanarak fayansları çok rahat bir şekilde boyayabilirsiniz. Koyu renkli fayansı daha açık renkli bir renge boyuyorsanız 3 – 4 kat boyamanız gerekebilir. 1.5 litrelik boyaları kullanarak 3 metrekarelik bir alanı rahatça boyayabilirsiniz. Boyama işlemini bitirdikten sonra daha parlak görünmesi için üzerinden vernikle bir kat daha geçebilirsiniz. Bu sayede boyanın ömrünü biraz daha arttırabilirsiniz.

  Banyo Lavabo Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri