Yandex
Ev Dekorasyonu

Banyo Farklı Fayans Modelleri ve Tasarımları

05.09.2020
144
Banyo Farklı Fayans Modelleri ve Tasarımları

Banyo farklı fayans modelleri ve tasarımları, banyonuzun nasıl bir görüntü kazanacağı noktasında en etkili olan ürünlerden bir tanesidir. Banyonun görüntüsünde etkili olan ürünlerden bir tanesi yer ise bir diğeri de duvarlardır. Yani bu duvarların kaplamalarıdır, denebilir. Uzun yıllardır da hem banyo hem tuvaletler gibi daha çok ıslanan ortamlar için vazgeçilmez kaplama ürünü; fayanslardır.

Fayansların tercih edilmesinin nedenleri arasında ise hem nem ile rutubete karşı dayanıklılığı hem de çeşitlerinin oldukça fazla olması etmenleri öne sürülebilir. Bu nedenle fayanslar, banyolarda birer kaplama ürünü olarak (kullanımda) tercih edilir. Bu fayans modellerini türlü ebatlarda ve farklı desenlerde bulabilmek mümkündür. Çünkü fayans üretici firmaları, her geçen gün banyo farklı fayans modelleri ve tasarımları üretmeye devam etmektedir.

Banyonuzdaki Fayanslar…

Banyonuzdaki fayanslar, sizin banyonuz içerisinde yaratacağınız dekorasyon ve stile de uygun olmalıdır. Banyolarınızın görüntüsü üzerinde en etkili olan ürünlerden bir tanesi bu duvar ve yer kaplamalarıdır. Dolayısıyla bir yandan banyo duvarlarınız üzerinde bir yandan da banyo yerleriniz açısından uyumlu olacak fayanslar tercih etmelisiniz. Türlü desen ve farklı ebatlarda üretilen fayans modelleri, banyonuzu daha ferah, daha aydınlık, daha geniş ve daha temiz gösterme konusunda size yardımcı olabilecek ürünlerdir, diyebiliriz.

Bu noktada farklı fayans modellerini de birlikte kullanıp değişik kombinler oluşturabilirsiniz. Ayrıca dekor fayanslarınız ile renkler arasında yumuşak geçişler yapabilirsiniz. Aksine daha keskin bir görüntü elde etmek istiyorsanız da kontrast renkler ile bir kombin oluşturabilirsiniz.

Banyo Farklı Fayans Modelleri ve Tasarımları Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyonuza fayans seçerken dikkat etmeniz gerekenler vardır… Bu anlamda banyonuz için hem estetik anlamda hem de kullanım anlamında farklılık getirecek olan fayansları seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Fayanslar üzerinde bir defo, çatlak ya da kırık olmamasına özen gösteriniz.
  • Desenlerinin birbiri ile uyum içinde olmasına dikkat ediniz.
  • Aynı seri üretim modelleri satın almaya dikkat ediniz.
  • Fayansların montaj aşamasında usta ellere güveniniz.
  • Seçtiğiniz modellerde fayansınızın suya karşı ne kadar direnci ve dayanıklılığı olduğu gibi teknik özellikleri öğreniniz.
  • Islak zeminlerde hem kayganlaşmayı engellemek hem de görüntü için derz aralıkları kullanılır. Siz de bu özellikten vazgeçmeden fayans tercihi ve döşemesi yapınız.
  • Banyonuz dar bir banyo ise o zaman daha açık olan renkler tercih ediniz. Çünkü koyu olan renkler, ortamı daha dar ve daha basık şekilde gösterebilir.
  Modern Banyo Dekorasyonu

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri