Ev Dekorasyonu

Banyo Dolap Modelleri

08.01.2017
2.149

Banyo Dolap Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Banyo Rengine Uygun En Güzel Banyo Dolaplarını Galerimizi İnceleyerek İlham Alabilirsiniz.

Banyo Dolap Modelleri

Banyo dolabı modelleri; Evimizin toparlayıcıları olan dolaplar banyolarda da kullanılarak düzen ve intizam sağlanır. Banyo dolap modelleri seçerken banyonuzun aksesuarlarına, duvar rengine ve tasarımına uygun stilde yapılmalıdır. Genellikle lavabo altlarına uygulanan banyo dolapları, banyolarda sık kullanılan fön makinesi, deterjanlar, banyo sonrası kremler ve şampuanların depolanması için fonksiyonel özelliklere sahip olmalıdır.

Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Banyo dolabı seçerken banyonuzun ebatlarına uygun dolapları seçmek gerekir. Küçük banyolar için seçilecek büyük banyo dolapları boğucu etki bırakırken, büyük banyolar içinde küçücük banyo dolaplarını kullanmamalıyız.
  2. Banyo dolapları yaptırılırken aynanın yan alanlarına da dolap sistemi yapılmalıdır. Üst alana yapılan dolap düzenekleri çocukların erişemeyeceği alan olduğu için, bu alanlara temizlik malzemeleri koyulara güvenlik sağlanabilir.
  3. Banyo dolabı alırken dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıda ebatlardır. Yapı marketlerde gördüğünüz banyo dolap modelleri büyük mekanlarda sergilendiği için gözünüze hoş görünür. Fakat bu banyo modellerini mağazalarda ölçülerini öğrenerek evinizde test edin. Çok güzel bir banyo modeli banyonuzda çok küçük ya da çok büyük görünebilir.
  4. Banyo dolabı seçerken evdeki bireyler baz alınmalıdır. Herkesin özel eşyası olduğunu düşünürsek küçük bir banyo dolabı dört kişilik bir aile için yeterli gelmeyebilir. Bu özelliklere uygun banyo dolapları banyo metre karenize uymuyorsa fonksiyonel banyo dolaplarından edinmelisiniz.
  5. Küçük banyolar için aynalı banyo dolap modellerinden tercih edebilirsiniz. Sürgülü dış kapakların oluşturduğu banyo dolapları depolama alanında işlevsellik sağlarken, sürgülü kapaklar yerden tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.
  6. Hem fonksiyonel hem de mükemmel görünen banyo dolabı herkesin isteğidir. Banyo dolaplarında da stilinizi konuşturmak istiyorsanız oval hatlara sahip banyo dolaplarından tercih edebilir veya lükens ayaklı zengin görünümlü ayna dolap modelleri kullanılabilir.
  7. Banyolar için tercih edeceğiniz renkler banyonun alanına uygun olmalıdır. Nostaljik bir etki için masif mobilyalarda ahşap tonlarını tercih edebilirsiniz. Sportif görünüm veren renkli banyo dolapları banyonuzun enerjisini arttırarak canlı bir görünüm sunar.
  8. Banyolar kapalı alanlara sahip olduğu için açık renklere yönelmek gerekir. Ahşap renkli banyo dolapları yine aynı tonlarda dekorasyon malzemeleri seçilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri