Yandex
Ev Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu Süslemele Fikirleri

24.06.2020
118
Banyo Dekorasyonu Süslemele Fikirleri

Banyo tasarlamak diğer odalara göre biraz daha zordur. Zor olmasının ise bazı nedenleri vardır. Bir banyonun hem işlevsel ve hem de kullanılan en özel alan olmasıdır. Bir diğer neden ise banyoların diğer odalara göre daha küçük alan olarak tasarlanmasıdır. Bir banyo dekorasyonu konu olduğunda küçük bir alanda kullanışlı, işlevsel, güzel, şık ve rahat bir ortam tasarlamak düşündürücü ve zor bir görevdir.

Bunlardan ayrı birde tüm banyoların nerdeyse ortak özellikleri ıslak ve nemli olmaları ve insan sağlığı için neme dayanıklı bir banyo dekorasyonu oluşturmak gerekiyor. Banyo dekoru denilince küçük bir yerde büyük bir alan tasarlamak gerekiyor. Yani sağlıklı ve hijyenik olması, malzemenin kaliteli olması, ferah, iç açıcı ve rahat bir alan olması gerekiyor.

Banyo  Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Tabi banyo tasarlama her evin yapısına göre değişiyor. Bazı dikkat etmemiz gereken konular var. Rahat ve kusursuz bir banyo için aydınlatma ve ışıklandırmayı güzel tasarlamak gerekiyor. Aydınlatması iyi olmayan bir banyoda kimse rahat edemez. Banyonuzda kullanacağınız ayrı bölümlerin her birini farklı aydınlatmanız gerekiyor. Ancak böyle bir aydınlatmayla rahat ve kusursuz bir banyo tasarlamış olursunuz. Banyonuzda ayna ve tezgah bölümünü de ışıklandırmayı unutmayın. Küvet ve duş kabinini de aydınlatmak banyonuza ayrı bir hava katacak ve mükemmel olacaktır. Banyo dekorasyonu tasarlarken hijyende en önemli unsurlardan biridir.

Doğru malzemeler kullanılmadığında küf ve rutubete yol açabilir. Banyo tasarlayacağınız zaman fayans seçimi de önemli seçimler arasındadır. Banyonuzu küf ve rutubetten korumanın diğer bir yolu da havalandırmadır. Günümüzde modern yapılarda havalandırma bulmak ve yaptırmak mümkün. Örneğin banyonuzu düzenli bir şekilde havalandırır ve havalandırma penceresini genişletirseniz çok daha sağlıklı ve rahat bir banyo elde edersiniz. Fakat doğal olarak havalandırılan ve gün ışığını alarak havalandırılan banyo daha çok ferah bir atmosfere sahip olacaktır. Ne tarz banyo dekorasyonu düşünüyorsanız, banyonuzda oluşacak dağınık bir görüntüye sahip olmaması açısından iyi düşünmeniz gerekiyor. Banyonuzda makyaj malzemeleri, tuvalet kağıtları, şampuan şişeleri, fazla aksesuarlar vs. Banyonuzda çirkin, yoğun ve daraltıcı bir atmosfer yaratacaktır. Bu dağınıklığı kapatmak için banyonuzu tasarlarken depolama alanınızın yeterince fazla olduğu bir ortam tasarlamak gerekiyor. Kaliteli sifon ve klozet takımları, yüksek sınıf duş kabinleri sizi uzun bir süre her zaman rahat ettirecek ve banyo dekorasyonunuzun rahat ve kusuruz olmasını sağlayacaktır. Banyo dekorasyonlarını tasarlarken bakımının veya temizliğinin kolay olmasına dikkat edin. Dar köşeler, toz veya kir biriken dolap üniteleri temizlik söz konusu olduğunda sizin için rahat olmayacaktır. Banyo dekor ederken ve süslerken kolay temizlenebilen, estetik tasarımlar sizin için daha rahat olacaktır.

  2020 Banyo Avize Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri