Yandex
Ev Dekorasyonu

Balkon Peyzaj Tasarımları

19.11.2016
3.721

Balkonun geniş, dar veya küçük olmasına göre farklılık gösteren balkon peyzaj tasarımları ve en güzel balkon düzenleme örnekleri.

Balkon Peyzaj Tasarımları

Balkon peyzaj tasarımları vakit geçirmek, bazende sohbet için kullandığımız balkonlardan daha fazla keyif almamızı sağlar. Ailecek keyifli yemekler yediğimiz balkonlarımız ne kadar güzel görünürse o kadar mutluluk verir. Balkon peyzaj tasarımlarında verdiğimiz fikirler dışında hayal gücünüzü kullanarak balkonlar çok daha keyifli mutlu alanlar haline getirilebilir.

Balkonlarda düzenlemesi yapılırken özen göstermeniz gereken iki önemli ayrıntı mevcut. Bunlardan biri balkon saksı çiçekleri ve masa sandalye ya da mobilyalardır. Balkonlarda toprak üzerine zemin ekmek kolay bir iş değildir. Bunun için uzmanlardan yardım almanız veya balkon için ayrı bir toprak alanı ayırmanız şarttır. Diğer yandan saksı çiçekleri için sulama, farklı ebatlarda ve renklerde saksılar alarak balkonunuza peyzaj uygulaması yapabilirsiniz.

Geniş Balkonlar İçin Peyzaj Tasarımları

Geniş balkonları dekoratif açıdan süslemek hem kolay hem de zor iştir. Geni balkonunuzun tamamını beton zeminle döşeyerek görsel güzelliği kaybetmeyin. Balkon kenarlarınızda büyük saksı çiçekleri dikerek şekillendirirken ortada dekoratif bir su alanı ve isterseniz ahşap tahtalarla oturma alanı oluşturabilirsiniz. Geniş balkonlarda masa ve sandalye takımları basit bir etki oluşturacağından bu balkonlara balkon oturma grupları alınmalıdır. Büyük balkonlarda küçüklü büyüklü çiçeklerin kullanılacağını varsayarsak kullanacağın büyük saksılar farklı modellerde ve dekorlarda olabilir. Örneğin silindir şeklinde büyük saksıları dilediğiniz renklerde alabilir ya da sprey bir boya ile kendiniz renklendirebilirsiniz.

Küçük Balkonlar İçin Peyzaj Tasarımları

Küçük balkonlarda peyzaj uygulaması zor gibi görünse de her şey düzenli ve yerli yerinde yapıldığında çok şık durabiliyor. Küçük yuvarlak bir masa ve iki sandalye ile sınırlandıracağınız balkonunuzda bol saksı çiçekleri kullanacaksanız bunları duvara raf yaptırarak düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Diğer yandan balkon dışlarına konulabilecek saksılardan temin ederek saksıları ayak altında değil balkonun dış tarafına dekore edebilirsiniz. Yerler için çim görünümlü halılardan tercih etmek bahçenizin küçük ama şirin görünmesine yardımcı olur. Küçük balkonlarda her dekoratif balkona uyabilecek katlı ve renkli saksıları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Galerimizi inceleyerek en güzel balkon peyzajlarından ilham alarak balkonunuzu dekore edebilirsiniz.

  En Güzel Balkon Dekorasyon Önerileri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri