Yandex
Ev Dekorasyonu

Balkon Düzenleme Örnekleri

20.11.2016
2.982

Balkon Düzenleme Örnekleri. Küçük ve büyük balkonlarda yapılan düzenleme örneklerinin resimleri, düzenleme yaparken kullanılabilecek mobilyalar ve aksesuarlar.

Balkon Düzenleme Örnekleri

Balkonlar özellikle yaz aylarında sık vakit geçirdiğimiz ve günün sonunda bize huzur veren mekanlardır, balkon düzenleme örnekleri ile bu mekanları daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Hafta sonları aileniz ve dostlarlarınızla evin içine kapanmak yerine düzenlemiş olduğunuz balkonda vakit geçirmek daha keyifli olacak. Modern yaşamda bir kesim müteahhit geniş balkonlara ayrıca önem verirken, bazı müteahhitlerde evin daralmaması için balkonları daha küçük tutuyor.

Balkon Düzenlemesi Yapmak

Balkonunuz küçükte olsa büyükte olsa dekoratif ürünler ve objelerle balkon düzenlemesi yaparsanız daha hoş bir balkonunuz olur.

  1. Balkonun daha güzel görünmesini sağlayan ilk aksesuar kesinlikle saksı bitkileridir. Farklı dekoratif saksıları bir arada kullanabilir balkonlarınız çok küçükse balkon demirlerine asılan dikdörtgen saksı modellerinden kullanabilirsiniz.
  2. Çok sıcak havalarda balkonlarda durmak neredeyse imkansızdır. Bunun için balkonlarınıza tente taktırabilir ya da bir güneşlik satın alarak güneşin yakıcı etkisinden kurtulabilirsiniz. Balkon güneşlikleri aynı zamanda dekoratif açıdan da balkonlara çok yakışır.
  3. Geniş balkonlarda son yıllarda en sık rastladığımız mobilyalardan biri de L biçiminde tasarlanmış sedirlerdir. Fakat balkonunuz küçükse tek tarafa sedir yaptırabilir kalan alanı katlamalı sandalyeler ile kalabalık misafirleri ağırlayabilirsiniz.
  4. Küçük balkonlar için üretilen balkon demirlerine monteli masalardan alarak yerden tasarruf edilebilir.
  5. Hasır dekoratif koltuklarda geniş balkonlarda tercih edilen modellerden.
  6. Diğer yandan balkonunuzda tercih edeceğiniz aksesuarlarda heykeller, ağaç kütüğünden sehpalar, tablolar ve katlı saksılar kullanarak daha modern ve şirin bir balkon tasarlayabilirsiniz.

Yapı marketlerden alınabilecek birçok fonksiyonel ürün sayesinde küçük balkonlar şahane mekanlara dönüşecek. Balkonlarda yerlere çokça uygulanan çim halıları da yapı marketlerden temin edebilir yer zeminini yeşil ile kaplayarak daha samimi ortamlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca balkon dekorlarında duvarlar içinde saksılar sıkça kullanılıyor. Saksılardan taşan çiçeklerin aşağıya doğru sallanması balkonun atmosferini olumlu yönde etkilerken bu sarkan çiçekleri sarı ve mor renklerde kombinleyerek muazzam bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

  Bahçe Oturma Grubu Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri