Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Tasarımları ve Farklı Peyzaj Örnekleri

05.10.2020
51
Bahçe Tasarımları ve Farklı Peyzaj Örnekleri

Bahçe tasarımları ve farklı peyzaj örnekleri arıyorsanız o zaman en doğru adrestesiniz! Sizin için hazırladığımız örnekler sayesinde hayalini kurduğunuz ya da henüz karar veremediğiniz bahçeniz için ilham verecek olan bahçe tasarımlarına ve peyzaj örneklerine yer verdik.

Bu noktada isterseniz bahçeniz küçücük olsun, ister de devasa bir arazi üzerinde bir bahçeniz bulunsun… Tasarlarken esinlenebileceğiniz birbirinden yaratıcı ve havalı olan fikirlerle dinginleştirici ve huzur verici bahçe mekânları oluşturabilirsiniz.

Bahçe tasarımları ve farklı peyzaj örnekleri ile hayalinizin bahçesini yaratabilirsiniz. Bu noktada örnekler içerisinden hem bahçenize hem de hayalinize en uygun olan model üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, pergolası, yapay göleti, ateş çukuru, bostanı, şelalesi ve elbette peyzaj tasarımları olan birbirinden farklı bahçe dekorları ile hayal etmeye başlayın!..

Bahçe Tasarımları ve Farklı Peyzaj Örnekleri Sıralayalım!

Bahçe tasarımları ve farklı peyzaj örnekleri sıralayalım! Bu örneklerimize dikkat ederseniz, farklı ülkelerin farklı bölgelerinde uygulanmış ve hâlâ tercih edilen trend modeller olduğunu göreceksiniz. Bu noktada çerçeveniz sadece ülkemizle sınırlı kalmayabilir. Tüm dünya üzerinde uygulanan ve en çok sevilen en kullanışlı peyzaj ve bahçe tasarımları fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece eşine az rastlanır  tarzda ama bir o kadar da kullanışlılığı ile ön plana çıkan güzel bahçelere sahip olabilirsiniz. İşte farklı yerlerde bahçelere renk veren yaratıcı dekorasyon örnekleri!..

Kaliforniya Bahçelerinden…

Kaliforniya bahçelerinden modern bir evin bahçesinde kullanılan detaylara bakalım!.. Buradaki evlerde kullanılan bahçe modellerinde en az evin kendi kadar modern bir tasarıma sahip bahçeler tercih ediliyor. Bahçenin içinde ise bazen açık mutfaklar, yuvarlak ateş çukurları veya pişirme alanları bulunuyor. Bu dekoratif ve kullanışlı alanların etrafına organize edilmiş olan oturma alanları da bahçeye konforu ve şıklığı getirmekte… Oldukça sade olarak tasarlanmış peyzajları ile dikkat çeken bahçe örnekleri, hem temiz hem basit ama hem de geometrik çizgileri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

  Bahçe Tasarım Örnekleri

Londra Bahçelerinden…

Londra bahçelerinden örnekler verecek olursak bir eğimli araziyi bile nasıl kullanışlı hâle getirdiklerini söylemek gerekiyor. Burada eğimli olan bir arazide bulunan dar ve uzun yapıda bahçe tasarımlarına rastlamak mümkün. Özel şekilde tasarlanmış bir peyzaj örneği, mutlaka bir peyzaj firması ile anlaşılarak yaratılıyor. Farklı seviyelerde olan teras modelleri ile döşenen bahçe tasarımı, hem dikkat çekici hem de kullanışlı bir hâle getiriliyor. Ayrıca harika bir peyzaj modeli olan bu bahçelerde kırmızı sedir ağacı gibi farklı malzemelerden yapılmış oturma alanları da unutulmayan detaylardan…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri