Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Tasarım Örnekleri

15.11.2016
5.200

Sizler için Hazırladığımız En Güzel ve En Modern Bahçe Tasarım Örnekleri ile Bahçe Dekorasyonu Yapabilirsiniz.

Bahçe Tasarım Örnekleri

Bahçeli bir evde yaşamak ve sürekli bahçeyle uğraşmak, betonerme yapılarda oturan çoğu kişinin hayali. Kat, kat binaların hızla büyüdüğü ülkemizde bahçe tasarım örneklerini hepimiz iç geçirerek bakıyoruz. Peki! Şanslı olanlar için veya bir gün bahçeli ev alma hayali kuranlar için en güzel bahçe tasarım örneklerini sizlerle paylaşalım. Bahar aylarında hızla pikniklerin başlaması bahçede içilen mis kokulu çaylar, çiçekler içinde nefes aldığını hissetmek ve güzel bir bahçe dizaynı. Bahçenizi dekore etmeden önce bilmeniz gereken bazı ufak ayrıntılar var. Bahçenizde düşündüğünüz her şeyi toplayabilir çiçek ekimi alanı ve oturma alanını bölümler halinde ayırabilirsiniz.

Bahçede Yeşil Alan Oluşturma

Bahçe tasarım örnekleri denilince yeşillik olmazsa olmazlardan. Çiçekler, ağaçlar, otsu bitkiler ve çimenler bahçenizde mutlaka en güzel yerini almalı. Bahçenizi baştan dekore ediyorsanız çabuk uzayan ve yeşillenen ağaçlardan tercih ederek bahçenizin bir an önce keyifli bir ye haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Önceden dikilmiş ağaçlarınız var ve yerlerinde seviyorsanız çakıl taşları ile bu ağaçların etrafını süsleyebilir ya da ağacın etrafına çok güneş sevmeyen çiçeklerden dikerek ağacın gölgesinden faydalanabilirsiniz. Meyve veren ya da vermeyen ağaçlardan hangisini tercih edeceğiniz önemli. Buna göre alım yapmalı dekorunuzu buna göre ayarlamalısınız. Meyve veren ağaçlardan; üzüm, limon, portakal, kayısı veya vişne ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Portakal ve limon ağacının yapraklarının yeşilliği bahçenizde kusursuz bir görünüm verir. Limon çiçekleri açtığı zaman yaydığı kokudan bahçenizden kopamayacak bu mevsimin hiç geçmemesini isteyeceksiniz. Çiçekçilerden bilgi alarak gölge veren ağaçları da bahçenizde tercih edebilir bu ağaçların altına oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Bahçelerinizde kış aylarına dayanan veya kışın kuruduğunda yazın tekrar kendini gösteren çiçeklerden seçmelisiniz. Bu çiçekler sardunya, gardelya, ortanca sarmaşık gülleri, papatya veya nergisler olabilir. Hepsi bahçenize güzellik katacak farklı renkleri sayesinde içinizi açacaktır.

  Balkon Peyzaj Tasarımları

Yerlere uygulanan çimler bahçenin daha şık görünmesine destek otsulardır. İsterseniz çimeninizi ekerek düzenli bakımla yeşillendirebilir isterseniz de rulo çimenlerden alarak zahmetsiz bir görsel şölen yapabilirsiniz. Bu tamamen vaktinize ve zevkinize kalmış bir ayrıntıdır. Ama çimensiz bahçe kesinlikle düşünmeyin.

Bahçe dekorunuzu düzenlemeden önce verdiğimiz bahçe tasarım örneklerini inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri