Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Salıncağı Modelleri

02.04.2020
495
Bahçe Salıncağı Modelleri
Haziran temmuz ağustos gelmek üzereyken kafalarda hemen balkon sefaları bahçede sabahlamak fikirleri beliriyor. Balkon ve bahçe keyifleri olmadan yazın keyfinin tam anlamıyla çıkamayacağını hepimiz biliyoruz. Bahçede veya balkonda keyif yapmanın en güzel yanlarından biri de kesinlikle bahçe salıncaklarıyla sefa sürmek olsa gerek. Daha önce böyle keyifli zamanları yaşadıysanız  bir daha bu zevkten vazgeçmeniz biraz zor ve hatta imkansız olabilir. Balkonun ya da bahçenin en keyifli yanı bahçe salıncağı ile dekore edilmiş olması.
Akşama doğru kitap okuyup kafa dinlemek uzanmak için size uygun en mantıklı fikir tabi ki bahçe salıncakları diyebiliriz.  Hele ki yaz ayları geldiğinde kalkmak istemeyeceğiniz bir ortamı bahçenize uygun aldığınız bir salıncak sağlayacaktır.Ama salıncak seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar vardır ve bunlara dikkat etmediğiniz takdirde bu keyif size sırt ağrısı gibi zararlar verebileceği gibi cebinize de zarar verecektir.Bahçenize alacağınız salıncak  konusunda çok sayıda seçenek mevcuttur. Bu seçenekler salıncağı kaç kişi kullanacağınız veya minderlerin ne rahatlıkta olduğu salıncağınızın neyden yapıldığı materyelleri gibi birçok dikkat etmeniz konu ve seçenekler mevcuttur.

Bahçe Salıncak Modelleri Hangi Malzemelerden Oluşur?

Bahçe salıncağı konusunda sizin bilgilenmeniz ve doğru tercihler yapabilmeniz için birkaç ipucu vermek istedik
Her şeyden önce salıncağı nereye yerleştireceğinize, nasıl bir alana koyacağınızı düşünmeniz gerekir. Bahçede kullanacağınız salıncağın neyden yapıldığı en önemli konularda biridir üzerinde tente olması gerekir ve yapıldığı malzemenin sudan etkilenmeyecek bir malzemeden yapılmış olması gerekir . Tabii bu tente dediğimiz yapının da malzemesi önem vermemiz gereken bir diğer nokta. Tente  Genellikle akrilik, pamuk veya polyester iplikten dokunmuş brandadan veya alüminyum, demir veya çelikten, muhtemelen ahşap veya saydam malzemeden hafif bir yapıya sıkıca gerilen polyester kumaşa lamine edilmiş vinilden oluşur.
Salıncağınıza yakışır bir tente seçmeniz belki gözünüze hitap edebilir ve sizleri güneşli havalarda koruyabilir fakat yağmur yağdığında sizi aynı şekilde koruyamayabilir ve hatta yağmur sonrası belki bir daha kullanamayabilir. Sırf bu sebeple uyumu bozmaya veya plastik brandalar tente kullanmanıza gerek yok. Bugünlerde her yerde bulabileceğiniz  çok uygun fiyatlarda plastik malzemeden salıncak koruyucuları bulunuyor rahatlıkla kurabileceğiniz bu salıncak koruyucuları  aslında birer çadır gibidir.

Bahçe Salıncak Modelleri Hakkında Detaylar

Yağmurlu havalarda bu çadıra benzettiğimiz yapıyı salıncağınızın etrafına kurarak, salıncağınızın yerini değiştirmek zorunda kalmadan yağmurdan etkilenebilecek kısımları koruyabilir ve salıncak keyfinize hiçbir problem yaşamadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yağmurlu havaları geride bıraktığımızda ise koruyucuyu kolayca çıkarabilirsiniz.Tabi ki üstü kapalı bir balkon veya veranda için salıncak almayı düşünüyorsanız, iklim koşullarını hiç düşünmenize gerek yok.
Çocukluğunuza geri dönmek keyfine yeterince varamadığınız veya doyamadığınız salıncak keyfini de bahçenize alacağınız bir asma salıncak bütün isteklerinizi karşılayacaktır fakat bu salıncağı asmanız için veya direkt kurmanız için uygun bir yere ihtiyacınız vardır..Asma salıncakların yükseklere uçmak dışında bir başka avantajı ise, istendiğinde kolaylıkla toplanabilme ve geri kurulabilme özelliğidir. Yerden tasarruf etmenizide sağlar.
Alanınız yeterli değilse ya da ayırdığınız  bütçeniz kısıtlı ise sallanmak için  başka bir çözüm ise hamaklardır.

Bahçe Salıncağı Modelleri Nelerdir?

İki ağaca ya da direğe bağlanan halatın yanında iskeletiyle birlikte sunulan hamaklar da mevcuttur. Fakat hamak alırken kendisinin ve iskeletinin kaç kilo kaldırabileceğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. bugün çok farklı boyutlarda salıncak bulabilirsiniz. Salıncağınızı bahçeniz için alıyorsanız, yerle alakalı beli bir sınırınız olmaz Fakat salıncak balkon, teras veya veranda içinse boyutu seçiminizi etkileyen en önemli konu olacaktır. Bu sebeple salıncak almadan önce salıncağı koyacağınız yerin ölçülerini muhakkak almalısınız.
Ahşap salıncaklar gözünüze hitap edecektir tabi ki. Ahşap salıncaklar yapıldığı ağaç cinsine göre birçok farklı cinsten yapılabilmektedir. fakat bahçenize yerleştirdiğiniz salıncaklar güneş ve yağmur gibi iklim koşullarına maruz kaldıklarından mevsimin  sonunda bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu konuda salıncağı aldığınız firma size en doğru bilgiyi verecek ve yardımcı olacaktır.

Bahçe Salıncaklarının Fiyatları?

Tek başınıza yaşıyorsanız ve sizce bu salıncak keyfine varmak istiyorsanız tek kişilik salıncaklarda mevcut tek kişilik olacağından dolayı yer acısından a bir problem yaşamazsınız tek kişilik salıncak modelleri de armut salıncak gibi benzediği şeye göre isimlendirilmiş birçok salıncak modeli mevcuttur.Salıncak keyfi yapmak için ödeyeceğiniz bedel aralığı çok geniş. 15 TL’ye bir hamak alıp iki ağaç arasına gererek de salıncak keyfi yaşayabilirsiniz, fiyatı 20 bin TL’leri bulan  ahşap veya demir salıncaklarda da yaz boyu salıncak sefanızı sürebilirsiniz.
Ahşaptan veya doğal malzemelerden yapılan salıncaklarda bazı bütçeleri oldukça zorlayabilir. Bu durumlarda hemen ümitsiz olmayın bütçenize uygun demir  somyalı salıncaklara yönelmek daha doğru olacaktır. Metal salıncakları ise  800 TL ile 3000  TL arasında değişen cebinize uygun  bir fiyat aralığında istediğiniz salıncağı bulabilirsiniz.
Ancak cebinize uygun olması için salıncağınızı kalitesi düşük malzemelerden yapılmasını tercih etmemelisiniz salıncak sefanızın hüsranla sonlanmaması için tek tek her parçanın kalınlık dayanıklılık sağlamlık gibi unsurlarına dikkat etmeniz gerekir. Alüminyum kaplı salıncaklardan kaçınmanızı tavsiye ederim.

Bahçe Salıncağı İçin Zemin Düzeni

Güvenilirlik açısından salıncağı yerleştirdiğiniz zeminin düz olması gerekmektedir. Ve bana sorarsanız bahçe salıncağı toprak zemine çakılarak monte edilmesi en güvenli yöntemdir. Tabi balkon veya veranda da kullanacağınız salıncağında tekerleklerinde fren sistemi olması da bir güvenlik tedbiridir. Alacağınız salıncakla yaz geceleri bahçenizde serin ve güzel bir uyku çekmek istiyorsanız alacağınız salıncağın yatak olabilme özelliğini de es geçmeyin. Tabi salıncağı yatak olma özelliği mevcut ise koyacağınız yere sığıp sığmayacağını da göz önünde bulundurun. Yoksa serin bir uyku hayali ile aldığınız salıncağın yatak olması yalnızca bir hayal olarak kalır.
Bunca şeyden bahsetmişken salıncağınızın minder ve yastıklarından hiç bahsetmedik bunca şeye dikkat edip yastık ve minderlere dikkat etmezsek bütün bu hayaller çöp olur. Oturduğunda yattığında sırt ağrısı çekip bira önce kalkmak istemezsiniz. Bu yüzden alacağınız salıncağı minderinin ne fazla yumuşak ne de fazla sert olmaması gerekir. Ve kullanacağınız yastıkları dolduracağınız malzemelerde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ise hipoalerjenik ve hava geçirgenliğidir.

  Bahçe için Salıncak Modelleri Nelerdir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri