Yandex
Ev Dekorasyonu

En Güzel Bahçe Peyzaj Uygulamaları

17.11.2016
2.786

Bahçe Peyzaj Uygulamaları: Bahçe Düzenlemesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Üç Önemli Detay.

En Güzel Bahçe Peyzaj Uygulamaları

Bahçe peyzaj uygulamaları kır hayatını, doğal yaşamın içinde hissettirmektir. Doğal yaşamla iç içe olmak insana huzur ve dinginlik sağlarken bahçe peyzaj uygulamaları ile bahçenizi dekore ettirerek bu imkanlara sahip olabilirsiniz. Bahçe dizaynı yaparken evinizin de dekorunu baz almanız gerekir. Bütünlük oluşturan bahçe ve ev birbirinden zıt şekilde dekore edilmemeli girenler hem eve hem de bahçeye hayran kalmalıdır.

Betonarme binalar arasında stresli bir işin ardından doğal yaşamla uğraşmak ve bahçenin keyfini çıkarmak kesinlikle tüm günün sorunlarını üzerinizden alır. Eskiden insanların daha uzun ömürler sürmesinin sebeplerinden biri de stresten uzak yaşamaktır. Günümüzde bahçe düzenlemesi, peyzaj adı altında mimarlar tarafından dekore ediliyor. İnce işçilik ve özen isteyen peyzajda sulama, çiçekçilik, taşlarla dekoratif görünüm dışında sizi sakin bir ortam sunuyor. Siz büyük paralar ödemek yerine kendi peyzaj uygulamalarını örneklerle tabi ki tasarlayabilirsiniz.

Bahçe Peyzajında Dikkat Edilecekler

  1. Bahçe özen ve ilgi isteyen yaşayan bir canlıdır. Kendi kendine güzelleşmesini beklemek kesinlikle yanlıştır. Her daim çiçeklere bakmalı, bahçeyi sulamalı, kuruyan otları temizlemeli ve onlarla sohbet etmelisiniz. Canlı olduğunuzu unutmamız gereken bahçe bitkileri ne kadar sevilirse o kadar açar.
  2. Bahçenizde bir gezinme alanı oluşturmak için taşlardan güzergah oluşturmalı, taşların yanlarına çiçek veya bodur ağaçlar dikmeli ve bahçeyi aydınlatarak peyzaj halini aldırmalısınız. Bahçenizin alanı peyzaj uygulaması için oldukça önemlidir.
  3. Toprağınızın hangi çeşit olduğunu bilmek ve yaşadığınız hava şartlarına uygun bahçe bitkilerini seçmek size kolaylık sağlar. Oldukça önemli olan bu durum bahçenize diktiğiniz ürünlerin size olumlu dönmesini sağlayacaktır.

Kış aylarında evinizin penceresinden bahçenize baktığınızda içinizi bir mutluluk kaplıyorsa bunu başarmışsınız demektir. Bu sizin kışında bahçenizde peyzaj çalışmalarına devam ettiğinizi gösterir. Klasik bahçe peyzaj uygulamalarından sıkıldıysanız modern bahçe peyzaj uygulamalarını sitemizdeki galeri bölümünden inceleyerek kendi bahçe peyzajınızı kendiniz yapabilirsiniz.

  Makrome Salıncak Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri