Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır?

18.11.2016
2.480

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır? merak edenler! Şık ve zarif görünümlü bahçe dizaynı yapmak elinizde. Bahçe dizayn örnekleri ve bilinmesi gerekenler.

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır?

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır? Bahar aylarının gelmesi ile özlenilen bahçelerde hummalı çalışmalar başlar. Kış aylarında solan çiçekler ayıklanır, ağaç etrafları temizlenir ve bahçe dizaynı tekrardan gözden geçirilir. Bahçelerinizi dizayn etmeden önce neyi, nasıl istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için elinize bir kalem kağıt alın ve bahçenizin şeklini çizin. Daha sonrasında hangi alanları boş, hangi alanları çiçekli, hangi alanları ağaçlandırmak istiyorsanız kağıda çizerek ön görünümle inceleyin.

Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kötü Görünümleri Engelleyin: Bahçeleriniz kötü bir alana bakıyor veya bir apartmanı görüyorsa ve sizi bu durum rahatsız ediyorsa öncelikle o alanlara çabuk büyüyen ve uzayan ağaçlar dikmelisiniz. Bu sayede rahatsız eden görüntü tamamen yeşillenerek güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Mutlaka Olması Gerekenler: Bahçenizde kesinlikle neleri istiyorsunuz karar verin. Örneğin bahçede; heykeller, minik aksesuarlar, çiçekler, yetiştireceğiniz yeşillikler ( nane, maydanoz gibi ) salıncak ve havuz. Bu önerilerden bahçenizde olmasını istediklerini mutlaka yukarıda da belirttiğimiz gibi kağıdınıza çizin. Mesela bahçenizde sık misafir ağırlıyorsanız bir ocak alanı yani mangal için yer bulundurmalısınız.

Küçük bahçelerde hayal gücü daha sınırlı olsa da dizayn edilemez  diye bir şey yok. Her istediğiniz ürünlerden mini boylar tercih edebilir bahçenizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Şık ve Zarif Bahçeler: Düzenli ve tertipli olmak bahçe görünümünde dahi çok önemlidir. Bahçenizde birbiri ile alakasız ürünler kullanmaktan vazgeçin. Bu durum bahçenizin sadelikten çok kalabalık ve göz yorucu görünmesini sağlar. Düzen sağlarken çiçek veya ağaç alanlarını renkli taşlarla çevreleyerek bir alan belirleyebilir bahçede gezinenlerin çiçeklere zarar vermesini önleyebilirsiniz. Aldığınız bahçe dekorasyon ürünleri birbiri ile yakışan alırken çok fazla ufak objeler kullanmaktan kaçının.

Yürüme Alanı Şart: Bahçenizde bahçe kapısına kadar istediğiniz taşlarla yürüme alanı oluşturun. Renkli taşlar, kayrak taşlar veya kiremit renkleri ile yapabileceğiniz görünüm bahçenizin daha muntazam görünmesine yardımcı olur.

  Bahçe Dekorasyonu İçin Farklı Fikirler

Aydınlatma: Akşamları bahçenizde vakit geçiriyorsanız aydınlatma şart. Taşlarla döşediğiniz yol kenarlarına küçük ledler ile düzenli aralıklarla aydınlatma koyarak güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Diğer yandan oturduğunuz alana da aydınlatma sağlamalı dilerseniz bahçenizde dikkat çekmesini istediğiniz güzel çiçeklerinizin yanına da ışıklandırmalar koyabilirsiniz. Bu bahçenizin akşamları da çok şık görünmesine yardımcı olacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri