Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu İçin Farklı Fikirler

23.05.2020
128
Bahçe Dekorasyonu İçin Farklı Fikirler

Bahçe dekorasyonu özellikle çok vakit geçirilen evlerde özenle aynı zamanda dikkatlice dekora edildiğin de içinden çıkılmayacak istenmeyecek, keyifli ve huzurlu alanlar tasarlanmış olmaktadır. Kişiler zevklerine uygun olan birçok materyali yani bahçe dekorasyonu ürünleri kullanarak bahçe için farklı dekorlar yapılabilir. Dekor fikirleri içinse;

 • Küçük tasarımlar
 • Büyük tasarımlar
 • Basit tasarımlar
 • Simetrik tasarımlar
 • Asimetrik tasarımlar

Bahçe dekorasyonunda fark etmeksizin uygun dekorasyon ögeleri ile farklı bir izlenim katmak mümkün olacaktır.Zamanı olmayan ya da kendileri uğraşmak istemeyenler için bahçe düzenleme işini profesyonel olarak yapan kişilere de yaptırılabilir ama eğer bahçe ile uğraşmak kişiye zevkli geliyor ise ve ilgi alanı içerisinde ise bunu kendileri de rahatlıkla yapabilmektedirler.

Bahçeler genelde temel olarak iki kez düzenlenmektedir, bu düzenleme yaz başlamadan ve kış başlamadan olandır. Yaz başlamadan bahçeyi hareketlendirmek, neresine hangi çiçeği dikileceğine karar vermek süreci oluşturur. Tabiki toprağını da bu ekim ve dikim işlemi yapılırkenhali hazır getirmek gereklidir. Her bahçe toprağı her tarz çiçek için uygun olmayabilir. Bu yüzden bazen başka yerlerden de toprak getirmek gerekebilmektedir.

Kış başlamadan sonbahar sonundaki bahçe düzenlemesi ise bahçe kışa hazırlanmalıdır. Birçok ağaç kış başlamadan yapraklarını döker ve genelde çiçekler de solar. Bitkiler kendi doğası gereği kışa hazırlanır. Ancak ılık ya da hatta biraz daha soğuk iklime sahip olan palmiye gibi iklim için uygun doğaya sahip Değildir. Bundan dolayı doğası uygun olmayan bitkiler yetiştirilmiş ise onları sarmak, kış boyu soğuktan koruyacak hazırlıklar yapmak gerekmektedir. Bahçe  için farklı fikir avantajlarını düşünmek gerekmektedir.

Bahçe Dekorasyonu İçin;

 • Bahçe dekorasyonu yapılırken kişilerin bahçe düzenleme tekniklerini en ince ayrıntısına kadar bilmesi ve araştırması gerekmektedir. Kullanılacak malzemeleri ve yerlerini belirlemeli ona göre alışverişe çıkılmalıdır.
 • Bahçe dekorasyonu olarak sadece güzellik düşünü Bahçe düzenlemesi yapılırken bahçeyi kullanırken nasıl bir verim alınacağı da düşünülmelidir.
 • Kişiler geniş bir bahçeye sahip ise bir köşesini organik sebze ve meyve yetiştiriciliği için ayırarak hem kendi meyve ve sebzelerini en doğal haliyle temin edebilir, hem de bahçede geçirilen zamanı daha kaliteli hale getirebilirler.
 • Dekorasyonda en önemli detaylar oturulacak bölgeye, kamelya yerleş Kamelya için gereken alanın ve deçimlenmesi gereken alanın eğer yapılacak ise sebze veya meyve dikilecek alanın, çiçekli ya da çiçeksiz olan bitki ekim alanı önemlidir. Ekim bölgesi için kısa bir bahçe peyzaj çalışması ile işlem görecek alanın en ince detayına kadar ince hesaplamalar yapılarak düşünülmesi gerekmektedir.
 • Belli bir düzen içinde dekore edilmeyen bahçeler, hem yeterli görseli sunmayacaklar hem de karmaşaya sebep olacaktı Yapılan harcama ve çekilen emek de cabası olarak kalacaktır.
 •  Dekorasyonunda kullanılacak olan mobilyalar yağmura, güneşe, dolayısı ile neme ve de sıcaklığa dayanan ürünler içerisinden tercih yapılmalıdır. Bu işlem ilk olarakkişilere pahalıya mal olur gibi gelse de uzun vadede kalitesi ve sağlamlığı ile fiyatını tolere edebilecektir.
  Teras Dekorasyon Fikirleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri