Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

28.11.2016
3.183

Çimlerle Kaplanmış, Çiçek ve Ağaçlarla Süslenmiş En Güzel Bahçe Dekorasyon Fikirleri. Bahçenin Büyüklüğüne Zemin Süslemesi, Çiçek seçimi Ve Dekoratif Objeler

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Tempolu geçen bir günün sonunda huzur dolu bahçede yorgunluk atmak kesinlikle herkesin isteğidir. Sizde bahçesi olan şanslı kişilerdenseniz, bahçe dekorasyonu fikirleri ile daha egzotik bahçe tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Çok çeşitli meyve ağacını ve sebzeleri dikebileceğiniz bahçenizde doğadan vitamin almak sağlığınızı da olumlu yönde etkiler. Diğer yandan mis kokulu çiçekler güzel kokan ve yaz kış çiçek açan ağaçlar bahçe dekorasyonlarını güzelleştirir.

Her daim toprak sayesinde elektriğinizi atabileceğiniz bahçe sizi sıkıntılarınızdan ve negatif düşüncelerden uzaklaştırır.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

  1. Toprağı yeşil göstermek, zemini canlılık kazandırmak için bahçeye çim ekilebilir. Bahçede ezilmeyen çim uygulaması yapabilir veya yapay çimle boş alanları doldurabilirsiniz. Çim her daim yeşil bir görünüm vermesi ile sizi canlandıracak ve yeşilin büyüsü sizi pozitif yönde etkileyecektir.
  2. Seçtiğiniz çiçeklerin çok yıllıklı olması dışında renkleri de bahçenizin güzel görünmesini etkiler. Her renkten çiçek ekerek görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz.
  3. Bahçenize sadece toprağa ekilen çiçekler ekmek zorunda değilsiniz. Saksı çiçeklerinizi de bahçede doğa ile yetiştirebilir bu sayede bahçede yetişmeyen güzellikleri, saksılarla bahçenizde bulundurabilirsiniz.
  4. Bahçeleri süslemek için birçok yapı marketlerde dekoratif ürünler mevcut. Bahçenizde hangilerinin daha güzel görüneceğine karar vererek bu objelerden satın alabilirsiniz.
  5. Bahçeniz için seçeceğiniz oturma grubu veya masalı takımın rahat olmasına özen gösterin. Özellikle yazın vaktinizi büyün bölümünü geçireceğiniz bahçede rahatlık ön planda olmalıdır.
  6. Bahçe kapısından oturduğunuz alana kadar veya evinizin kapısına kadar çakıl taşı, renkli taşlar ya da mozaik taşı döşetilebilir. Bu ayrıntı hem yağmurlu havalarda her yerin çamur olmasını önler hem de bahçede güzel dekoratif hava oluşturur.
  7. Orta ve büyük bahçelerde süs havuzları kullanmak bahçe dekorasyonu için iyi bir fikirdir. Bahçeniz küçük olsa bile mutlaka bir köşeye küçük dekoratif bir havuz yaptırabilme imkanınız olacaktır. Bu havuzlar bahçeyi daha modern ve şık gösterirken su sesi sayesinde sizinde modunuzu yükseltecektir.
  Balkon Düzenleme Örnekleri

Yeni bahçeli ev aldınız veya bahçeli bir eviniz var fakat bahçe dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız; bahçe dekorasyonu fikirleri size yol gösterecek. Ayrıca galerimize sizi fikir vermesi açısından 18 farklı bahçenin resimlerini ekledik.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri