Yandex
Ev Dekorasyonu

Bahçe Çiçekleri İsimleri

10.11.2016
3.391

En Güzel Bahçe Çiçekleri İsimleri; Açelya, Anemon, Hatmi, Hanım Eli, Yıldız Çiçeği ve Karanfil Gibi Bahçenize Dikebileceğiniz Onlarca Bahçe Çiçeği.

Bahçe Çiçekleri İsimleri

Bahçe çiçekleri isimlerini aşağıda sizler için derledik bahçesi ile çok fazla ilgilenen kişiler bu isimlerin bir çoğunu bilir. Fakat biz bilmeyenler ve bu işi hobi olarak yapmak isteyenleri bilinçlendirelim. Bahçe düzenlenmesi herkesin zevkine uygun olarak döşenir. Fakat çiçek ekmeden önce yapılması gereken asıl iş toprağın verimli hale gelmesidir.

Bahçe çiçekleri seçiminde uzun araştırmalar yaparak çiçekleri belli bir hizada dikmelisiniz. Çünkü hatalı dikilen çiçekler birbiri ile uyumlu değillerse belli bir zaman sonra birbirilerini etkileyerek kurutabilirler. Fakat doğru seçilen bahçe çiçekleri yıllarca ilişkilerini güzel yürüterek bahçenizi güzelleştirir.

Bahçenizde çiçek yetiştirmeden önce hangi tarz çiçekleri ekeceğinize karar vermelisiniz

Şöyle ki komşunuzun bahçesinde yaz kış açan bir çiçek sizin bahçenizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

  1. Bu da toprağın farklı olması,
  2. Bahçenizin yeterince güneş alıp almadığı,
  3. Toprak yapısının nemli olup olmadığı,
  4. Rüzgardan ne derece etkilenebileceği son derece önemlidir.

Bu ayrıntılar göz önüne alındığında bahçenize uygun çiçekleri seçmekte fayda vardır.

Bahçenizde yetiştireceğiniz çiçeklerin büyüme aşamaları da dikim aşamasında önemli bir etkendir. Şöyle ki diktiğiniz bir çiçek bir ayda uzun kademeler sarf ederken diğer diktiğiniz çiçek 3 ayda büyürse 1 ayda uzayan çiçek diğer çiçeğin yaşama alanını kısıtlar ve daha çıkmadan kurumasına neden olabilir. Zamanlarını iyi ayarlayarak önce geç çıkan çiçeği dikmeli çiçek ekimlerini sıraya koymalısınız.

Bahçenizde çiçek yetiştirirken ilk etapta yapacağınız diğer bir ayrıntıda bölümlere ayırmaktır. Bölümlere ayrılan çiçekler belli bir boyuta geldiğinde koyduğunuz setleri kaldırabilirsiniz. Bahçeniz için çiçek seçimi yaparken yaşam fonksiyonlarınızı baz alın. Çünkü sürekli olarak şehir dışına çıkıyor ya da yazları başka bir şehre gidiyorsanız ektiğiniz bahçe çiçeklerinizin daha dayanıklı ve su istemeyen çiçeklerden tercih edebilirsiniz. İlk aşamada mesela yörede kendi kendine yetişen çiçeklerden ekin ve doğal yaşamda kendini yıpratmayan çiçekler tercih edin.

  En Güzel Balkon Dekorasyon Önerileri

Geniş bahçelerde düzenli bir şekilde araştırarak çiçek dikerseniz verimli sonuçlar alabilir yıllarca çiçeklerinizle uğraşarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Fakat aleni çiçek dikimleri bazen şansa tutsa da çoğunlukla hüsranla sonuçlanır ve hevesinizi kırabilir. Bu açıdan verdiğimiz bahçe çiçek isimlerini inceleyerek bu yönde ekim yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri