Yandex
Ev Dekorasyonu

Avangart Salon Dekorasyonu

16.12.2016
4.436

Avangart Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Salonlarınızda Eskiyi Yaşatmak İstiyorsanız Bilmeniz Gereken Detaylar Ve Güzel Avangart Salon Dekorasyonları.

Avangart Salon Dekorasyonu

Avangart salon dekorasyonunda swarovski taşlar, parlak kumaşlar, dore renkleri ve parıltı mutlaka olmalıdır. Modern ve klasik tarzı mobilyaların birleşmesinden doğan avangard tarz biraz daha gösteriş ve şaşalı hayatı sevenlerin tercihi. Klasik tarz mobilyalar üzerinde oynama yapılarak, yenilikçi hale getirilmesi işlemine avangart mobilya denir. Avangart salon dekorasyonu dediğimizde ise odanın bütününde bu tarz mobilya, perde, halı, kilim, aksesuarlar ve avizeler kullanılması işlemidir.

Fransızca: (avant-garde) olan kelime ülkemizde avangart veya avangard olarak telaffuz edilir. İki şekilde doğrudur.

Avangard Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  1. Alaturka ezgiler ve Osmanlı motiflerinin bir arada sunulduğu avangart salon takımlarınızı en güzel şekilde dekore ederek mütevazi bir görünüm sergileyebilirsiniz.
  2. Avangard salon dizaynı yaparak geçmiş figürleri evinizde taşırsınız. Nostaljik mobilyalar ve aksesuarlarla donatılan salon tasarımında avagard tarzın etkileri, odanın bütününe ince, ince harmanlanarak dağıtılır.
  3. Avangart mobilyalarda parlak kumaşların etkisi çok önemlidir. Bu kumaşlara yapılan yapılan makrome dikişler, düğme detayları ve lükens ayaklar avangart tarzın en büyük destekçileridir. Mobilya tercih ederken avangart görünüm için ahşaba verilen motif bulunması gerekebilir. Avangard mobilyalara biraz dikkatli bakarsanız hepsinin alt bölmesinde panel ve işlemeler olduğunu fark edersiniz.
  4. Avangart desenler önemlidir. Mobilyalarda bahsettiğimiz parlak kumaşlar bazen yerine karo desenlere bırakabiliyor. Kahverengi, kiremit rengi ve kırmızıdan oluşan bu kumaşlarda avangard mobilyalarda sık tercih edilen desenlerdendir.
  5. Avangart salonlarda mutlaka kullanılması gereken aksesuarlardan biri de bol taşlı avizelerdir. Salonunuzda birkaç parça avangart eşya bile varsa, salonunuzu gösterişli bir avize ile avangart görünen bir hale çevirebilirsiniz.
  6. Avangard tarzı dekorda kullanılacak duvar motifleri mutlaka işlemeli olmalıdır. Geçmişte en sık kullanılan alçı işlemeler her tüm salona döşenirken günümüzde duvar kağıtları ile yapılan duvar dekorlarında altın renkleri avangart salonlarda şık duruyor.
  7. Avangart salonlarda kullanılacak perde renkleri mümkünse tek renk ve hafif parıltılı olmalıdır. Yere kadar uzanan perdelerde mutlaka topuz kullanılmalı ve kumaşında kadife tercih edilmelidir.
  8. Kullanılan aksesuarlar avangard tarzı bütünleyen tablolar, koltuk yanlarında bulunan ayaklı abajurlar veya duvarlarda apliklerle bütünlük sağlanabilir.
  Dış Kapı Girişi Dekorasyonu

Her stilde olduğu gibi yaşam alanınızın bütün görünmesi önemlidir. Avangart tarz biraz bütçe olarak kişiyi zorlasa da eskitme ürünleri boyayarak veya farklı objeleri bir araya getirerek de bütünlük sağlayabilirsiniz. Şıklığın asıl kuralı mekanın ahenk içinde görünmesidir. Da önceki salon dekorasyonu konumuz modern tarzları yansıtırken bu galerimizde Avangart salon dekorasyonun tüm inceliklerini görebileceksiniz.

Avangard Salon Dekorasyonu Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri