Yandex
Ev Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Modelleri

18.02.2020
627
Amerikan Mutfak Modelleri

Söz konusu ev tasarımları ya da dekorasyonu olunca insanlar can kulağıyla dinleyip dikkat kesiliyor. Evinizin dekorasyonu içinize ne kadar sindiyse o kadar evde vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz. Kısacası evinizin görüntüsü ile mutluluğunuz ortak payda da bir şekilde buluşuyor. Son zamanlarda da iş hayatı insanları çok fazla yorduğu için herkes evine bağımlı yaşamaya başladı diyebiliriz. Durum böyle olunca evde geçirilen süre arttı ve dekorasyon konusunda hep daha yenilikçi bir yaklaşıma gidilmeye başlandı. Çoğunlukla bu durum en çok vakit geçirdiğimiz alanların değişmesini sağladı. Akla ilk gelen şüphesiz ki mutfak oluyor. Günün uzun bir vaktini severek ve keyifle geçirdiğimiz bu odada değişim kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Söz konusu olan mutfakta değişim nasıl yapılmalı diye şimdiden düşünmeye başladınız sanırım. Çok fazla bahsedilecek şey var ama bugünkü konumuz evlerimizde en çok tercih ettiğimiz amerikan mutfak modelleri olacak. Hemen işe başlayalım o zaman.

Amerikan mutfak modelleri uzun zamandır çok severek kullandığımız bir tarz diyebiliriz. Bu tarz çoğu zaman salonumuzu daha büyük gösterme konusunda bize yardımcı olabiliyor. Aynı zamanda size kullanışlı bir mutfak sunuyor. Tabi bu kullanışlı mutfağın yanı sıra dekorasyonu da büyük önem taşıyor. Değişen zamanla birlikte tasarımlarda da özgün ve farklı ürünler kullanılmaya başladı. Amerikan mutfak dekorasyonu için de geçerli bu farklı tasarımlar, içerisinde birbirinden değişik tarzlar barındırıyor. Size de ilham olacağını düşündüğümüz bu tarzlardan bahsedelim şimdi de.

Country Tarzda Amerikan Mutfak

En sevilen tarzlardan biri country tarz, ismini İngiltere’nin küçük kasabalarındaki evlerden alıyor. Sıcak ve samimi bir görüntüsü olan bu tarz bizim ülkemizde de çok sık görülmeye başladı. Genel anlamda beyaz rengini çok sık göreceğimiz bir dekorasyon olacak. Şehir hayatında yaşarken bile kendinizi daha çok doğa da hissedeceğiniz tasarımlara sahip bir tarz. Ahşap ve beyaz ile inanılmaz güzel ürünler ortaya çıkarabiliyorlar. Çoğu zaman salon dekorasyonunda rastladığımız bu country tarz şimdi amerikan mutfak dekorasyonunda karşımıza çıkıyor. Önce amerikan mutfağımız nasıl olmalı ona karar vermeliyiz. Sonrasında tasarım kısmına geçip country tarzını güzel bir şekilde sergilemeliyiz. O zaman hemen işe başlayalım.

İlk olarak amerikan mutfağınızda dolapların yerini ayarlandıktan sonra masanızı nereye koyacağınıza karar vermelisiniz. Amerikan mutfaklarda artık yemek masası yerine bar gibi kullanılan masalar ön plana çıkmaya başladı. İsterseniz salonunuz ile mutfağınızı ayıran kısma isterseniz de mutfağınızın ortasına bu bar masasını koyabilirsiniz. Her iki yanına koyacağınız sandalyelerle de görüntüyü tamamlamış olursunuz. Country amerikan mutfaklarda ahşap çok sık göreceğiniz bir ürün olacaktır. Masa da ya da mutfak dolaplarında tercih edebilirsiniz. Ahşaba eşlik eden beyaz rengi country tarzda çok sık göreceksiniz. Hasırdan yapılmış avizeleri bu tarz da amerikan mutfağınız için tercih edebilirsiniz. Ortama hoş bir hava katacaktır.

  Mutfak Dekorasyon Trendleri 2020

Modern Tarzda Amerikan Mutfak

Modern tarz her alana çok kolay uyum sağlayabilen bir tarzdır. İster evinizde ister kafeler de ya da iş yerlerinde rahatlıkla bu tarz dekorasyonları kullanabilirsiniz. Modern tarz her ortama ayak uydurabildiği için mutfaklarda da çok seviliyor. Son zamanlarda amerikan mutfak tarzının çok talep gördüğü evlerimizde dekorasyon tarzı olarak ilk seçilen modern tarz oluyor. Genellikle bu tarzda kullanılan renkler çok sıra dışı şeyler değil. Beyaz, gri ve siyah gibi temel renkler bu dekorasyon tarzının en sevilen renkleri arasında. Gelelim bu tarz, amerikan mutfak dekorasyonunda nasıl dizayn edilmeli.

Modern tarzda mat yerine parlak renkler ön plandadır. Yani beyazı ya da siyahı kullanırken parlak olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin siyah parlak mutfak dolapları tercih ettiniz, zemin o zaman beyaz renklerinde fayanslarla döşenmelidir. Koyu renkler bir süre sonra mutfağınızı küçük göstermeye sebep olur. O yüzden koyu renkler ile açık renkleri birbiriyle tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Aydınlatma konusuna gelirsek eğer avize yerine daha çok led ışıklar ya da spot ışıkları kullanmanız modern görüntüyü destekleyecektir. Masalarda tercihiniz amerikan mutfağınızın boyutuna göre büyük ya da küçük olmalı. Bar masalar amerikan mutfağın en çok tercih edilen ürünü. Sizde modern tarzdaki amerikan mutfağınızda bu masaları kullanabilirsiniz. Ayrıca amerikan mutfaklarda halı ya da kilim gibi ürünler çok fazla tercih edilmiyor.

Bohem Tarzda Amerikan Mutfak

Bohem tarz herkesin cesaret edebileceği bir tarz değildir. Renklerin adeta festivalini bize gösteren bu tarz genellikle her rengi seven insanların tercih edebileceği bir dizayna sahiptir. Kimine göre zıt renkler bile bu tarzda bambaşka dururken kimine göre ise fazlasıyla göz yorucu olduğu konuşulur. Evin her alanında uygulayabileceğiniz bu tarz mutfağınızda da çok farklı duracaktır. Her mutfağa uyum sağlayabilen bu tarz, amerikan mutfaklarda da çok seviliyor. Size normalde olduğundan daha farklı bir yerde yaşıyormuşsunuz hissini veriyor. Dediğimiz gibi herkesin kullanabileceği bir tarz değil. Ancak güzel dekorasyon edildiği takdirde çok sevilecek bir tarz. O zaman başlayalım bu dekorasyon nasıl olmalı?

  L Mutfak Modelleri

Pembe, turuncu, yeşil, mavi ve daha birçok renk benim olmazsa olmazım diyorsanız , mutfağınız için bu renkleri kullanmaya hazır olun. Aynı zamanda renklerin yanı sıra bu tarzda amerikan mutfaklarınız için doğal taşlarda kullanabilirsiniz. Tezgah ile dolap arasına koyacağınız seramik taşlar çok şık bir görüntü katabilir. Ahşabın farklı renkleri bohem tarzda bolca göreceğiz. Mutfak dolaplarında çok kullanılan renkli ahşaplar size dağ evi havası verecektir. Ayrıca bohem tarzdaki amerikan mutfağınız için güzel çiçekler bakmaya şimdiden başlayın derim. Botanik bahçesi bile yapabilirsiniz eğer mutfağınız genişse. Bunların yanı sıra bohem amerikan mutfaklarda kullanılan aydınlatma sistemi genellikle bar masaların üzerine konulan sarkıtmalı avizelerdir.

Avangart Tarzda Amerikan Mutfak

Avangart tarz, bohem tarz gibi herkesin çok kullanabileceği bir tarz değildir. Gösterişin hakim olduğu bu tarzda altın sarısı rengini çok fazla göreceksiniz. Daha çok salon dekorasyonunda tercih edilen bu tarz son zamanlarda amerikan mutfak dekorasyonu içinde çok kullanılmaya başlandı. Mutfak içinde farklı ve gösterişli bir tarz arıyorsanız ilk aklınıza gelen kesinlikle avangart tarz olmalıdır. Bohem tarz gibi herkesin çok severek kullanabileceği bir tarz değil ancak özgün dizayn ile her şey mümkün. Bakalım avangart tarz amerikan mutfağa nasıl dekore edilmeli?

İlk olarak mutfak dolapları ile başlayabiliriz. Mutfak dolaplarında  işlemeli beyaz dolaplar bu tarzın en sevilen ürünleridir. Bunun yanı sıra o işlemeler beyazın üzerine altın sarı rengi kullanarak yapılmış da olabilir. Aydınlatma konusunda ise avizelerde de gösteriş hakim olacaktır. Yine sarkıtmalı avizelerin kullanılacağı bu tarzda avizelerin uç kısımlarında elmasları görebilirsiniz. Halı ya da kilim konusuna gelirsek eğer çok fazla bu tarzda tercih edilen ürünler değildir. Beyaz eşya da kullanılacak renk kesinlikle koyu değil açık olmalıdır buna da dikkat edilmeli. Ve bu şekilde hem gösterişli hem de gözü çok rahatsız etmeyen bir amerikan mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

  Mutfak Dolapları Nasıl Boyanmalıdır?

Şimdi size ilham olması için birkaç görsel paylaşacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri