Yandex
Ev Dekorasyonu

Amerikan Kapı Modelleri

05.12.2016
2.040

Amerikan Kapı Nedir? Hangi Oda için Hangi Tarz Amerikan Kapı Tercih Edilmeli? En Güzel Amerikan Kapı Modeli Resimleri ve Bilinmesi Gerekenler.

Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan kapı modelleri her evde sık karşılaştığımız güzel ve zarif görünen kapı modelleridir. Evin tüm görünümünü etkileyen Amerikan kapı modelleri evin dekoratif görünmesinde önemli rol oynar. Bir ev ne kadar şık döşenirse döşensin iç kapılarınız güzel değilse dekorasyonunuzda bir pürüz var demektir. Birçok markanın ve mobilyacının ürettiği Amerikan kapı modellerinden farklı bir tasarım istiyorsanız kendi şeklini verdiğiniz kapı modelini tasarımcıya göstererek özel bir kapı modeli isteyebilirsiniz. Bu evinizin farklı bir görünüme kavuşmasını sağlarken zevkinizin de güzelliğini herkese göstermenize yardımcı olur.

Amerikan Kapı Nedir? 

Oda kapısı denildiğinde akla ilk gelen, Amerikan kapı diye tabir edilen hazır panel kapı çeşitleridir. Kapı iskeleti oluşturulur ve daha sonra fabrikasyon üretimi paneller, kapı iskeletinin üstüne preslenerek imal edilen kapılardır.

Amerikan Kapıların Fonksiyonel Özellikleri Neler?

  1. Amerikan kapılar isteğe bağlı olarak içeri veya dışarı doğru açılabilen kapılardır.
  2. Odalara montajı zahmetsiz ve kolaydır. Amerikan kapıları, duvarlara zarar vermeden siz bile monte edebilirsiniz.
  3. Son yılların favori kapıları oldukları için oldukça geniş renk, desen ve şekil çeşitliliğine sahiptir.
  4. Son derece sağlam kapılardır. İnsanlarda ucuz olduğundan dolayı kötü diye bir algı oluşması yanlış çünkü Amerikan kapılar genellikle köknar ağacından oluşur. Kapı içerisinde esktra dayanıklılık sağlayan paneller mevcuttur.

Günümüzde Amerikan kapı modelleri gelişen teknoloji ile farklı boyutlara taşındı. Amerikan kapı olmasına rağmen ahşap görünümü ile eve zenginlik katıyor diğer yandan sıcak bir hava estiriyor. Büyük odalar veya büyük evler için düşünülebilen ahşap renklerde kapı modelleri evin soğuk havasını da alacaktır. Yatay çizgilere sahip bir kapı modeli yaptırdığınız evinizin çizgileri sayesinde daha geniş gösterebilirsiniz. Göz yanılması dediğimiz bu ince detaylar mimarların tasarım yaparken özellikle dikkat ettiği konuların başında gelir.

  Duvar Rengine Uygun Kapı Nasıl Seçilir ?

Odaya Göre Amerikan Kapı Seçimi

  1. Mutfakta, çocuk odası, oturma odasında ve salonda tercih edeceğiniz modeller camlı Amerikan kapı modelleri olabilir. Bu ayrıntı ise ışık alımını sağlarken evinizin daha şık ve gösterişli görünmesine yardımcı olacaktır.
  2. Diğer yandan yatak odası ve banyolarda buzlu cam tercih edebilir yada hiç cam kullanılmadan farklı çizgilerle yapılmış kapı modellerine bakabilirsiniz.

30 – 40 yıl en fazla oturulan bir evde 1 veya 2 kez kapı değiştirildiğini varsayarsak iyi bir yere kapılarınızı yaptırmanızda fayda var. Aksi taktirde ucuza yaptırıp kötü malzeme kullanmak kapılarınızı 3 – 4 yıl içerisinde çok eski göstererek verdiğiniz paraya sizi pişman edebilir. Amerikan kapı modeli yaptırırken satıcınıza mutlaka altlarında dikkat çekmeyen bir süpürgelik olmasını rica edin. Bu durum hem kış aylarında soğuk etkisini azaltır hem de hava geçişini engeller. Sizde Amerikan kapı modeli yaptıracaksanız sitemizdeki galerimize bakabilir en güzel Amerikan kapı modellerini evinize yaptırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri