Ev Dekorasyonu

Ahşap Paletlerden Koltuk Yapımı Fikirleri

29.06.2020
8
Ahşap Paletlerden Koltuk Yapımı Fikirleri

Ahşap paletlerden koltuk yapımı çok rahat ve oldukça şık bir oturma grubu olacaktır. Tahtadan yapılmış, ömrü uzun olan kasa veya paletler yeni tasarımlar ve dekorasyonlar için gayet ideal bir malzemedir. Birçok alanda kullanılan (bahçe, veranda, kış bahçesi vb.) hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde kire ve toza karşı dayanıklıdır. Bu yüzden kasa ve palet gibi eşyaları açık hava gibi yerlerde kullanmak daha güzel fikir olacaktır.

Paletler sağlam kasaları sebebiyle koltuk, açık hava ve bahçe gibi alanlarda kullanmak daha idealdir. Paletlerde en çok olarak kullanılan eşyalardan biride koltuklardır. Koltuklar birçok modellerle ve dekorasyonlarla kasa ve paletler gibi eşyalardan yapılıyor. Kasa veya paletleri uygun ölçüde kesip farklı modeller tasarlayarak bir araya getirebilirsiniz. Değişik renklere boyayabilirsiniz. Kırlent veya minder gibi dekorasyonlarla tamamlayabilirsiniz. Palet koltuk takımları son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında diyebiliriz. Düşük maliyetli ve rahattırlar.

Ahşap Paletlerden Koltuk Yapımı Nasıl Yapılır ?

İlk önce yapmanız gereken yapacağınız koltuğun tasarımıdır. Hangi parça nasıl yerleştirilecek ve nasıl montajlanacak. Tasarımda kullanacağınız paletlerin hepsinin bir ve aynı ölçüde olmasına özen gösterin. Hepsi aynı malzemeden ve kaliteli olmalıdır. Çünkü paletler arasında farklılıklar olabiliyor. Paletten koltuk tasarımları ile her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir koltuk tasarlayabilirsiniz. Koltuk yapımında birkaç dikkat etmeniz gereken unsur dışında çok basit bir dekor yapımı. Yapmanız gereken ilk olarak paletleri istediğiniz ve tasarlayacağınız şekle göre kesmek olacak. Sonra kestiğiniz parçaları güzel bir şekilde montajlayın. Daha sonra boyama işlemine geçip dilediğiniz renge boyayın. En son olarak yapmanız gereken tasarladığınız koltuğunuza minder döşemek olacak. Genelde paletlerin boyu düşük olduğu için üzerinde kullanılacak minder yüksek boylu ve kalın olmalıdır. Böylelikle sizin için hem daha rahathem de konforlu olacaktır. Ahşap palet koltuk özellikle balkonlarda tercih ediliyor. Sizde bu gibi ortamlarda kullanmayı düşünüyor iseniz doğru kararı vermişsinizdir. Ahşap paletlerden koltuk yapımı için mekânın büyüklüğüne göre ölçüm yapmalısınız. Özellikle paletlerden yapılan köşe koltuk takımları başka bir dekorlarla bir araya getirilerek çok tercih edilenler arasında. Paletlerden tasarlanan eşyalar genellikle çok daha estetik, şık ve rahat bir görünüm sağlıyor. Renk seçiminiz ile de daha da güzel bir hal alıyor diyebiliriz. Dilerseniz paletinizin altına tekerlek yerleştirerek daha portatif hale getirebilirsiniz. Dayanıklı bu paletler ile sizde evinizin bir köşesini estetik bir hale getirmiş olursunuz. İhtiyacınıza göre farklı farklı renk ve dokularla tasarlayıp dilediğiniz gibi kullana bilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız içinde bir koltuk fikri düşünebilirsiniz. Odalarında farklı bir atmosfer, renkli, göz kamaştıracak bir ortam yaratabilirsiniz. Dekoratif, renkli bir döşemelerle de güzel bir görünüm ve uyum sağlamış olursunuz. Kendinizce de modern düşünceler katarak tasarlayabilirsiniz.

  İstikbal Oturma Odası Takımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri