Ev Dekorasyonu

Ahşap Kasalardan Kitaplık Nasıl Yapılır?

26.06.2020
15
Ahşap Kasalardan Kitaplık Nasıl Yapılır?

Evde boş zamanlarınızı değerlendirerek kendinize bir uğraş edinebilir ve kendi hayal gücünüzü kullanarak kitaplık tasarlayabilirsiniz. Sıradan mobilyalardan sıkıldıysanız kendi zevkinize göre ahşap kasalardan kitaplık tasarımları elde edebilirsiniz. Böylece hem eski kasalara geri dönüşüm kazandırmış hem de düşük bütçeli eşyalar elde etmiş olursunuz.

Ahşap kasaları uygun fiyatlarla satın alabilir veya devamlı müşterisi olduğunuz marketlerden ücretsiz temin edebilirsiniz. Marketlerde boşaltılan kasalar genellikle çöpe atılıyor. Rica ederseniz size verecektirler. Bunun dışında online sitelerden de temin edilebilir.

İstediğiniz kadar kasa kullanarak tarz raflar elde etmeniz mümkün. Hem pratik hem masrafsız hem de estetik görünürler. Boyutunu kendi alanınız büyüklüğüne  göre ayarlayabilirsiniz. Farklı renklere boyayarak, desenler çizerek kendinize göre dizayn edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu ahşap kasalar evinize ayrı bir hava katacaktır. İsterseniz sadece vernikleyerek kullanabilir isterseniz de renklendirebilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler

  • Büyüklüğüne göre ayarladığınız 4-5 adet ahşap kasa
  • Zımpara
  • Boya fırçası
  • Vernik
  • Ahşap boyası

Ahşap Kasalardan Kitaplık Yapılışı

Önce ahşap kasaları zımpara ile pürüzsüz hale getiriyoruz. Sonra kasaları ahşap boyalarıyla ister desen çizerek isterseniz düz şekilde boyuyoruz. Farklı desen ve motifler kullanmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Boyama işlemi bittikten son ahşap kasaların tamamen kuruduğundan emin olun. Kuruduktan sonra dikkatlice vernikleyin. Vernikleme işlemi bittikten sonra raflarınızı üst üste koyarak kullanabilirsiniz.

Ahşap kasaları boyama ve birleştirme işlemi oldukça pratiktir. Bunun için çok zaman kaybetmeden kolaylıkla elde edebileceğiniz tasarımlardır. Oldukça pratik, doğal ve ekonomik kitaplığınız hazır.

Alternatif olarak duvara asılan raflarla da kitaplık yapabilirsiniz.

Ahşap Kasadan Raf yapımı

Duvarınızın boyutuna göre seçeceğiniz büyüklükte ve sayıda kasayı edinin. Kasaları zımparayla pürüzsüz hale getirin. Kasalarınızı istediğiniz şekilde renklerle ve desenlerle süsleyebilirsiniz. Boyanmış kasalarınız tamamen kuruduktan sonra güzelce vernik uygulaması yapın. Vernikleme işlemi bittikten sonra küçük çiviler yardımıyla rafların kenarlarına halat ipler bağlayabilirsiniz. İpleri dilerseniz renkli alabilir ya da evde bulunan iplerinizi renklendirerek kullanabilirsiniz. Sıra iplerle çevrelediğiniz kasaları duvarınıza asmakta. Rafları çeşitli geometrik şekiller çizerek asabilir. İster düzenli isterseniz dağınık bir şekilde asarak da kullanabilirsiniz.

  Modern Salon Asma Tavan Dekorasyonu

Böylece hem hayal gücünüzü geliştirecek hem de boş vakitlerinizi değerlendireceksiniz. Düşük bütçeyle kullanışlı ve şık kitaplıklar elde edebilirsiniz. Farklı tarzlarda yapacağınız kitaplık modelleri evinize ayrı bir hava katacaktır. Aynı zamanda evinize kendinizden bir parça armağan etmiş olacaksınız. Çok fazla el işçiliği kullanmadan herkesin yapabileceği bir tasarımdır. Ne kadar hayal gücünüzü kullanırsanız o kadar özgün parçalar elde etmiş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri