Yandex
Ev Dekorasyonu

Ahşap Ev Dekorasyonu

14.02.2020
436
Ahşap Ev Dekorasyonu

Gün geçtikçe evlerin mimarisi, şekli gibi içeriğinde kullanılan ürünler de değişmeye başladı. Genellikle şehirlerde beton evlerin hüküm sürdüğü uzun bir dönemden geçiyoruz. Aslında cesaret edip bunu az da olsa değiştirmek sizin elinizde. ”Biz ne yapabiliriz.?” dediğinizi duyar gibiyim. Yaşadığınız yerin beton görünümünden sıkıldıysanız bunu değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Örneğin evinizi inşa ederken dış cephe için farklı taşlardan ya da ahşaptan yararlanabilirsiniz. En azından betonu görüntü olarak azaltmış olursunuz. Ancak böyle bir dış cephe dekorasyonu yapamıyoruz diyorsanız da ona da çözüm var. O zaman evinizin iç dekorasyonunu doğal taş ve ahşapla dekore edebilirsiniz. Ahşap ev dekorasyonu sizi şehir hayatından biraz da olsa uzaklaştırıp, ormanda temiz havada yaşıyormuşsunuz hissi verir. Peki gelelim asıl soruya ahşap ev dekorasyonu nasıl olmalı.?

Bu dekorasyon modelinde çok seçenek mevcut. Öncelikle hangi odanızı ahşap ile döşemek istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında odanın ahşap döşenecek yerlerini belirlemelisiniz. Kararsızım hangi odada kullansam diyorsanız eğer, genellikle ahşap en çok oturma odalarında ya da mutfakta tercih ediliyor. Sizde ahşabı bahsettiğimiz bu odalarda tercih edebilirsiniz. Her odada farklı alanlarda kullanılıyor. Bazen tavanda görüyoruz ahşabı bazen de duvar rafı ya da televizyon ünitesi olarak çıkıyor karşımıza. Sizin için odalara göre ahşap ev dekorasyonu nasıl olur biraz ondan bahsedelim ki aklınızda fikir oluşsun.

Salon İçin Ahşap Ev Dekorasyonu

Klasik, modern ya da avangart ev dekorasyonunu görmeye hepimiz çok alıştık. Ve artık eskisi gibi bu modelleri tercih etmiyor daha farklı şeylere yöneliyoruz. Bu farklı arayışlar sonucunda da ahşap ev dekorasyonuna rastlıyoruz. Ahşap ev dekorasyonu köyde, kasabada hatta şehirde yaşıyorsanız bile kullanabileceğiniz bir ev dekorasyonu. Şehirdeki o beton görüntüden kurtulmak için genellikle insanların en çok tercih ettiği dekorasyon tarzlarından biri oldu diyebiliriz. ”Peki, ahşabı salonumda nasıl kullanabilirim?” diyorsanız size hemen yardımcı olalım. Çok farklı tasarım ve fikirlerle size ilham olacak birkaç örnek mevcut. Mesela ilk olarak ahşap televizyon ünitesi ile başlayabiliriz. Pastel tonlarda tercih edeceğiniz duvar boyasına ahşap televizyon ünitesi çok yakışacak. Ahşap deyince aklınıza tek renk gelmesin. Bu konuda farklı renk tercihinizde olabilir. Beyaz ahşap, krem ya da asıl rengi olan kahverengi. Salonunuzun nasıl dekore edileceğini bağlı olarak ona karar verebilirsiniz.

Şimdi biraz salon konsolu ve masalardan bahsedelim. Ahşap olarak en çok tercih edilecek ürünlerden birkaçı diyebiliriz. Country tarzı bir ev dekorasyonu içinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Örneğin deri koltuklarınıza en çok uyum sağlayacak olan eşya kesinlikle ahşap konsol olacaktır. Ya da beyaz mobilya tercih ettiğinizde ortaya konacak olan ahşap camlı masa çok şık bir görüntü katacaktır. Bunların yanı sıra salonunuz için kullanacağınız yemek masası takımını da ahşap tercih edebilirsiniz. Yemek masasını yine orta sehpada olduğu gibi camlı almanızı tavsiye ederiz. Farklı bir tasarım olduğu için ahşap görüntü için tek başına yeterli bir parça olacaktır.

  L Koltuk Modelleri 2020

Salon dekorasyonuna ahşap olarak en çok yakışacak şeylerden biri de tabi ki şöminedir. Evinizin uygun bir bölümünde şömineye sahipseniz onu kesinlikle taş ve ahşap ile döşemenizi tavsiye ederiz. Ya da şöyle de yapabilirsiniz. Şömineyi taş döşeyip tavanı ahşap tercih edebilirsiniz. Tam olarak size dağ evinde, ormanın içindeymişsiniz hissi verecektir. Bunların yanı sıra dekorasyon ev ürünlerinde de ahşap ürünler, eşyalar kullanıp ortamı sıcak ve samimi bir hale dönüştürebilirsiniz.

Full ahşap bir ev nasıl yapılır diye soracak olursanız, ahşap ev yapımının videosunu burada bulabilirsiniz;

Mutfak İçin Ahşap Ev Dekorasyonu

Mutfak evimizin en çok vakit geçirdiğimiz alanlarından biridir. Çoğunlukla ailemizle, sevdiklerimizle ya da  misafirlerle keyifli sohbet ettiğimiz bir ortamdır. Hem bizim hem de sevdiklerimizin rahat edebilmesi için dekorasyonuna daha fazla özen gösteririz. Artık mutfak dekorasyonunda da eskiden kullandığımız fayans, sunta, high gloss gibi ürünler yerine ahşap tercih edilmeye başlandı. Ortama sıcak bir görüntü sağladığı için son zamanlarda herkesin gündeminde diyebiliriz. Hem kullanışlı hem de normalde olduğundan daha farklı bir ürün olduğu için mutfağınıza hoş bir hava katacaktır. Ahşabı mutfakta nasıl kullanacağım diyorsanız hemen birkaç örnek ile yardımcı olalım size.

Öncelikle ahşap ev dekorasyonu konusunda bilgilendikten sonra mutfağımız da ahşabı nerede görmek istediğimize karar verelim. Genellikle mutfak tavanında ve mutfak dolaplarında çok fazla tercih ediliyor. Mutfağınızın duvar kısmını ahşapla dizayn edip aralara doğal taşlar ekleyebilirsiniz. Mutfak masanızda ya da mutfağınız için yapacağınız bar kısmında da ahşabı kullanabilirsiniz. Bu şekilde mutfağınıza olduğundan daha farklı bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde şehir hayatından birazda olsa uzaklaşmış olacaksınız.

Yatak Odası İçin Ahşap Ev Dekorasyonu

Günün yorgunluğunu atmak için ilk koştuğumuz oda genellikle yatak odamız diyebiliriz. Orada vakit geçirmek bizi çoğu zaman rahatlatır. Durum böyle olunca da yatak oda dekorasyonuna daha fazla özen gösteriyoruz. Son zamanlarda modern ve klasik yatak odası dekorasyonlarını ahşap ev dekorasyonu için kullanılan ahşap ürünler yerini aldı. Yer parkelerinden tutunda tavana ve cama kadar her alanda ahşabı kullanabilirsiniz. Ahşabı kullanmak istiyorsanız country ya da iskandinav tarzda evinizi dekore edebilirsiniz. Bahsettiğimiz tarzlar ahşabın en uygun ve en şık kullanıldığı tarzlardır. Tavan, cam ve yer parkeleri haricinde dolap konusunda da ahşabı kullanabilirsiniz.

  Antre Tasarımları Fikirleri

Banyo İçin Ahşap Ev Dekorasyonu

Gelelim banyo için ahşap ev dekorasyonu konusuna. Banyonun da en az yatak odanız kadar rahatlatıcı olmasını istiyorsanız ahşap ürünleri tercih edebilirsiniz. Örneğin banyoda lavabo için olan alt kısımı ahşap tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz ahşap kahverengi olmak zorunda değil. Beyaz ya da krem tonlarında ahşap kullanabilirsiniz. Sonrasında ahşabı desteklemek için doğal taşlardan da yardım alabilirsiniz. Sadece lavabo ile kalmayarak banyonuza orman evi havası katmak için tavan kısmını da ahşap ile dekore edebilirsiniz. Böyle ahşap ev dekorasyonu konusunda istediğiniz her şeyi tamamlamış olacaksınız. Ahşap tavanı desteklemek için doğal taşların yanı sıra seramikte tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu görüntüye küvet çok yakışacaktır. Aklınızda bulunsun. İsterseniz şimdi biraz fotoğraflarla bu düşünceleri destekleyelim. Belki aklınıza bu sayede farklı fikir ve tasarımlar gelir. O zaman şimdi fotoğraflara geçebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri