Yandex
Ev Dekorasyonu

Ağaç Dallarından Aydınlatma

12.08.2020
58
Ağaç Dallarından Aydınlatma

Kuru ağaç dallarından aydınlatma olarak meydana getirilen bir avizenin bu kadar ihtişamlı görüneceği kimin aklına gelir.Karşıma çıkan görkemli avizeler esin alınmayacak benzer biçimde değillerdi. Ancak bir kısmını yapabilmek için daha kabiliyetli olmam icap ettiğini düşünüyorum. Benim ilgimi çeken kolay parçalar. Yani minimum işlemle en iyi kararı verecek projeler.

İngilizce kaynaklarda “driftwood” olarak geçen bu ağaçlar deniz, göl ve ırmak kenarlarında rüzgarla birlikte yıkanan ağaç parçalarına deniyor. Doğa şartlarına maruz kalmış olarak tertemiz bir yüzeye kavuşan bu ağaç parçalarını zımparalamadan ancak vernikleyerek kullanabilirsiniz.

Eğer yıkanmış ağaç parçalarını kullanıyorsanız ve ağacı natürel renginde kullanacaksanız ancak verniklemeniz ehil olacaktır. Renklendirmek dilerseniz renk seçmeniz ehil.Elektrik işlerinden anlamıyorsanız kafanızdaki projeyi bir elektrikçiye anlatmanız yerinde olacaktır. Böylece minik bir yardımla şahane bir avizeniz olacak. Tamamı ile doğal ve bir çok da yapımı kolay, mükemmel bir geri dönüşüm ve kendin yap fikrini sizlerle paylaşmaktan saadet duyuyorum.

Ağaç Dallarından Aydınlatma Yapımı ve Malzemeleri

Ahşap kütük parçasıyla abajur iyi mi yapılır? Sizlere hiyerarşi hiyerarşi tanım etmeye çalışacağım fakat ilkin bu emek verme için bir malzemeler sıralaması hazırlamak ve o listedekileri temin etmek gerekir.  Öyle ise araç-gereç sıralaması benden, temin etmesi sizden…Ağaç dallarından aydınlatma malzemeleri şöyle ki;

  • Ahşap kütük parçası
  • Eski bir abajur (tenvir için kullanacağınız her ne ise)
  • Matkap
  • Ahşap delme ucu, havşa ucu veya yaprak delgi ucu
  • Testere
  • Zımpara
  • Vernik ( Bonus ürün)
  • Bonus olarak ahşap dolgu macunu ve sprey vernik

Ağaç dallarından aydınlatma yapmak için listeyi hazırladıktan sonrasında şayet ki malzemelerinizi de temin ettiyseniz derhal başlayabilirsiniz.   İmal aşamasına göre sıralıdır. Hızlıca ahşap kütük parçasıyla abajur iyi mi yapacağınızı bahsetmek isterim. Herhangi bir yerden bulacağınız bir ahşap kütük parçasını, arzu ettiğiniz boyda üst ve alt kısımlarından keserek düzeltiyorsunuz. Aydınlatma için temin ettiğiniz abajurun duy ve kablo parçalarını yeniden düzgün bir biçimde ve düzenekte montajını yapıyorsunuz.

  2020 Aydınlatma için Fikirler

Malzeme listesindeki bonus olarak var olan mevzuyu da sizinle paylaşarak konuyu bitirmek isterim. Devamlı kullandığım bir ürün ve derhal her nalburda bulunur. Bonus ürün vernik. Verniği güzelce üstündeki tozlarından arındırdığınız zaman vernik spreyi güzelce uygulayın. Nasıl kullanılacağı, üstünde yazmaktadır. Bu sebepten bunu geçiyorum. Macun, hazır bir araç-gereç olur, talep eder çıplak elle talep eder ince bir spatula ile dolgu macununuzu uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri