Ev Dekorasyonu

Ada Mutfak Modelleri

02.05.2020
71
Ada Mutfak Modelleri

Hayatımızda çoğu zaman değişiklik yapmak istediğimiz konular olur. Bunlardan biri de tabi ki ev dekorasyonu. Söz konusu ev tasarımları ya da dekorasyonu olunca insanlar can kulağıyla dinleyip dikkat kesiliyor. Evinizin dekorasyonu içinize ne kadar sindiyse o kadar evde vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz. Kısacası evinizin görüntüsü ile mutluluğunuz ortak payda da bir şekilde buluşuyor. Son zamanlarda da iş hayatı insanları çok fazla yorduğu için herkes evine bağımlı yaşamaya başladı diyebiliriz. Durum böyle olunca evde geçirilen süre arttı ve dekorasyon konusunda hep daha yenilikçi bir yaklaşıma gidilmeye başlandı. Evin genellikle her odasında olabildiğince fazla vakit geçiriyoruz. Ancak bir alan var ki oraya girdiğimizde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Bahsettiğimiz oda tabi ki mutfak. Sabah kahvaltısı ile başlıyor neredeyse akşam yemeğine kadar orada çok fazla vakit geçiyoruz. Bu yüzden dekorasyonu bizim için ekstra önemli. Daha önce sizlere küçük mutfak dekorasyonlarından bahsetmiştik. Bu sefer büyük mutfaklar için kurtarıcı bir alan olan ada mutfak modelleri konusundan bahsedeceğiz.

Mutfağımızda sevdiklerimiz ve kendimiz için yemekler yapmak, yeni şeyler yaratmak ve öğrenmek her zaman keyif verici olmuştur. Ancak bunları yapabilmemiz için bulduğumuz alanında hareket açısından bize kolaylık sağlaması gerekir. Genelde büyük mutfaklarda çok fazla kısıtlanmadan rahat rahat hareket edebiliriz. Bir de ada mutfak dekorasyonu oluşturduysanız mutfağınızda her şey elinizin altında demektir. Bizce kesinlikle büyük mutfakların hepsinde olması gereken dekorasyonlardan biridir. Size hem dekorasyon hem kullanış açısında çok artısı olacaktır. Peki ada mutfak modelleri neler bizim ev dekorasyon tarzımıza hangisi uyar diyorsanız hemen size yardımcı olalım.

Country Tarzda Ada Mutfak Modelleri

Ev dekorasyonunda son zamanlarda en çok rastladığımız tarzlardan biri de country tarz. Beyaz rengin profesyonelce kullanımıyla birlikte ortaya müthiş görüntüler çıkarılıyor. En çok mutfak dekorasyonunda görmeye alışık olduğumuz tarzlardan biri. Şimdi de bu tarza uygun ada mutfak modelleri nelermiş ve nasıl olurmuş ondan bahsedeceğiz. Country tarz denildiğinde ilk akla gelen şey genellikle beyaz renkli mutfak dolapları ve yemek masasıdır. Bunu ada mutfak modellerinde de çok fazla göreceğiz. Ada mutfak modellerinde hem yemek masası mevcut hem de sizin için ekstra bir tezgah alanı. Bu açıdan büyük kolaylık sağlıyor. Bazen iskandinav tarzla da karıştırılıyor ancak onları birbirinden ayıran en önemli etken ahşap kullanımı. Country tarzda ahşap çok fazla tercih edilmiyor.

 

  Mutfak Dolabı Modelleri

Modern Ada Mutfak Modelleri

Modern tarzda genellikle karşımıza büyük mutfaklar çıkar. Çünkü modern dekorasyonda çoğu zaman koyu renkler tercih edilir. Küçük ya da orta büyüklükteki mutfaklarda bu renkleri kullanmak biraz riskli olduğu için modern tarzı daha büyük mutfaklarda görürüz. Koyu renkleri dediğiniz tam olarak hangi renkler diyorsanız hemen söyleyelim. Antrasit, gri tonları ya da siyah. Bunlar modern ev dekorasyonunda en sevilen ve en çok kullanılan renkler. Ada mutfak modellerinde de söz konusu modern tarz olunca ilk akla tabi ki bu renkler geliyor. Ama diyorsanız ben tek renge boğmak istemiyorum çok fazla diye ada kısmının tezgah ve masa alanını beyaz tercih edebilirsiniz.

 

Klasik Tarzda Ada Mutfak Modelleri

Uzun yıllardır herkesin en sevdiği ev dekorasyonlarından biri klasik tarzdır. Hem moderne yakın hem de içerisinde klasik eski çizgiler barındıran bir dekorasyon modelidir. Her ne kadar ada mutfak dekorasyonu yenilikçi bir tarz olsa da klasik bazı dokunuşlar görmek mümkün. Örneğin koyu renkli dolaplar ve onların altın tutma kulpları ada kısmına yerleştirlen beyaz masa ve masaya konulan ayak kısmı altın renk kaplamalı sandalyeler. Bu tarz küçük dokunuşlar klasik tarzı öne çıkaran şeylerdir.

Ada mutfak modelleri konusunda aklınızda daha çok farklı fikir oluşması açısından paylaştığımız görsellere bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri