Yandex
Ev Dekorasyonu

Açık Mor Bebek Odası Dekorasyonu

28.08.2019
323
Açık Mor Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyonu bebeğinizin gelişiminde oldukça büyük bir rol oynadığı için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bebeğin iç dünyasını geliştirecek renkleri tercih ederek kişisel gelişimine yardımcı olabilirsin. Odanın ana rengini belirledikten sonra seçeceğin diğer renklerin hem birbiri ile uyumlu olması hem de çocuk psikoloji üzerinde olumlu etkileri olması gerekiyor. Açık mor bebek odası dekorasyonu zenginliğin göstergesidir. Bilgelik ve maneviyatı temsil eden mor renk ile bebeğinizin iç dünyasına ufak bir dokunuş yapabilirsiniz.

Mor Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası düzenlerken renklerin eşit ve dengeli dağılmasına özen göstermelisiniz. Duvarda sarının açık tonlarını tercih ederek odada aydınlık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Açık mor bebek odası dekorasyonu için duvarların tamamını mor yapmanıza gerek yok. Açık renkler ile birlikte kullanılan lila rengi eşyaları evinizde kombinleyebilirsiniz. Bebekler ilk doğduklarında siyah, beyaz ve gri tonlarını ayırt edebilirler. Ama bu tonlar bebeğinizde yalnızlığa ve depresyona neden olabilir. Bunun yerine odanın duvarlarında turuncu rengi tercih ederek daha arkadaş canlısı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bebeğinizin odası küçükse biraz daha ferah renkler tercih edebilirsiniz. Duvarları beyaz renge boyayıp açık kahve tonlarında eşyalar tercih edebilirsiniz. Bu bebeğinizin daha güven dolu bir ortamda bulunduğunu hissetmesini sağlar. Yatağının nevresimlerini mor renk kullanarak dekore edebilirsiniz. Odada biraz daha hareket oluşturmak istiyorsan duvarları iki farklı renge boyayabilirsin. Kız çocukları için toz pembe ve açık mor rengini bir arada kullanabilir, erkek çocuklar için de mavi ve açık moru tercih edebilirsin.

Açık Mor Bebek Odası Dekorasyonu 2020

Mor renk bebekler üzerinde sakinleştirici etkiye sahip olduğu için çok tercih ediliyor. Her renk ile birlikte kullanabileceğiniz bu rengi eğlenceli bir oda dekore etmek için tercih edebilirsin. Çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmek için oyuncaklarını mor renkte tercih edebilirsin. Ayrıca odada göze batmayan ama ufak mor detaylar ile asil bir dekorasyon yapabilirsin. Kralların rengi olan mor ile çok şık görünen dekorasyonlar oluşturabilirsin. Çocuğun okul öncesi gelişimine katkı sağlamak istiyorsan yeşil ve moru birlikte kullanmalısın.

  Bebek Odası Dolap Modelleri 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri