Yandex
Ev Dekorasyonu

2021 Yatak Odası Dekorasyonu

05.10.2020
41
2021 Yatak Odası Dekorasyonu

2021 yatak odası dekorasyonu fikirlerine baktığımızda farklı stillerin yaşam alanlarına renk kattığını görüyoruz. Evin belki de en önemli olan yaşam alanlarından bir tanesi yatak odalarıdır. Dolayısıyla yatak odalarının dekorasyon stili de pek çok odanın içerisinde uygulanan dekorasyon stilinden daha önemlidir. Yatak odaları, güne “Merhaba” dediğiniz alanlardır. Dolayısıyla bu alanların enerjisi, sizin de mükemmel bir güne uyanıp başlamanızı veya kötü bir dekorasyonla düşük enerjili bir başlangıç yapmanızı sağlar.

2021 yatak odası dekorasyonu örnekleri arasında en modern dekor stillerine rastlıyoruz. Bu modern dekor stillerine baktığımızda ise karşımıza açık mavi, beyaz, yeşil ve su yeşili tonlarında dinlendirici etkideki renklerle hazırlanmış olan tasarımlar çıkıyor. Yalnızca yatak, dolap veya perdeleriyle değil de şifonyerinden pufuna, yatak başlıklarından komodinlerine kadar bir uyum içerisinde huzur veren tasarımlar oluşturulmaktadır.

Uyanılamayan Sabahlar ve Karanlık Odalar!..

Uyanılamayan sabahlar ve karanlık odalar!.. Aslında güne iyi uyanamamanızın veya vaktinde uyanamamamızın sebebi yatak odanızın karanlık olmasından kaynaklanıyor olabilir. Şunu unutmamalısınız ki; gün doğmasının ardından uyuduğunuz yatak odasına hiçbir şekilde ışık girmiyor olması hiç de sağlıklı değildir. Aslında atalarımızın da dediği gibi güneşin girmediği eve doktor girermiş. Dolayısıyla ışık, yatak odası dekorasyonunda en önemli noktadır.

Hangi saat uyanıyor olursanız olun, ışık girmeyen yatak odalarında uyanabilmeniz çok daha zordur. Bu nedenle yatak odasında kullandığınız perdelerin, dışardaki güneş ışığının yatak odanıza girmesine engel olmayacak ama gece uyurken de dışardaki sokak ışıklarını odanızın içine almayacak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Yani bu durumlara uygun kalınlık ve renklerde olması gerekmektedir. Aslında bu noktada pencereden sızan ışıklar için en akılcı ve doğru yol, yatağınızın konumunu doğru şekilde ayarlamanız olacaktır. Yatağınıza yattığınız zaman pencereyi direkt olarak görebileceğiniz ya da tam karşınızda olacak biçimde konumlandırmayın. Bunun yerine ya yanınıza ya da arkanıza alacak biçimde yatağınızı yerleştirebilirsiniz.

  Özel Yatak Odası Tasarımları

2021 Yatak Odası Dekorasyonu İçin Dar Alanlarda Minimalist Fikirler

2021 yatak odası dekorasyonu için dar alanlarda minimalist fikirler uygulayabilirsiniz. Dar alanlara sahip yatak odaları için ideal olan da minimalist bir dekorasyon stili uygulamaktır zaten… Minimalist dekorasyon için tıpkı başka odalarda olduğu gibi minimalist tarzda eşyalar ve tüm alanın en iyi en verimli biçimde kullanılmasını sağlayan fikirler tercih etmelisiniz.

Örneğin; iki tane gömme dolabın arasına konumlandırılmış bir yatak veya modern-şık bir koltuk, bu dar olan alanı en iyi-verimli biçimde kullanmanızı sağlar. Ayrıca yatağınız ile birleşik olan komodinlerinizi, doğru biçimde bir ışıklandırma ile kullandığınız zaman yatak odanız içerisinde kendinizi sanki çok büyük bir odadaymış gibi hissedebilirsiniz. Daha fazla fikir için ise galerimizdeki örnekleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri