Ev Dekorasyonu

2020 Yeni Klinik Dekorasyonları

10.07.2020
27
2020 Yeni Klinik Dekorasyonları

Evlere verdiğimiz özeni iş yerimizde de kullanmamız oldukça önem taşır. Hizmet sektörleri insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için oldukça önemlidir. Bu sebeple yapılan dekorasyon da göz aşinalığı yönünden oldukça önemlidir. En çok dekorasyonun önem taşıdığı yerlerden birisi de kliniklerdir.Klinik dekorasyonları hastanelerin daha küçük alanlarıdır.Küçük hastanelerin dekorasyonu daha da önemlidir bu sebeple kliniklerinde tasarım ve dekorasyonları oldukça önemlidir. Kliniklerin dekorasyonlarının önemli olmasının sebebi hem ihtiyaç olan her şeyin karşılanıyor olması hem de boş bir alan bırakılmasıdır. Bu dekorasyonlarda ilk müdahalenin nasıl olacağı düşünülerek yapılmalıdır. Bazen hiç beklenmedik anlarda klinikler bir an da kalabalıklaşabiliyor. Bu düşünülerek dekorasyon yapılmalı. Kliniklerde dekorasyon yapılırken sadelik çok önemlidir ve çokça tercih edilmektedir.  Klinikler oldukça ferah olmalıdır. Ne dekorasyon yapılırsa yapılsın öncelik karışıklığı engellemek ve ferah olmasını sağlamaktır.

Klinik Dekorasyonları İçin En Çok Tercih Edilen Renkler Nedir?


Klinik dekorasyonları
için en çok tercih edilen renkler hijyen ve temizliği çağrıştırması açısından beyazdır. Tamamen beyaz kullanılması da soğukluk sağlar ve bazen bu bile sizi bunaltabilir. Bir renk sadece iç mekân tasarımı için seçilmemelidir. Rengin önemi insanlar açısından pozitif enerji yaratmasıdır. Bu renkler insan psikolojisinde de oldukça önemlidir. Örneğin bir klinik ne zaman simsiyah bir şekilde boyanmıştır? Hiçbir zaman böyle koyu, bunaltıcı renkler seçmemiz doğru olmaz. Renkler insanların pozitif veya negatif enerjilerini belirler.
Sarı renk oldukça pozitif bir renk olsa da çok fazla kullanıldığı takdirde bebekleri ağlatabiliyor.
Kırmızı rengi de kan basıncını arttıran bir renk olması sebebiyle kardiyak bilimlerinde tercih edilmemektedir.

Klinik Dekorunda Dikkat Edilmesi Gereken Renk Faktörleri Nelerdir?


Klinik dekorları yapılırken en önemli şeylerden birisi de eşyalardır. Oldukça konforlu olması gerekir ve son derece temiz olması gerekir. Bu klinik dekorlarında eşyalarından alanlara göre koyulması gerekmektedir. Bu dekorları yaparken renkler de oldukça önemlidir. Klinik dekorasyonları için dikkat edilmesi gereken renk faktörleri sizler için derledik bunlar;
1- Işığın renk ve madde üzerinde olan etkisi
2- Alanı kullanacak her yaş grubundan insan
3- Alanı kullanacak kişiler, ziyaretçiler için olan alan, hastalar olan için alan
4- Hastalığın renk ile ilgisi
5- Hangi rengin çocuklar ile uyumu
6- Kontrast kullanımının gerekip gerekmediği

  2020 Farklı Ev Dekorasyonları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri