Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 Trend Sarı Renk Salon Dekorasyonu

17.06.2020
109
2020 Trend Sarı Renk Salon Dekorasyonu

Sarı akla ilk olarak canlılığıyla beraber gelir. Bu yüzden canlı ve dingin sıfatını birlikte taşır. Sarı rengi dekora ederken yapılacak öncelikli iş doğru dokuyu bulmak olacaktır. Salonda kullanılacak sarı rengini fon perdeler, berjer gibi detaylarda kullandığınız zaman salonunuzun ne kadar dinamik göründüğünüzde olduğuna şaşıracaksınız. Sarının en çok yakıştığı dekorasyon çeşitlerinden biri çizgilerdir şüphesiz. Sarı salon dekorasyonu yaparken aydınlatmalara güvenmeniz gerekmektedir. Antrasit renklerle bir arada kullanıldığında modern tarzı yansıtacak detaylara sahip bir mekan olacaktır. Sarının en güzel dekorasyon olarak dokulardan da faydalanabilirsiniz. Parlak zeminlerin aksine daha mat yüzeyler kullanılabilir. Mat yüzeyler ile oldukça şık görünüm elde etmek sadece sarı rengi ile mümkün olmaktadır. Koltuklarda gri sarı uyumuna bayılacaksınız. Ayrıca yeni sezon olan gri sarı koltuklar elde edeceğiniz şıklığın benzersiz bir görünüme sahip olmasını sağlayacak.

 

Yapılan ince detaylar kişisel tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacak. Hatta bej renkleri gibi nötr renklerinin de güzelce birlikte kullanılması yapılacak en doğru seçeneklerden biri olacaktır. Yeşil-sarı renk kombinasyonu ile olduğundan daha hareketli mekanlar elde edersiniz. Sarıyı kullanırken sade olmasına özen göstermelisiniz. Bohem şıklık için sarıyı daha bakır tonlarla kullanmak doğru olacaktır. Bohem tarzda sarı rengi oldukça göze batan bir renktir.

Sarıdan Korkmayın

Çerçevelerden TV ünitelerine kadar birçok yerde kullanılan sarı rengini göz önünden almak isterseniz bitkilerden yararlanabilirsiniz. Yeşil bitkiler oldukça etkili bir unsur olacaktır. Salonunuzda sarı koltuklar varsa süs eşyalarında beyaz, bej gibi renkleri kullanabilirsiniz. Ayrıca salonunuzda puf kullanıyorsanız hem puf hem de berjerinizi sarı yaparak diğer salon unsurlarının aksine iki eşyayı göz önüne almış olursunuz. Göze çıkmasını istediğiniz ayrıntıları sarı ile patlatmaktan kaçınmayın. Sadece süs eşyaları değil ayrıca kanepelerdeki yastıklarda da sarı rengini ve desenleri kullanabilirsiniz.

  İstikbal Koltuk Takımları 2020

İsterseniz modern bir görünümden ufak sarı salon dekorasyonu ile bir anda bohem bir tarz yakalayabilirsiniz. Ayrıca tam tersi de olacağı gibi sarının önemi dekorasyonlarda oldukça büyüktür. Hatta modern bir görünüm için nötr renklerle kullanılırken aynı şekilde bir-iki sarı süs eşyaları ile anında Retro görünüm elde edebilirsiniz. Odanızın bir bölümünü şık modern, diğer bölümünü bohem tarzda yapmak için sarının diğer tarçın tonları ile daha canlı tonlarını bir arada kullanmanız olası bir hareket olacaktır. Bu işlem ile her tarzdan insanı kendine çeken bir renk olarak sarı rengi, her kesime hitabı yüzünden her sezon moda olmaya devam edecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri