Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 Trend Kamelya ve Çardak Tasarımı

03.07.2020
86
2020 Trend Kamelya ve Çardak Tasarımı

Çardak, Farsçadan günümüze kadar gelen bir kelime kamelya ve kameriye olarak da adlandırılmaktadır. Özellikle çiçek ismi olan kamelya çiçeği ile çok karıştırılmaktadır.Kamelya ve çardak denince akla ilk gelenler siteler, parklar, villalar… Her mevsimde oturup ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tercihe göre tek başınıza keyif yapabileceğiniz, kafa dinleyebileceğiniz kamelyalar doğanın keyfini çıkarmak için muhteşem bir üründür.Kamelya ve çardaklar özellikle yaz aylarında hayatımızı kolaylaştıran bir yaşam alanıdır. Yazın sıcaktan koruduğu gibi kışın da yağmur ve kardan korunmayı sağlamaktadır. Uygun fiyatlardan başlayıp çok pahalıya giden birçok türü olmakla beraber istediğiniz gibi yaptırabilme şansınız da var ve tamamen size kalmış. Kişi kapasitesi olan birçok çeşidi bulunmaktadır. Kamelya ve çardaklar genellikle ahşaptan yapılmaktadır. Ahşap daha serin tuttuğu ve insana psikolojik açıdan da olumlu yönde etkilediği için görselliğinden dolayı da daha çok tercih edilmektedir.

Kamelya ve Çardak Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap Çardaklar: Bahçenizde tamamen doğallık içinde bir çardak tercih etmek isterseniz bu çardağı tercih etmelisiniz.
Yarı Açık Çardak: Çardağınızı oturma odası veya bir balkon gibi kullanmak istiyorsanız doğru renk tonlarını seçerek bu çardağı seçebilirsiniz.
Özel TasarımÇardak: Tamamen size ait olan çardak tasarımıdır.
Park Kamelyası: Geniş yerlerde kullanılan çardak türüdür. Günümüzde de çoğu yerde kullanılır
Estetik Çardak: Havuz başı veya villalarda tercih edilen çardaktır.
Taş Çardaklar: Ahşap, kamelyalar yerine taş çardakları da tercih edip kendinize uygun özel alanlar yaratabilirsiniz.
Klasik Çardaklar: Çardak denilince akla gelen ilk tasarımların üzerine eklenmiş modernleştirilmiş hali olan çardaklardır.
Hasır ve Sedir Çardak: Hasır veya sedir tarzı tercih edilmiş örtülerle süslenmiş tarzda çardakları da tercih edebilirsiniz.
Dört Tarafı Kumaş Çardak: Çardağın etrafını kumaşlar kullanarak modern bir görüntü verip kapatılmış olmasına denir. Bahçenize farklı bir hava katmak için tercih edebilirsiniz.

  Bahçe Oturma Grubu Modelleri

Kamelya ve Çardak Arasındaki Fark Nedir?


Kamelya ve çardak
arasındaki fark, kamelya kameriye olarak da bilinmektedir. Üstü genelde kapalı bir örtüyle kaplıdır. Yazın tarla bahçe villalarda kullanılır. Çardak, hepimizin de bildiği üzere parklarda, bahçelerde, boş arazilerde, piknik yerlerinde kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri