Yandex
Ev Dekorasyonu

2020 Ev Dekorasyon Fikirleri

21.12.2019
1.367
2020 Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarını daha güzel bir görünüme ulaştırmak isteyenler artık 2020 ev dekorasyon fikirleri konusunda araştırma yapmaktadır. Öncelikle 2020 yılıyla beraber yeni teknolojiler kullanılacak ve pek çok durum, insan davranışları üzerinde etkili olacaktır. Bu durum elbette dekorasyon alanına olumlu bir şekilde yansıyacağı için yaşam tarzınızı da etkileyecektir. Yeni yılın dekorasyon trendleri de yaşam alanlarının daha modern bir görünüme ulaşmasını sağlarken, modaya uyum konusunda da muhteşem tasarımları bir araya getirmeyi sürdürecektir.

2020 Trend Dekorasyon Fikirleri

Teknoloji odaklı yaşamın hüküm sürmeye başladığı günümüzde, ev dekorasyonlarında bu yıl teknolojik bir görünüme ulaşılacaktır. Yaşam alanlarının daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlayacak olan bu süreç, akıllı ev sistemleriyle donatılan mekanların yaşam kalitesini de artıracaktır. Elbette teknolojik gelişmelerin yanı sıra modern yaşam alanlarının oluşturulması için de 2020 ev dekorasyon fikirleri uygulanmaya başlanmıştır.

Öncelikle 2020 yılının en yeni dekorasyon trendleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Minimal tasarımlar
 • Salonda doğal ve ahşap tablolar
 • Puf koltuklar ve yer yatakları
 • Mutfaklarda çokça kullanılacak olan duvar süsleri ve tablolar
 • Sade ve ferah bir banyo tasarımı
 • İskandinav tarzı dekorasyonlar
 • Çalışma odasına ilham katacak tablolar
 • Yemek odasında duvar aynaları

Otantik Ev Dekorasyonu

Yaşam alanlarını dekore ederken farklı tarzları ön plana çıkararak yepyeni bir yaşam alanı oluşturulabilir. Bu kapsamda 2020 ev dekorasyon fikirleri incelendiğinde otantik ev dekorasyonu modellerine rağbet edildiği anlaşılmaktadır. Eskitme mobilyalar başta olmak üzere tütsüler, mumlar, antika eşyalar ve mobilyalar ile kilimler ve özel işlemeli örtülerin kullanıldığı otantik ev dekorasyonunda her desen ve renk özenle seçilmektedir.

Bu tür yaşam alanlarında ahşap kullanımı yaygındır. Ayrıca doğal taştan yapılan zemin kaplamalarının yanı sıra natürel dokular ve desenler de ilginizi çekebilir. Tamamen kendi tarzınıza yönelik olarak oluşturabileceğiniz otantik bir yaşam alanında kullanacağınız aksesuar ve eşyalar da dekoratif anlamda sizleri rahatlatacaktır.

  2020 Şömineli TV Ünitesi Modelleri

Otantik ev dekorasyonunun yaratıcı fikirlerle desteklenmesi önemlidir. Ahşap tavanlar ve merdiven basamakları, doğal malzemelerden üretilen avize ve taş duvarların yanı sıra dekoratif bitki ve çiçekler, otantik evlerin vazgeçilmez eşyalarıdır. Elbette duvar dekorlarına nişler ve duvar rafları yerleştirerek estetik bir görünüme ulaşılabilir.

Modern Ev Dekorasyonu

Modern ev dekorasyonu daha çok yeni bir yaşam alanına geçiş yapacak olanların tercih ettiği fikirlerdendir. Farklı dekorasyon stillerini bir arada sunan modern dekorasyonlar elbette küçük dokunuşlardan yararlanılarak oluşturulabilir. Bunun yanı sıra modern duvar kağıtları, modern mobilya ve aksesuarlar da bu dekorasyon türünde vazgeçilmez ürünler arasındadır.

2020 ev dekorasyon fikirleri kapsamında modern ev dekorasyonu oluşturmak isteyenler aşağıdaki kriterlere dikkat etmelidir;

Koltuklar genelde açık renk olur. Bu yüzden daha canlı tonlar ile yaşam alanını harika bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

2020 yılının moda renkleri arasından temel renginizi seçerek duvarlara modern bir hava katabilirsiniz.

Perdeler, modern bir eve yakışır şekilde olmalıdır. Bu yüzden sadeliğin dışına çıkmalı ve örneğin ‘çelik mavisi’ rengini tercih edebilirsiniz.

Çelik mavisine alternatif olarak modern ev dekorasyonlarında pas rengi de artık trend haline gelmiştir.

Duvar rengini değiştirmek isteyenler düz bir duvar kağıdı kullanabilir. Bu sayede modern evin sakinliğini koruyabilirsiniz.

Yeni döşenen modern bir evde avizeler de çok önemlidir.

Son olarak yer döşemelerini de granit ya da mermer olarak seçebilir ve banyo duvarları dışında kullanabilirsiniz.

Minimal Ev Dekorasyonu

Minimal ev dekorasyonu, 2020 ev dekorasyon fikirleri arasındadır. İskandinav ev dekorasyonu olarak da bilinen bu seçenekte ilk olarak, yaşam alanında kalabalık bir görünüme neden olan eşyalardan kurtulmanız gerekecektir. Duvarlarla dekorasyon sürecine başlarken genelde beyaz rengi tercih edilmektedir. Ek olarak aynı stil ve boyutta tablo ya da çerçeveler ile duvarları doldurabilirsiniz.

  Çalışma Odası Dekorasyonları

Minimal ev dekorasyonlarında açık renk mobilyalar tercih edilmelidir. Açık kahve, krem ya da beyaz tonların ağırlıkta olduğu mobilyalarla beraber aynı durum aksesuarlar için de geçerlidir. Yatak odası ve yemek odası gibi detaylar da ev dekorasyonuna uygun bir şekilde düzenlenmelidir. Her zaman konforlu ve sade tasarımlı koltukların yer aldığı İskandinav ev dekorasyon modellerinde yastıklarla süslenen koltuklar da kullanılabilir. Ancak koltuk seçimi bir adet üçlü ya da iki adet tekli şeklinde tercih edilmelidir. Haliyle ortamda fazla eşya olmaması adına bu durumlara dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Miminal ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer durum, aksesuar seçimidir. Her zaman küçük aksesuarların kullanılması gerektiği için yaşam alanı daha huzurlu ve güzel bir görünüme ulaşacaktır. Bu stille oluşturulan evlerde yine krem ya da beyaz renkli aksesuarlar bulunmaktadır.

Yüksek Tavan Ev Dekorasyonu

Yüksek tavanlı ev dekorasyonu aslında uzun yıllardır kullanılsa da 2020 ev dekorasyon fikirleri arasında trend olmayı sürdürecektir. Öncelikle bu stili oluştururken yaşam alanını çok daha fazla süslemenize yardımcı olacak tavan ölçüleri bulunmaktadır. Duvar dekorasyonlarında da ilgi çeken tablolar ve resimler kullanabilirken daha ferahlık sağlayan bu stilde, geri ve baskı tavan modelleri tercih edilmektedir. Elbette daha geniş odalarda yaşamak isteyenlerin vazgeçemediği yüksek tavanlı ev dekorasyonunda ahşap kütükler, raflar, tavandan sarkan aksesuarlar ve 3 boyutlu görseller de stilin daha güzel bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır.

Yüksek duvarların dekore edilmesi biraz daha zor olabilir fakat bu alanda uzman olan kişilerden destek alınarak muhteşem bir stil oluşturabilirsiniz. Gerek mutfakta gerekse salonda kullanabileceğiniz aydınlatma elemanlarını, tavan rengine göre seçebilirsiniz. Ayrıca yüksek tavan duvar dekorasyonu oluştururken tavan armatürlerini kullanmanız daha uygun olacaktır. Ahşapla kaplanan bu duvarların çekici ve doğal bir görünüme ulaşması da sağlanabilir.

  İki Katlı Ev Dekorasyonları

Farklı Ev Dekorasyon Fikirleri

2020 ev dekorasyon fikirleri arasında birbirinden ilginç seçenekler de kullanılabilir. Bu fikirleri sıralayacak olursak;

 • İlginç merdiven tasarımları
 • Banyo tasarımları
 • Arabadan raf
 • Farklı kitap okuma köşeleri
 • Farklı kapı ve saat tasarımları
 • Lavabo tasarımları

Mekanizmalı dekorasyonlar olarak sıralanabilir.

Öncelikle basit mekanizmalı dekorasyonlarla simetrik ve renge göre parçaları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca farklı lavabo tasarımları kapsamında da yine renklendirmeler yaparak tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir yaşam alanında kitap okuma köşelerinin yeri her zaman ayrıdır. Bu kapsamda dergi ve kitap dolu bir tasarımın yanına antika bir saat veya kahve bardağı gibi alternatifler kullanabilirsiniz.

2020 ev dekorasyon fikirleri aslında bunlarla da sınırlı değil. Yaşam alanının her noktasında farklı dekoratif fikirleri tercih edebileceğinizi unutmayın. Bu konuda bir örnek daha verecek olursak, salona bırakılmış ve kullanılmayan bir piyano veya televizyonu süsleyerek oturma odasının bir köşesinde sergileyebilirsiniz. Eğer yüksek tavanlı bir evde oturuyorsanız, tamamen ahşap ürünler kullanarak harika stiller oluşturabilirsiniz. Saat, duvar tabloları, masalar, merdiven tasarımları ve göze çarpacak diğer alanlarda da aynı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Mutfak ve banyo tasarımlarında da renklendirmeye gidilerek ortaya çok daha yaşanabilir ve heyecanlı dekorlar çıkarılabilir. Son olarak banyo tasarımlarında da iç açıcı renkler kullanabilir ve aynı seçeneği balkonlarda da uygulayabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri